Євро-2020: як купити квитки на матчі збірної України

Збірна України 1 Грудня, 17:59 2009
Євро-2020: як купити квитки на матчі збірної України
​Збірна України отримала перших суперників на чемпіонаті Європи-2020 – де і як купити, а також скільки коштують квитки на матчі України на Євро?

У Бухаресті завершилося жеребкування фінальної стадії Євро-2020. Україна гратиме в групі С, де її суперниками точно стануть Нідерланди та Австрія. Саме з «помаранчевими» підопічні Андрія Шевченка розпочнуть виступи на чемпіонаті – поєдинок пройде в Амстердамі.

Заключний матч групового турніру «синьо-жовті» зіграють проти Австрії у Бухаресті. Між цими поєдинками команду Шевченка у тій же в Румунії чекає ще одна гра. Суперник поки невідомий – це може бути Грузія/Білорусь/Косово/Північна Македонія, які зіграють плей-офф шляху D. Існує також варіант зустрічі з Румунією. Це станеться в тому випадку, якщо наші сусіди виграють плей-офф А.

Чимало українських вболівальників вже цікавляться можливістю придбання квитків на матчі Євро-2020. Нинішня інфраструктура та транспортне сполучення дозволяють дістатися практично будь-якої точки Старого Світу без особливих проблем. Не кажучи вже про Амстердам та Бухарест.

Де пройдуть матчі Євро-2020

Чемпіонат Європи-2020 буде проведений у 12-ти містах Європи на честь 60-річчя континентального форуму.

Рим (Стадіо Олімпіко)

Амстердам (Йохан Кройф Арена)

Більбао (Сан-Мамес)

Бухарест (Арена Націонале)

Будапешт (Ференц Пушкаш)

Копенгаген (Паркен)

Дублін (Дублін Арена)

Глазго (Хемпден Парк)

Баку (Олімпійський)

Мюнхен (Альянц-Арена)

Санкт-Петербург (Санкт-Петербург)

Лондон (Вемблі)

Також вже відомо, в яких містах відбудуться поєдинки конкретних груп – зокрема, матчі кожної групи проходитимуть лише у двох містах. Таким чином Україна на груповому етапі проведе поєдинки у двох країнах – Нідерландах та Румунії.

Де і коли зіграє збірна України на Євро-2020

Позаяк Україна потрапила у групу С та гратиме проти збірної Нідерландів, то матч проти «помаранчевих» підопічні Андрія Шевченка проведуть 14 червня 2020 року в Амстердамі.

Інші два поєдинки «синьо-жовті» зіграють у столиці Румунії – Бухаресті.

Матч Україна – Австрія пройде 22 червня, а на 18 число команда Шевченка має одразу 5 варіантів – Румунія/Грузія/Білорусь/Косово/Північна Македонія.

Де купити квитки на матчі збірної України на Євро-2020

Українські вболівальники матимуть можливість отримати квитки на матчі «синьо-жовтих» відповідно до встановленої квоти для команд-учасниць турніру.

Квитки на поєдинки чемпіонату Європи-2020 можна придбати виключно на офіційному сайті УЄФА за умови реєстрації на відповідному порталі. При цьому перший етап реалізації квитків вже завершився – він проходив з 12 червня по 12 липня 2019 року. УЄФА виділив для вболівальників 2,5 млн квитків, півтора мільйона з яких надійшли в продаж під час першого етапу реалізації.

Другий етап продажу обіцяють відкрити в грудні 2019 рокуз 4 по 18 грудня (15:00 за київським часом) заявки прийматимуть від вболівальників команд, які вийшли на чемпіонат Європи. У продаж надійде 960 тисяч квитків. Передбачений ще й третій етап – він стартує у квітні 2020-го, після стикових матчів Ліги націй 26 та 31 березня.

Процедура купівлі квитків на матчі України проходитиме в два етапи (або двома різними шляхами).

пріоритетне право матиме певна кількість уболівальників, які входять або ввійдуть до офіційного фан-руху (як зазначає УАФ, в Україні таким є фан-рух «Вірні збірній») та будуть обрані шляхом жеребкування.

Вболівальники, які вже є членами фан-руху, отримають спеціальну інструкцію на свою електронну пошту з посиланням на реєстрацію у квитковій лотереї. Переможці лотереї, яка пройде 4 грудня, отримають право придбати квитки на обрані ними матчі чемпіонату Європи-2020. Хто не є членом фан-руху – за інформацією УАФ, подати таку заявку можна лише до 3 грудня. Після успішної реєстрації нових користувачів їхня заявка візьме участь в іншій лотереї, яка відбудеться 16 грудня.

Після отримання спеціального коду уболівальники-члени фан-руху повинні ввести його під час реєстрації на офіційному сайті УЄФА.

Кожен учасник фан-руху має право на придбання двох квитків на кожну гру збірної України на Євро-2020. Це стосується і матчів плей-офф, якщо наша команда вийде з групи.

уболівальники, які не хочуть входити до офіційного фан-руху, матимуть можливість узяти участь у лотереї за право на придбання квитків на сайті УЄФА на загальних підставах (про це – далі).

В будь-якому разі, уболівальник, який бажає придбати квитки на матчі збірної у фінальній частині Євро-2020, має бути зареєстрований на сайті УЄФА.

Результати квиткової лотереї стануть відомі у січні 2020 року – саме тоді всі вболівальники, що зареєструвалися на сайті УЄФА та подали заявку на квитки, отримають на електронну пошту інформацію – успішна їхня заявка чи ні. У разі позитивної відповіді переможці матимуть певний час для оплати квитків.

