ДЮФЛУ (U-17). «Динамо» (Київ) - чемпіон України!

Динамо Київ 6 Липня, 15:19 958
ДЮФЛУ (U-17). «Динамо» (Київ) - чемпіон України!      | 19-27
Сьогодні динамівці Києва (U-17) здолавши у фінальному матчі львівські «Карпати» - 3:2 стали чемпіонами України!

Нагадаємо, у півфіналі динамівці розгромили донецький «Шахтар» (3:0), а «леви» обіграли майже одноклубників з команди «УФК-Карпати».

Перед фіналом відбувся поєдинок за бронзові медалі, у якому перемогу здобули «гірники».

Сам фінальний поєдинок розпочався опівдні, за шаленої спеки, через яку арбітри посеред кожного з 40-хвилинних таймів робили паузи, під час яких гравці мали змогу попити води.

Вирішальний матч викликав неабиякий інтерес з боку вболівальників, які майже вщерть заповнили трибуни невеличкого стадіону у НТЦ ім. Баннікова, розташованого поруч з Будинком футболу. Не дуже численною, проте дуже гучною була підтримка львівських «Карпат». Вболівальники «зелено-білих» не припиняли підтримувати свою команду аж до фінального свистка.

Стартові хвилини активніше провели саме «Карпати». Лише самовіддана гра динамівського голкіпера Дмитра Фастова кілька разів врятувала «біло-синіх» від пропущеного м’яча.

У відповідь динамівці грали не менш активно, запропонувавши супернику пресинг, і незабаром це дало свої плоди – рахунок було відкрито. Після навісу з кутового з правого флангу м’яч опинився в ногах у Чоботенка, який низом відкинув м’яч назад на Масалова. Олександр, не прийняв м’яч на куті штрафного за його межами і одразу відправив точнісінько у дальню дев’ятку воріт!

Цей шедевральний гол додав упевненості у дії динамівців, і одразу ж після перерви на водопій вони подвоїли свою перевагу. Фастов рукою ввів м’яч на Масалова, той пройшов до центральної лінії поля, звідки віддав по лівому флангу вперед на Тарахуну. Ростислав змістився у центр і пробив здалеку – м’яч затріпотів точно у ближній дев’ятці – ще один красень-гол!

А ще через кілька хвилин рахунок перетворився на розгромний. І знову динамівці забили гол завдяки дальньому удару. Цього разу класний постріл з поза-меж штрафної вдався екс-карпатівцю Воробцю, який після скидки від партнера парашутом закинув м’яч за комір голкіперу – 3:0!

Здавалося б, долю матчу вирішено у ще першому таймі, і, можливо, це зіграло злий жарт із динамівцями. Історія футболу знає випадки у фіналах, коли команда, що програвала після першого тайму з рахунком 0:3, у підсумку відігравалась і навіть здобувала перемогу. За прикладом далеко ходити не варто – такий сценарій справдився у фіналі Ліги чемпіонів 2005 року, у якому зустрілись «Мілан» та «Ліверпуль».

Цей сценарій мав усі шанси повторитися і цього разу. Щоправда, на початку тайму Костишин, який вийшов на заміну невдовзі після перерви, міг, як і у півфінальному матчі, ледь не одразу відзначитись голом. В результаті атаки «Динамо» лівим флангом Костишин прийняв м’яч у штрафній львів’ян та пробив лівою ногою – м’яч просвистів над поперечиною.

«Не забиваєш ти – заб’ють тобі» - буквально за хвилину гол влетів у ворота Дмитра Фастова. Динамівський голкіпер парирував удар головою впритул, проте не зумів зреагувати на добивання, яке виконав Віктор Барабаш.

Олег Венглинський зреагував на пропущений м’яч подвійною заміною: замість Воробця і Щебетуна на поле вийшли Попович та Заїкін. Забігаючи наперед відзначимо, що останній не дограв поєдинок до кінця, отримавши червону карту за грубий підкат на 74-й хвилині зустрічі. На цей момент рахунок вже був 3:2.

Другий м’яч у ворота динамівців на 72-й хвилині забив Іван Карпенко, який вдало замкнув головою навіс з кутового з лівого флангу. За хвилину до того львів’яни організували справжній штурм воріт Фастова, навіть змусивши динамівського голкіпера помилитися та відкотити м’яч супернику під удар – на цей раз Дмитра підстрахував захисник.

А ще за кілька хвилин до того автор другого голу Костенко отримав попередження за симуляцію у штрафній «Динамо», на що некультурною лайкою зреагував тренер «Карпат», який був змушений додивлятися гру з трибун, діставши за це червону картку.

Пристрасті на полі та на трибунах загострились, і динамівцям нічого вже не залишалось, окрім як вдаватись до футбольних хитрощів, аби трохи потягнути час. Проте ще кілька жовтих карток у компенсовані п’ять хвилин вже не мали жодного значення – фінальний свисток зафіксував перемогу «Динамо» у основний час, і разом з цим чемпіонське звання, трофей та золоті медалі. Одразу після свистка карпатівці попадали на газон у відчаї, а динамівська лава запасних кинулася на поле до решти гравців, аби відсвяткувати успіх.

Окрім командної перемоги, деякі динамівці отримали призи в індивідуальних номінаціях. Зокрема, звання найкращого голкіпера вікової групи отримав Дмитро Фастов, найкращим нападником був визнаний Олексій Щебетун, а Олександр Масалов став кращим гравцем турніру. Усі призи гравцям і командам вручав старший тренер молодіжної збірної України Сергій Ковалець.