«Атлетико» приймає поранених українських вояків. ВІДЕО

Футбол України 11 Травня, 13:35 836
«Атлетико» приймає поранених українських вояків. ВІДЕО
Іспанський футбольний клуб «Атлетико» (Мадрид) розглядає можливість профінансувати протезування поранених українських бійців АТО.

Наразі, з ініціативи української діаспори Іспанії, бійці тут відпочивають. Українські та іспанські фахівці ведуть переговори щодо протезування бійців, розповіла координатор міжнародної спільноти «Хто як не ми» Надія Антошків в інтерв’ю Радіо Свобода.

– На рахунок бійців Івана Кушнарьова, Василя Рокицького і Сергія Товстика: ми зв’язалися у Мадриді з ортопедами, які оцінюють стан хлопців, проводять діагностику і так далі. Тому що треба визначити, чи можна хлопцям вже поставити протези. Хлопці хочуть біонічні – так звані «розумні» – протези. Ортопеди тут, в Іспанії, не дуже співпрацюють (з компаніями – ред.), які випускають біонік, щоб це могло влаштовувати наших. Тобто, ми зараз говоримо про ортопедичні протези – так звані «орторуки». Тож ми мусимо починати пошуки ортопедів, які могли би хлопцям поставити «розумні» протези.

На рахунок фінансування та участі футбольного клубу «Атлетико» саме у реабілітації наших хлопців, то ми з ними ще домовляємось. Наразі ми не знаємо, чи зможемо знайти біонічні протези, які бажають отримати хлопці. Вдень цього четверга ми будемо мати зустріч з представниками клубу «Атлетико» і покладемо їм на стіл всі дані щодо цих протезів. І представники клубу вже мають нам сказати, чи вони погодяться нас фінансувати, чи не погодяться.

Вийти на футбольний клуб «Атлетико» вдалося через, так би мовити, «знайомих знайомих» нашої товаришки Марії Вертицької. Марія допомагає волонтерам, вона була у березні в одній львівській лікарні, де лежать поранені бійці. І вже через неї ми вийшли на лікарів клубу «Атлетико».

Хлопців зустріли у мадридському міжнародному аеропорту як справжніх героїв. І ми, українці, і наші іспанські друзі подякували їм за їхній подвиг. Тому що це справді подвиг – боронити і Україну, і Європу від російської орди, - розповіла Надія Антошків.