Чемпіонат ПЛ. Підсумки 26-го туру

Динамо Київ 2 Червня, 14:29 612
Чемпіонат ПЛ. Підсумки 26-го туру     | 19-27
Після останніх ігор «Шахтар» зберіг 2-е місце, «Зоря» - 4-е, а єдина рокіровка відбулась між запорізьким «Металургом» та «Олімпіком».

Господарі-гості. Відбулось 6 з 7-ми запланованих ігор (поєдинок «Чорноморця» та «Металіста» скасовано). Команди виявили надзвичайну непоступливість, або ж миролюбність. Так одразу 5 зустрічей принесли нічийні підсумки, а одного разу виграли господарі. Загальна картина сезону у даній суперечці з боку господарів така: +73 =54 -54.

Великі перемоги. Єдиний виграш у турі («Іллічівець» вдома був сильнішим за «Олімпік» - 4:1) має відповідні ознаки (перевага у 3 м’ячі або більше). Загалом таких матчів у турнірі було 36 (23 – на користь господарів, 13 – гостей).

Вольові перемоги. Нікому не вдалось здобути 3 очки, якщо команда поступалась за ходом зустрічі. Тож у підсумку кількість таких випадків залишилась на рівні 22-ти матчів.

Голи. На всіх 12 команд забили 17 м’ячів, з яких 10 провели господарі і 7 – гості. Всього у змаганнях проведено 485 результативних атак (269-216). Середня результативність звітних зустрічей – 2,83, загальна цифра – 2,68.

Перший тайм – другий тайм. До перерви взяття воріт фіксувалось у 7-ми випадках (6 разів до цього призводили зусилля господарів, 1 – гостей). Відповідні показники других 45-хвилинок – 10 (4-6). Зрештою співвідношення голів між двома таймами набуло наступного вигляду: 206 (112-94) – 279 (157-122).

Автоголи. Останнім у турнірі, 13-м м’ячем, забитим у ворота партнерів по команді, став удар Сергія Рудики («Металурга» З.) у зустрічі з «Динамо».

Дублі та хет-трики. Наостанок сезону з’явилась змога побачити 5-й хет-трик Чемпіонату ПЛ. Це Сергій Гринь («Іллічівець») відправив 3 м’ячі у ворота «Олімпіка». А число гольових «дублів» не зазнало змін – їх залишилось 42.

Попередження. На всіх було виписано 28 жовтих карток (13 з них адресувались гравцям команд-господарок, 15 – приїжджим футболістам). Всього «гірчичників» у завершеному турнірі показано 784 (375-409). У середньому за матч у турі пред’явлено по 4,67 попередження, загальна відповідна цифра трохи менша – 4,33.

Вилучення. Наостанок рефері не пожаліли 3-х виконавців, «нагородивши» їх червоними картками. По одній господарям та гостям витягав з кишені Євген Арановський – Пилипу Будківському («Зоря») та Антону Шиндеру («Ворскла»). Ще раз достроково пішов відпочивати з тієї ж причини Юрій Бровченко («Олімпік») – його колектив виступав на виїзді. Зрештою «найвища міра покарання» за 26 турів застосовувалась 41 раз, причому частіше по відношенню до господарів – 21, тоді як до гостей – 20.

Пенальті. У звітних матчах обійшлось без призначення 11-метрових штрафних ударів. Їхня кількість у змаганнях - 52 (27-25), реалізованих 44 (24-20). Якість реалізації доволі висока – 84,6%.

Глядачі. За зіграними 6-ма поєдинками з трибун стадіонів спостерігали 21 350 любителів футболу. Рекорд ігрового дня (10 000) належить стадіону «Динамо» ім. Лобановського», де столична команда приймала запорізький «Металург». Сумарна кількість глядачів зупинилась на позначці 1 111 603. Середня відвідуваність звітного туру – 3 558, завершеного Чемпіонату ПЛ – 6 176 (для 180-ти зустрічей, відкритих для присутності).

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− Безпрограшна серія «Динамо» з 28-ми матчів має шанс продовжитись вже у 3-му за ліком сезоні. Водночас кияни припинили недоторканість власних воріт після 591-єї хвилини.
− «Шахтар» у ранзі господаря не програє 9 поєдинків поспіль.
− «Дніпро» у гостях не може забити 194 хвилини.
− «Зоря» завершила сезон 6-матчевою безпрограшною та 14-матчевою із забитими м’ячами у ворота суперника серіями.
− «Ворскла» припинила рекордну в історії клубу серію з 6-ти перемог поспіль. Водночас полтавчани не знають гіркоти поразок у 8-ми останніх турах.
− «Волинь» не програє у 5-ти зустрічах до ряду, а у 4-х останніх обов’язково забиває та пропускає.
− У донецького «Металурга» безвиграшна серія складає 5 поєдинків. Проте підопічні Володимира Пятенка вперше вразили ворота суперника після 323-х хвилин.
− Запорізький «Металург» у гостях завершив сезон 3-ма нічиїми. Команда при цьому вперше на виїзді з «Динамо» забила після сезону 2007/2008 рр., а взяла турнірний бал – після сезону 2005/2006 рр.
− «Олімпік» у гостях 7 разів поспіль програв, пропускаючи у них щоразу не менше 3-х м’ячів. При цьому по 4 рази до ряду (як на чужих полях, так і загалом) донеччани забивають у ворота опонентів.
− У «Говерли» серія без перемог складає 7 ігор, а «суха» у захисті – 197 хвилин.
− Гостьова безвиграшна серія «Карпат» налічує 10 зустрічей. Варто зазначити, що львів’яни у гостях проти «Шахтаря» перемог ще не здобували, а мирову уклали лише вчетверте з 22-х спроб. Попередня нічия з «гірниками» на виїзді відбулась ще у сезоні 1998/1999 рр.
– «Іллічівець» не вигравав з «великим» рахунком до гри проти «Олімпіка» з останнього туру попереднього сезону («Таврія» - «Іллічівець» - 0:3). Вдома такого досягнення не було ще довше – з 17 серпня 2013 р. («Іллічівець» - «Металург» Д. – 3:0). 4 м’ячі за гру маріупольці не забивали після 21 липня 2012 р. («Карпати» - «Іллічівець» - 1:5), вдома подібного не було з 28 серпня 2011 р. («Іллічівець» - «Ворскла» - 4:1).

Ювілеї:
− «Динамо» пропустило 450-й гол у Чемпіонатах України – другий від запорізького «Металурга». Його автор – Олександр Каплієнко.
− «Іллічівець» на тому ж рівні провів 550-й м’яч – третій у ворота «Олімпіка», третій влучний удар у грі Сергія Гриня.
− Олександр Шовковський («Динамо») зіграв 400 матчів у Чемпіонатах України і став 3-м футболістом, який досягнув такої кількості.
− Максим Фещук («Говерла») завершив сезон 200-м ювілейним поєдинком проти найкращих вітчизняних команд.
− У минулому турі 100-у зустріч на рівні найсильніших колективів України провів Сергій Кривцов («Шахтар»).