Футбол України 4 Червня, 18:21 483
«Ворскла» в меншості втримала перемогу над «Шахтарем» і вийшла у єврокубки – Пятов грубо помилився в прощальному(?) матчі  | 19-27
Шахтар програв Ворсклі в рамках 30-го туру УПЛ.

Ігор Йовічевіч максимально скористався відсутністю турнірних завдань. Низка лідерів Шахтаря навіть не поїхали до Полтави, звільнивши місця у складі для тих, хто упродовж сезону грав зовсім мало. Зокрема, лише вдруге у цій кампанії на поле в офіційному матчі вийшов Андрій Пятов. Також дебютували за «гірників» Мар'ян Фарина й Антон Глущенко, які раніше грали за першу команду лише у товариських поєдинках.

Це все можна було вважати допомогою Ворсклі, якій потрібно було виключно перемагати. Погодьтеся, проти неоптимального складу Шахтаря це робити легше. Підопічні Віктора Скрипника зберігали шанси пробитися в Лігу конференцій, якби набрала три очки, а Олександрія програла свій матч.

Стартував матч доволі мляво. Шахтар більше контролював м'яч, не створюючи особливої загрози. Натомість у Ворскли був Таулан Сефері, який за першої ж нагоди намагався загострювати. Албанець кілька разів перевірив пильність Пятова, а ближче до завершення тайму заробив пенальті. М'яч після прострілу Сефері влучив у руку Фарини. Не найбільш очевидний епізод, але арбітр навіть після перегляду повтору свого рішення не змінив. Таулан сам реалізував 11-метровий і повернувся в трійку найкращих бомбардирів УПЛ, маючи 13 забитих м'ячів. Стільки ж забив Русин, а більше лише у Довбика.

Шахтар міг ще до перерви відігратися. Бондаренко створив момент для Криськіва. Той замість удару відпасував на Келсі. Кевін добив у порожні порота. Ось тільки зробив це, перебуваючи в офсайді. Легально змінити рахунок вдалося вже після відпочинку. Це знову зробила Ворскла. Скляр запустив у забіг Павлюка. Пятов чекав на простріл, а Євген підступно закотив у ближній кут. Дуже груба помилка голкіпера донеччан у, можливо, останньому матчі в кар'єрі.

Передумов для камбеку підопічних Ігора Йовічевіча не було, поки полтавці самі їх не створили. Пердута отримав пряму червону, перервавши вихід суперника на побачення з голкіпером, зупинивши м'яч рукою. Через шість хвилин Шахтар скористався чисельною більшістю. Бондаренко класно пробив з-за меж штрафного, не залишивши шансів Ісенку.

Гра стала відкритою. М'яч міг знову опинитися в кожних воротах. Моментів справді вистачало. Проте рахунок більше не змінився. Віктор Скрипник має дякувати своєму голкіперу, який на останній компенсованій хвилині здійснив дивовижний сейв після удару Келсі. Ворскла втримала перемогу, яка дозволила полтавцям здобути путівку в Лігу конференцій, оскільки Олександрія поділила очки з Рухом. Шахтар у статусі чемпіона завершив сезон поразкою.