Блаттера вбив «синдром Конькова»

Світовий футбол 2 Червня, 22:27 571
Блаттера вбив «синдром Конькова»   | 19-27
Добровільна відставка Йозефа Блаттера з посади президента ФІФА означає, що Європа та США знайшли компромат на 79-річного функціонера, який може коштуваті йому свободb або статків.

29-го травня Йозеф Блаттер дуже впевнено виграв президентські вибори у принца Йорданії Алі. Це відбулося на фоні корупційного скандалу з арештами чиновників швейцарською поліцією, який вразив ФІФА двома днями раніше.

Було зрозуміло, що у ФБР, які тривалий час розслідували корупцію у ФІФА, знайдеться компромат на найближче оточення Блаттера. У разі відсутності явного компромату на дідуся Йозефа докази зловживань його чиновників могли дати хід справі. Найближче оточення Блаттера можна було поставити до стінки, запропонувавши здати дідуся в обмін на щось.

Можна констатувати, що ФБР попрацювали досить професійно. Вони звинуватили ряд чиновників у зловживаннях та отриманні хабарів на суму понад $100 млн. Дані звинувачення не стосуються обрання господарів ЧС-2018 та ЧС-2022 у Росії та Катарі. Всі ці гроші обвинувачені «заробили» на махінаціях з просуванням спортивних брендів та телевізійних прав.

Не дивлячись на корупційний скандал Блаттер пішов ва-банк. Він не став переносити вибори, а легко їх виграв. У той момент здавалося, що головний удар Європа та Захід зроблять у напрямку УЄФА та бойкоту ЧС-2018 у Росії провідними збірними. Спокій Платіні після виборів, який напередодні говорив про вихід УЄФА з ФІФА через Блаттера, просто вражав і дивував.

Шах і мат

Європейці дали шанс Блаттеру здатися до виборів і піти красиво. Він вирішив, що впорається, але після виборів Європа та США зробили фатальний для швейцарця хід. Вони взялися за найближче оточення президента ФІФА.

Американські слідчі з'ясували, що генеральний секретар ФІФА Жером Вальке, який вважається «правою рукою» Блаттера, здійснив переказ $10 млн одному з головних фігурантів справи про корупцію. Грошовий переказ є одним з ключових доказів стосовно чиновника ФІФА Джека Ворнера, якого американці підозрюють у махінації, що призвела до вибору ПАР в якості країни-господарки чемпіонату світу з футболу 2010 року.

Ниточка повільно почала тягнутися до дідуся Йозефа. І він це зрозумів, тому вирішив вийти з гри і тепер буде домовлятися або вже домовився із слідством стосовно недоторканості себе та свого найближчого оточення. Мова йде про того самого Вальке, якого поки що не підозрюють, осікльки нібито не знають чи були ці гроші у переказі частиною хабаря. Якби Блаттер йшов далі, можете не сумніватися, слідство швидко б про все дізналося. Кожна така велика справа - це шахова партія, яку завжди можна звести внічию. Блаттер зробив це майже запізно.

Нас очікує позачерговий Конгрес та новий президент, який орієнтуватиметься на Захід, а не на Росію та Азію.

Українська схожість

Цікаво, але в Україні відбулися схожі події перед виборами президента ФФУ. Після того, як Анатолій Коньков вирішив боротися за владу до кінця, у Будинку футболу відбувся обшук СБУ. Після цього Коньков не став боротися за владу далі, але і не опинився на лаві підсудних через корупцію про яку постійно писали у ЗМІ. Можливо, не було корупції. Хто зна.

Що буде з ЧС-2018

На нашу думку, ЧС-2018 у Росії не відберуть. Цілком можливо, що це стане частиною угоди мід Блаттером та слідством, яке зосередиться виключно на махінаціях із ТВ-правами та іншим.