Сергій Ребров: «Не вважаю, що київське «Динамо» - комфортна зона»

Футбол України 23 Жовтня, 19:31 1245
Сергій Ребров: «Не вважаю, що київське «Динамо» - комфортна зона» Фото: ru.uefa.com
У перший же сезон роботи з «Ференцварошем» Сергій Ребров виграв золото чемпіонату Угорщини, а восени вперше за 15 років вивів клуб в групову стадію єврокубків.

Перед матчами з ЦСКА колишній гравець і наставник київського «Динамо» розповів про своє тренерське бачення і життя в Будапешті.

- Опишіть свою тренерську філософію. Які її основні принципи?

- Не можу сказати, що проповідую філософію якогось тренера, який мені подобається. Мені подобається грати з м'ячем, контролювати його. Але, звичайно, я намагаюся прищепити команді принципи балансу, коли у тебе є розумне поєднання атаки і оборони. Так як сучасний футбол вимагає від тебе контролю м'яча і дуже швидкого переходу від оборони до атаки і навпаки.

- Чи є у вас кумири серед тренерів? Ви грали у великих фахівців.

- Звичайно, я працював з багатьма тренерами з різних країн, різних напрямків. Повторюся, не можу сказати, що проповідую зараз чийсь стиль, але я їздив на стажування до Юргена Клоппа, Хосепа Гвардіоли. Дивився багато тренувань, бачив багато тренерів і почерпнув від кожного з них.

- Які якості необхідні успішному тренеру?

- Тренер повинен бути різнобічним. Він не може бути тільки тактиком, тільки стратегом, тільки мотиватором. В тренері повинні поєднуватися всі ці компоненти. Тоді у тебе є якісь шанси на успіх.

- Наскільки важливим для вас було вийти із зони комфорту, покинувши київське «Динамо» та український футбол?

- Не вважаю, що київське «Динамо» - комфортна зона [сміється]. У «Динамо» я грав багато років, і там вимогливість і відповідальність не менше, ніж тут. Це ще велике питання, де зона комфорту, тому що в «Динамо» дуже вимогливі вболівальники. Це й історія «Динамо». Всі звикли бачити його в Лізі чемпіонів, чемпіоном України, що зараз зробити непросто.

Думаю, скрізь важко працювати. Ти як тренер несеш відповідальність за команду, за вболівальників. Ти повинен бути сконцентрований, віддавати всі сили своїй роботі.

- Що привернуло вас до роботи із «Ференцварошем»?

- Я дійсно радий працювати в цій команді. Я знаю її історію. Це найтитулованіша команда Угорщини. Вона заслуговує того, щоб грати в Лізі Європи. Ми не були тут 15 років. У минулому сезоні ми виграли чемпіонат Угорщини, потрапили в Лігу Європи. Я вважаю, це великий успіх для «Ференцвароша» і подарунок уболівальникам, які, як бачите, заповнюють стадіон. Вони заслужили ці перемоги.

Це клуб з величезною армією вболівальників, відмінною інфраструктурою. Це не тільки футбольний клуб. У нас на базі більше 20 видів спорту. Багато успіхів у «Ференцвароша» не тільки у футболі. Приємно представляти такий клуб в Угорщині і на міжнародній арені.

- Які завдання стояли перед вами, коли ви приходили в команду?

- Мета, напевно, була - допомогти команді. Я сам молодий тренер, я розвиваюся, і мені цікаво спробувати себе в такій іменитій команді. «Ференцварош» заслуговував більшого на момент, коли я приймав команду. Я намагався підняти клуб на інший рівень. Думаю, минулого року нам це вдалося, але зараз очікування від команди вже інші. Ми повинні успішно представляти клуб в Європі і, звичайно, боротися за чемпіонство.

- «Ференцварош» вперше за 15 років вийшов у групову стадію єврокубків. Наскільки це важлива подія для клубу і вболівальників?

- Про це, напевно, краще запитати уболівальників. Я дійсно відчуваю це по відношенню уболівальників в місті. Куди б я зараз не пішов, всі впізнають, просять автограф. Раніше такого не було. Виходить, це багато значить для клубу і вболівальників. Навіть незважаючи на деякі невдачі, навіть якщо ми в Лізі Європи зіграли не дуже вдало, всі підтримують хлопців, команду. Тому що це дійсно великий успіх для Будапешта і великий успіх для «Ференцвароша» - представляти Угорщину на груповому етапі Ліги Європи.

- Які цілі ви ставите перед собою в цьому сезоні?

- Як я сказав, потрібно концентруватися на кожному матчі, набирати очки. Звичайно, я б хотів, і ми намагаємося вийти з групи, але це непросто. У гравців практично немає досвіду виступів у цьому турнірі, але в кожному матчі ми будемо гідно грати, гідно представляти Угорщину і намагатися набирати очки.