«Рука Мартінса неприродно збільшила об'єм його тіла». Експерт – про непризначений на користь «Динамо» пенальті

Динамо Київ 27 Жовтня, 21:00 2115
«Рука Мартінса неприродно збільшила об'єм його тіла». Експерт – про непризначений на користь «Динамо» пенальті Фото: ФК Динамо
Суддівський аналіз матчу «Динамо» - «Карпати» (1:1).

Експерт з питань суддівства Мирослав Ступар каже, що якби Кривушкін призначив пенальті на 90+6-й хвилині на користь «Динамо», то його, - цей пенальті, - можна було б виправдати, а арбітра захистити. А так маємо серйозну помилку.

- У Кривушкіна впродовж дев'яноста хвилин взагалі не було проблем у цьому матчі. Лише на компенсованих до другого тайму хвилинах виникли моменти, які вимагали від арбітра рішучих дій. На 90+3-й хвилині Циганков заробив штрафний з правого флангу, Шепелєв пробив з прицілом у ближній кут, але Кудрик парирував. Залишилося запитання – чи не перетнув м'яч лінію воріт? Асистент Сухін відстав від епізоду, а система відеофіксації взяття воріт в українському футболі не впроваджена. Тому ми, не будучи в змозі аргументовано довести ту чи нішу позицію, не можемо звинувачувати арбітрів в помилці, - пояснює Мирослав Іванович.
- А ось момент на 90+6-й хвилині (було додано чотири хвилини, але мали місце зупинки, тому Кривушкін мав право продовжити гру, яким і скористався) можемо розібрати чітко і винести свій вердикт. Сидорчук увійшов до штрафного майданчика «Карпат» з правого флангу, віддав передачу на Шапаренка, той пробив, а Мартінс намагався заблокувати удар. Але зробив це не зовсім вдало, бо м'яч потрапив йому у руку. Суть в тому, що Мартінс зробив випад лівою ногою, синхронно з чим відбувся рух і правої руки, яка заблокувала політ м'яча, - каже експерт.
- Відстань була незначною, не більше двох метрів, удар відбувся в один дотик, але ж м'яч летів у ворота. А рука Мартінса неприродно збільшила об'єм його тіла і зазвичай це вважається порушенням. І це критерій для призначення одинадцятиметрового. Мартінс прибирав руку? Та якби він її хотів прибрати, то прибрав би як слід. Тому якби Кривушкін призначив одинадцятиметровий, ми б його виправдали. А так говоримо про помилку арбітра, - зауважив Мирослав Ступар.