Динамо в непростому матчі перемагає Актобе

Динамо Київ 22 Серпня, 19:20 571
Динамо в непростому матчі перемагає Актобе  | 19-27
Кияни створили собі чимало проблем, але все-таки домоглися виїзної перемоги над казахським Актобе.

Всі проблеми зі стартовим складом Динамо, про які так багато говорилося перед матчем, Блохін вирішив «дешево і сердито». Справа в захисті у киян вийшов Віда, в центрі ж поля діяла вже звична в цьому сезоні трійка Вукоєвич-Аруна-Беланда, змусивши забути про відсутність Гармаша і Кранчара. А ось там, де змін не очікувалося, Блохін зробив перестановки. На лівий фланг, де ми звикли бачити Ленса, був відправлений Дуду, а на вістрі діяв Ідейє, тоді як Мбокані залишився спостерігати за матчем з лави запасних.

Здавалося, залишити забивного форварда (Мбокані в чемпіонаті України відзначився вже чотирма м'ячами) собі дорожче, але Ідейє каші не зіпсував, постійно тримаючи захисників господарів в напрузі. Та й партнери не засиджувалися в тилу. Обидві команди з перших же хвилин кинулися один на одного з шашками наголо, в результаті чого Динамо до шостої хвилини напрацювало кілька небезпечних стандартів (але не змогло сповна ними скористатися), а також відзначилося дальнім ударом Вукоєвича, після чого м'яч просвистів над поперечиною. Також свій гол зобов'язаний був забивати Ідейє, але ударом головою відправив сферу у сантиметрах від дальньої штанги. Актобе ж задовольнявся кількома гострими випадами, проте до конкретних дій у казахів справа так і не дійшла. Вся їхня гра будувалася в основному через Гейнріха і Хайруліна.

Награвшись у штурмовиків, до 15-й хвилині команди трохи заспокоїлися, почали більше дорожити м'ячем. Актобе ж, зрозумівши, що відкрита гра може обійтися їм занадто дорого, щільніше сів до своїх воріт, і розпочав чекати хорошого моменту, щоб боляче «вколоти» суперника. Правда, така тактика не вберегла їхні ворота сухими. Віда добре зіграв у відборі в центрі поля, запустив по правому флангу Дуду, а той чітко прострілив на Ярмоленка, якому не не важко було в дотик переправити м'яч у ворота. 0:1. Прогнозовано Динамо повело в рахунку.

Актюбинці зробили спробу активізуватися і протиснути оборону гостей, але кияни грамотно діяли в центрі поля, нівелюючи всі зусилля головних рушійних гравців Актобе. Єдиним шляхом до воріт Шовковського залишалися фланги, звідки й виходила вся загроза з боку казахів. Підопічні Володимира Нікітенка то й справа, що підловлювати оборону «біло-синіх» за допомогою швидких забігів, граючи на межі офсайду. Так Давидов прорвався праворуч, обійшов Драговича (тут варто сказати, що якість газону не вражала, і наші хлопці раз за разом ковзалися у відповідальних моментах) і потужно пробив по воротах, але круглий влучив у гущу гравців і був вибитий зі штрафної.

Подібний сценарій повторювався ще кілька разів, але гості успішно відбивалися. А от на 38-й хвилині Фортуна вже «відвернулася» від них. Гейнріх спритно розібрався з опонентами на правому фланзі, вийшов на ударну позицію і зробив передачу верхом, але м'яч зустрівся з Тремулінасом і від того залетів у дальній кут воріт.

Натхнені таким поворотом подій, казахи кинулися забивати другий, але здивувати динамівців чимось більшим не зуміли. Гості ж до цього мали кілька непоганих моментів, але захист і воротар Актобе вміло справлялися з усім цим. Найближче до голу в кінці першого тайму був Дуду, але не зумів замкнути передачу з лівого краю штрафного. Також постійно був у центрі подій Ідейє, постійно чіплявся за м'яч, але як же тут не згадати про Мбокані, який залишився на лавці запасних ...

