Євро - Кваліфікація 9 Грудня, 19:52 868
Знову пенальті, знову Ліваковіч. Хорватія переграє Бразилію у серії післяматчевих пенальті та стає півфіналістом ЧС-2022 | 19-27
Хорватія і Бразилія виявили сильнішого лише в серії пенальті (4:2) в 1/4 фіналу Чемпіонату світу 2022.

Два поспіль закидання на Вінісіуса зі своєї половини поля. В одному випадку вінгер Реала змушений був відступити назад, а в епізоді на 4 хвилині викручував з-за меж штрафного – Ліваковіч на місці. Так само активний лівий фланг атаки у «шашкових». Перішіч ледь не замкнув простріл Пашаліча з меж воротарського, а потім пограбував Мілітао, який отримав пошкодження в цих постійних ривках за гравцем Тоттенхема.

Каземіро привіз момент біля своїх воріт. Колишній партнер по Реалу Модріч перехопив, виринувши з-за спини опорника бразильців. А ось далі ситуацію підчистив інший мадридець Мілітао. Неймар запускає проходи Вінісіуса, який обігрується з Рішарлісоном і стріляє у блок. Згодом форвард ПСЖ сам потягнув у штрафний і намагався викрутити з місця – воротаря хорватів не змушують робити щось надзвичайне в цих сейвах у перші 20 хвилин. Періодично розганяють хорвати ударні контратаки, але Перішіча підводить приціл. Неймар прокинув Брозовічу поміж ніг, за що отримав грубий удар на жовту.

Дуже спокійно захищаються європейці. Нерви Даліча в епізоді з красиво намальованим стандартом, коли Вінісіус явно вимолював фол, були зайвими. Удар Неймара скорегувала стінка, а Ліваковіч набив собі легкий 3 сейв під статистику. Бразилія створила 0,27 за метрикою очікуваних голів з 5 ударів. У Хорватії, хоч і на дві спроби менше, xG практично такий самий (0,25). Максимально занудний перший тайм, де головні фаворити відверто немічні в командній грі попереду, намагаючись виїхати індивідуалізмом парочки зірок.

Соса подарував «пентакампеонам» момент. Рафінья покотив, Мілітао прострілив з правого флангу, а хорватський захисник Гвардіол зрізав у власні ворота – отут уже Лівакович виручив. Як і в моменті з ударом Неймара і добиванням Вінісіуса. Юрановіч ледь не привіз пенальті, виставивши руку там, де це зовсім не потрібно було. Пощастило, що офсайд зафіксували. Рішарлісон нарешті класно прийняв, відліпився і відрізав кількох захисників пасом у темп. Неймар не зміг прошити Ліваковіча з межі воротарського.

Форвард Тоттенхема, до слова, сьогодні головний плеймейкер (створив 3 шанси), але кілька контратак і він загубив. Тіте зняв Рафінью уже на 56 хвилині. Вийшов Антоні. Показова статистика відбирань. Тут повне домінування величної середньої лінії Хорватії. Модріч, Пашаліч, Ковачіч, Брозовіч – у всіх по 3 спроби відібрати м'яч за годину гри. Лише Модріч і Пашаліч програли по разу ці дуелі. Родріго на 64-й замінив Вінісіуса. Саме вінгер Реала закрутив голови захисникам ліворуч, і після панічних дій хорватів у своєму штрафному Пакета отримав супершанс. Лівакович вчасно вибіг перекривати кут обстрілу – сейв №6.

Перші ходи Даліча на 73 хвилині. Петковіч і Влашіч замість Крамаріча та Пашаліча. І знову стовп Рішарлісон створює супермомент для Неймара, якого зупиняє все той же Ліваковіч. Останнвц слот замін в основний час використав Тіте. Педро замінив Рішарлісона, який зробив сьогодні все, аби Неймар забив хоча б раз. Дивне рішення, адже нападник Тоттенхема створив з відривом найбільше моментів у матчі (4, зокрема дві сотки). Хорвати грають на нервах бразильської оборони. То Аліссон панічно виб'є в аут під пресингом, то дуже низько сядуть «пентакампеони», не здатні повернути володіння.

ЦІкавий факт. Аліссон за весь турнір видав лише 5 сейвів. У Ліваковіча лише за 90 хвилин 9 порятунків. Грубощі на старті овертайму. Антоні прокидав поміж ніг Сосі, вінгера МЮ завалили без особливих церемоній. Неймар взагалі цілком награв на жовту подвійним ударом по ногах, але Майкл Олівер пробачив. Це 8 овертайм для Хорватії за 9 останніх матчів стадії плей-офф на великих турнірах. Лише у фіналі ЧС-2018 не було додаткових таймів.

Поки коментатор Суспільного невідомо де бачить «останні подихи хорватів» і зневажливо говорить про Петковіча, нападник Динамо Загреб шедеврально розправляється з двома опонентами і котить під удар Брозовічу, в якого геть збився приціл. Неймар зробив гол з нічого. Стіночка з Родріго – раз. Стіночка з Пакета – два. Далі обіграш воротаря і удар з гострого кута під поперечину. Неймар забив 4 голи за 3 матчі проти Хорватії.

Перед другим додатковим таймом Алекс Сандро і екс-хаввек Шахтаря Фред замінили Мілітао та Пакета. Як же безглуздо пропускають хвалені фаворити №1. Втрата бразильців на чужій половині. 29-річний Оршіч, який вийшов лише за 3 хвилини до цього, протягнув і прострілив, Петковіч, рівень якого самовдоволено так принижував коментатор Столярчук, забиває. Дві заміни Даліча зіграли! Каземіро з кількох метрів пробиває прямо в Ліваковіча. Серія пенальті визначає все.

Аліссон завалюється в кут, Влашіч перший забиває - під поперечину, хай і по центру. Родріго підходив до позначки доволі невпевнено і запоров свій удар. Браво, Ліваковіч! Ловро Майєр не найкращим чином дав по центру, але Аліссон піддається і завчасно летить у все той же правий від себе кут. Каземіро з величезними проблемами реалізовує перший бразильський пенальті - Ліваковіч знову ледь не витягнув. Модріч не дає шансів голкіперу Ліверпуля. Як і Педро стражу воріт Динамо Загреб. Оршіч в кутик, хоч Аліссон вперше бодай напрямоку вгадав. Маркіньйос в стійку, 4:2 у серії післяматчевих пенальті – це кінець

Хорватія - Бразилія 1:1 / пен. 4:2

• Голи: Бруно Петкович 117 - Неймар 105+1

Попередження: Марсело Брозович 31, Бруно Петкович 117 - Даніло 25, Каземіро 68, Маркіньос 77

Хорватія: Домінік Лівакович, Іван Перішич, Деян Ловрен, Матео Ковачич (Ловро Маєр 106), Андрей Крамарич (Бруно Петкович 72), Лука Модріч, Марсело Брозович (Міслав Оршич 114), Маріо Пашаліч (Микола Влашич 72), Борна Соса (Анте Будімір 110), Йошко Гвардіол, Йосип Юранович

Бразилія: Аліссон Бекер, Даніло, Тьяго Сілва, Маркіньос, Карлос Каземіро, Лукас Пакета (Фред 106), Рішарлісон (Педро 84), Неймар, Рафінья (Антоні 56), Едер Мілітао (Алекс Сандро 106), Вінісіус Жуніор (Родріго 64)