П'ять думок про матч «Динамо» – «Олександрія»

Динамо Київ 20 Жовтня, 22:14 1691
П'ять думок про матч «Динамо» – «Олександрія» | 19-27
«Футбол 24» аналізує, як «Динамо» перемогло «Олександрію» (1:0) в 11-му турі чемпіонату України.

Гол топ-рівня – лівий фланг Динамо був значно цікавіший

Миколенко, розігравши стіночку з Буяльським поблизу свого штрафного і видавши ривок на чужу половину, залишив за спинами спочатку 5-х опонентів, які зобразили невдалу спробу високого пресингу. Потім Віталій пасом на Гармаша відрізав ще тріо. Денис через спротив захисника змушений був віддавати на фланг. Де Пена виконав зручний крос, а за Миколенка захисники, які ледь встигли перебудуватися, геть забули.

Загалом лівий фланг Динамо потішив впевненою швидкісною грою в атаках, хоча доводилося чимало попрацювати і в захисті. Якщо у грі проти Колоса основне навантаження випало на Циганкова, а Де Пена був непомітним, то сьогодні гра більше будувалася через фланг Карлоса. Віктор старався загострювати, шукав м'ячі між лініями та в центрі, але регулярно видавав помилкові рішення.

Бущан не змушує сумувати за Бойком

Георгій відіграв 7-й поспіль офіційний матч без пропущених голів. У поточному сезоні він просто непробивний. Не скажеш, що Олександрія завдала хоча б один смертельний удар, але Бущан діє дуже солідно як на виходах, так і на лінії. Наприкінці матчу він ще й насварив на хлопців, які подають м'ячі, мовляв, не треба так швидко повертати їх у гру, коли результат настільки хиткий.

Дісталося і Шабанову, який ледь не привіз гол у свої ворота, коли Георгій мав першим забирати м'яч після навісу. Словом, і суто воротарські, і лідерські якості у воротаря, який дуже довго чекав стабільної гри в основі, на гарному рівні. Востаннє Динамо програвало з Бущаном понад 10 місяців тому – Яблонцю в Лізі Європи. Після цього 10 перемог і 2 нічиї, причому не вдалося перемогти тільки в ЛЄ 2019/20 і вдома проти тієї ж Олександрії у травні. Крутий результат.

Життя без Кадара існує – Попов впорався у захисті

Попов відіграв доволі солідно, а декілька разів міг відзначитися і при стандартах. Не обійшлося без певної нервозності, але загалом Денис свій шанс як гравця ротації використав. Не було помітно, що він в чомусь поступається нападникам суперника, а епізод з виходом Банади на вільну позицію, хоч і стався в центральній зоні, був на совісті Кендзьори. Дуже холоднокровний виступ довів, що 20-річний український центрбек готовий до більшого. Шкода, що шанс він отримав фактично аж завдяки травмам Бурди (6 місяців мінімум) і Кадара (Тамаш вилетів на 10 днів після збірної).

Попов різкіший і швидший за присутнього лише на трибунах угорця, але відчутно рідше за нього розпочинав атаки, скромно віддаючи цю роль на відкуп Шабанову, в якого виходило не часто, але цікаво. Денис може бути перспективною опцією проти команд, які багато володіють м'ячем. На молодіжному ЧС-2019 він був одним з найкращих захисників, а наша золота команда переважно віддавала ініціативу та володіння суперникам. За доросле Динамо він провів 2 офіційні матчі, обидва завершилися перемогами 1:0.

Матч за сценарієм Михайличенка і двома дуже різними таймами

Динамо при новому тренері вжене вперше бере очки, змушуючи суперника атакувати і помилятися, розкриваючись. Олександрія до перерви володіла м'ячем 52%, і це спрацювало проти неї. Гол Миколенка став наслідком фактично контратаки, адже проти 5-х киян захищалися 4 польові гравці суперника. У позиційному наступі команда Михайличенка відчуває все ті ж проблеми з недостатньою кількістю ривків і пасів за спини, нестачею швидкої комбінаційної гри.

Вищий індивідуальний клас дозволяє вигравати такі в цілому рівні і далеко не найвеселіші матчі. Це не лише проявилося в епізоді з забитим. Згадаймо і те, як Вербіч створив момент для Де Пени, обігравши кількох опонентів. Цікава закономірність. Коли Динамо володіло м'ячем 48%, Олександрія, крім кількох потенційно небезпечних атак, нічого не створила. Підопічним Михайличенка вдавалося тримати суперника на прийнятній відстані. По перерві у киян стало 62%, але почалися регулярні пропускання суперника у воротарський майданчик.

Великий відсоток контролю вже не вперше зумовлює проблеми з контратаками суперника. Зовсім віддати гру Олександрії і по перерві було не варіантом тому, що ця команда значно грамотніше перебудовувалася, ніж ті ж Ворскла, СК Дніпро-1 та Колос, де подібний сценарій вдавалося втілити на значно кращому рівні. Хлопці Шарана відмовлялися робити грубі помилки та подарунки киянам, як попередні опоненти в УПЛ. При цьому вели досить солідну як для себе атакувальну гру і не боялися йти вперед значними силами, за що їм ще раз велика пошана.

Динамо продовжило 3 блискучі серії

Кияни забивають уже 18 матчів УПЛ поспіль, що триває з 28-го квітня, після того, як зіграли один з найгірших поєдинків у плані креативу проти Шахтаря (0 ударів у площину воріт, 4 загалом). Середня результативність у цій серії становить 1,83 гола за гру. Динамо виграло 5-й матч поспіль в чемпіонаті України (різниця 13:0). Команда Михайличенка не пропускає 484 хвилини в УПЛ.

Поразка від Десни відкинула Динамо на ганебні позиції, але тепер воно повертається на одноосібне 2-е місце. Наздогнати Шахтар і далі видається нереальним завданням – мінус 10, відсутність очкових втрат у «гірників», у яких найкращі захист (6 пропущених) та атака (36). Однак шторм зупинено і як мінімум у боротьбі за путівку у кваліфікацію Ліги чемпіонів стало менше інтриги та запитань.

Тарас Котів