Правда, на 51-й хвилині Ідейє відразу ж змусив замовкнути всіх критиків. Браун отримав пас з глибини, майстерно розібрався з голкіпером і вколотив м'яч у сітку. Динамівці відразу ж побігли радіти, але через пару секунд лайнсмен раптом підняв руку з прапорцем вгору - офсайд! Кияни одразу ж побігли до бічного арбітра, так само зробив і головний рефері. Добре, що після короткої бесіди головний арбітр все ж вказав на центр поля, що означало перевагу Динамо в один м'яч.

Після цього Актобе вже не було сенсу відсиджуватися позаду, після чого пішов відкритий футбол. Казахи всіма силами йшли в атаку, але динамівці успішно грали в обороні, в той же час самі регулярно робили хороші вилазки до воріт суперника. Часом доходило до того, що кияни опинялися перед штрафній у чисельній більшості, і варто було тільки розіграти зайвого. Так вони і вчинили на 57-й хвилині, коли після чіткої комбінації м'яч опинився у Ідейє на лівому фланзі, і Браун відкотив його під удар набігаючого Беланду. Удар в дотик - і рахунок на табло вже 1:3.

Залишок часу пройшов під знаком атак актюбинців, Динамо ж більше діяло другим номером, намагаючись знову повернути ініціативу у свої руки. Але тепер успіху домоглися вже господарі. Хайрулін класно зловив м'яч після передачі справа і ударом з льоту в дальній кут змусив капітулювати Шовковського. 2:3. Незабаром Хайруллін знову міг розписатися у воротах Динамо, але на цей раз Шовковський виграв дуель, парирувавши небезпечний удар зі штрафного.

Чим ближче було до кінця, тим більше на полі розпалювалися пристрасті. Груба гра дрібні, фоли, розмови, в результаті чого арбітру довелося кілька разів діставати «гірчичник». Одного разу справа ледь не дійшла до бійки, коли Ленс побіг щось доводити одному з опонентів, до них підтягнулися інші, і пішло-поїхало. До сутички навіть підключився Сидельников, але арбітри зуміли залагодити ситуацію. Те, що відбувалось на полі явно не подобалося вболівальникам, які почали кидати на поле різні предмети, але капітан Актобе Петро Бадло вмить приборкав фанатів, попросивши не робити дурниць.

Казахстанський колектив продовжував йти з усіх сил в атаку, і майже награв на свій третій забитий м'яч. Однак такому розвитку подій постійно перешкоджав Шовковський, а коли і він виявився безсилим, то Динамо після дальнього удару врятувала поперечина. Кияни ж у свою чергу продовжували вміло використовувати дири «в тилу суперника». Найбільши показним є момент, коли Ідейє знову вибіг на побачення з Сидельниковим, обіграв того, і з гострого кута відправив м'яч рівно по лінії воріт, але не в повз ...

У підсумку Динамо довелося задовольнятися трьома забитими м'ячами, хоча могло записати у свій актив і чотири, і п'ять. Однак і три голи на чужому полі - непоганий початок перед повторною грою. Залишається лише правильно його використати, і груповий турнір Ліги Європи знову завітає до Києва.

Актобе - Динамо 2:3

Голи: Тремулінас (автогол), 36, Хайрулін, 65 - Ярмоленко, 16, Ідейє, 51, Беланда, 57

Актобе: Сидельников, Арзуманян, Бадло, Мулдаров, Ковальчук (Лисенков, 60) Хайрулін, Логвиненко, Харабара (Прімус, 60) Гейнріх, Давидов (Тагиберген, 86)

Динамо: Шовковський, Тремулінас, Драгович, Віда, Хачеріді, Вукоєвич, Аруна, Дуду (Ленс, 52) Бельханда (Безус, 80) Ідейє, Ярмоленко (Гусєв, 67)

Попереджені: Мулдаров, Прімус, Логвиненко - Аруна, Драгович, Беланда