Для того, щоб якомога більше вболівальників змогли відвідати матчі Євро-2020, УЄФА ввів певні обмеження при купівлі квитків.

Одна особа може подати заявку максимум на 4 квитки на 1 матч (в такому разі необхідно вказати дані всіх осіб, для яких купуються квитки – пізніше ці дані при необхідності можна буде змінити);

Одна особа може подати заявку на відвідування максимум одного поєдинку протягом дня.

Якщо кількість бажаючих придбати квитки перевищить кількість перепусток (можна впевнено стверджувати, що так і буде), то УЄФА проведе додаткову лотерею, про результати якої повідомить всіх без винятку зареєстрованих користувачів квиткового порталу. При цьому не має значення дата подання заявки – головне вписатися у відведений для цього термін (нагадуємо, другий етап триватиме з 4 по 18 грудня 2019 року).

За результатами лотереї заявка може бути схвалена повністю, частково, або не схвалена. Частково – це, наприклад, якщо особа подала заявку на купівлю квитків на 3 матчі, то може отримати на 2 чи навіть 1 гру. Але при цьому кількість квитків точно не буде скорочена: подавалися, наприклад, на 4 квитки – зможете купити 4. Є ще один спосіб підвищити свої шанси – погодитися на зміну цінової категорії, оскільки лотерея проводиться для кожної категорії окремо. Простіше кажучи, якщо ваша заявка на квитки, наприклад, третьої категорії була відхилена, в такому разі вам можуть запропонувати другу категорію.

Ще одне важливе уточнення – при подачі заявки не можна буде обрати конкретне місце на стадіоні, лише цінову категорію квитка. УЄФА запевняє, що квитки з однієї заявки будуть на місця поруч. А от для квитків з різних заявок є лише імовірність підвищити шанси сидіти максимально близько один до одного – для цього слід повідомити своїм друзям номер спеціального ідентифіктора.

Зазначимо, що при подачі заявки необхідно ввести особисті дані особи, адресу проживання та номер телефону.

Чи можна купити квитки на матчі Євро на інших сайтах

УЄФА окремо відзначає, що сайти, на яких треті особи продають квитки на футбольні матчі, а також будь-які платформи перепродажу не уповноважені на реалізацію перепусток на матчі Євро-2020. Квитки, придбані на таких ресурсах, вважаються недійсними та не дадуть права доступу на стадіон. УЄФА закликає вболівальників не купувати квитки на таких ресурсах.

У березні-квітні 2020 року буде запущена офіційна платформа для перепродажу квитків серед вболівальників за номінальною вартістю. Продавці зможуть отримати повну вартість квитків, а покупці будуть позбавлені ризику купити підроблені або недійсні перепустки.

Вартість квитків на матчі чемпіонату Європи-2020

Вартість квитків залежить від міста, яке прийматиме матч. УЄФА передбачив два Кластери – А та B. В обох кластерах передбачені квитки трьох цінових категорій – 3-ї (місця за воротами), 2-ї (кутові сектори) та 1-ї (центральні сектори). Стадіони поділені на кластери з урахуванням купівельної спроможності та доходів населення в країнах, що приймають Євро-2020. За результатами дослідження встановлено, що купівельна спроможність в Угорщині, Румунії та Азербайджані є нижчою, ніж в інших країнах-господарях чемпіонату.

До слова, для дітей жодних пільг не передбачено – дитина будь-якого віку зобов'язана мати дійсний квиток, навіть якщо сидітиме на колінах у когось із батьків. А от для осіб з обмеженими фізичними можливостями передбачені знижки – квитки для них продаватимуться за найдешевшою ціновою категорією незалежно від місця на стадіоні. Також такі особи мають право отримати безкоштовний квиток для супроводжуючого.

Кластер А (Амстердам, Більбао, Глазго, Дублін, Копенгаген, Лондон, Мюнхен, Рим та Санкт-Петербург)

Груповий етап та 1/8 фіналу

Категорія 3 – 50 євро, категорія 2 – 125 євро, категорія 1 – 185 євро.

1/4 фіналу та матч-відкриття

Категорія 3 – 75 євро, категорія 2 – 145 євро, категорія 1 – 225 євро.

Кластер B (Будапешт, Бухарест, Баку)

Категорія 3 – 30 євро, категорія 2 – 75 євро, категорія 1 – 125 євро.

1/2 фіналу (Лондон)

Категорія 3 – 195 євро, категорія 2 – 345 євро, категорія 1 – 595 євро.

Фінал (Лондон)

Категорія 3 – 295 євро, категорія 2 – 595 євро, категорія 1 – 945 євро.

Позаяк збірна України гратиме у містах, що входять до обидвох кластерів, то мінімальна вартість квитків на матчі «синьо-жовтих» у груповому турнірі стартує від 30 Євро на поєдинки в Бухаресті та від 50 євро на матч проти Нідерландів в Амстердамі.

Зауважимо, що на матчі чемпіонату Європи-2016, який проходив у Франції, квитки поділялися на 4 цінові категорії, а найдешевша перепустка вартувала лише 25 євро. Найдорожчий квиток на матч групового турніру коштував 145 євро проти теперішніх 225-ти. Що стосується фінального матчу, то 4 роки тому найдорожча перепустка на Стад де Франс коштувала 895 євро (зараз – на 50 євро дорожче).

Коли можна отримати придбані квитки

Особи, які отримали право на придбання квитків на матчі чемпіонату Європи-2020 та успішно оплатили їх, отримають перепустки не раніше травня 2020 року.