ФБР вивчає присудження чемпіонатів світу з футболу Росії і Катару

Світовий футбол 3 Червня, 21:24 364
ФБР вивчає присудження чемпіонатів світу з футболу Росії і Катару
Розслідування з боку Федерального бюро розслідувань щодо керівників ФІФА торкнеться також присудження права проводити чемпіонати світу з футболу в Росії у 2018 році і Катару у 2022

Розслідування з боку ФБР щодо керівників ФІФА торкнеться також присудження права проводити чемпіонати світу з футболу в Росії у 2018 році і Катару у 2022.

Про це повідомляє Еспресо.TV із посиланням на Reuters.

Офіційний представник правоохоронних органів розповів на умовах анонімності агентству, що розгляд присудження Росії і Катару права приймати чемпіонати світу з футболу стане частиною докладного розслідування. Швейцарські прокурори сказали, що вони розслідували ці питання.

Минулого тижня поліція Швейцарії оголосила про проведення розслідування обставин отримання Росією та Катаром прав на проведення чемпіонатів світу 2018 і 2022 років відповідно. За даними Guardian, швейцарські поліцейські допитали десятьох учасників голосування, яке визначило господарів турнірів. Прес-аташе ФІФА Вальтер де Грегоріо тоді казав, що організація готова до співпраці з правоохоронними органами.

Оголошення про початок розслідування послідувало після того, як в Цюрихубули заарештовані шестеро вищих керівників ФІФА, включаючи віце-президента Джеффрі Вебба. Їм пред'явлені звинувачення в отриманні хабарів на загальну суму понад $100 млн.

Арешти були проведені за запитом поліції США, яка проводить власне розслідування. Сьогодні Інтерпол оприлюднив список із шести чиновників ФІФА, яких оголошено у міжнародний розшук.

Напередодні Блаттер заявив про скликання конгресу ФІФА і перевибори голови організації.

«Хоч у мене і є мандат від членів ФІФА, я не відчуваю, що у мене є мандат від всього світу футболу - фанатів, гравців, клубів і людей, які живуть, дихають і люблять футбол так само, як ми у ФІФА», - сказав він.

Віце-президент УЄФА Григорій Суркіс сьогодні заявив, що Росію та Катар позбавлять права на проведення чемпіонатів світу з футболу 2018 та 2022 років, якщо буде доведено, що вони здобули перемогу на тендерах нечесно.

Нагадаємо, рішення провести Чемпіонат світу в Катарі змусило ФІФА змістити терміни проведення турніру - вперше він пройде взимку, адже влітку в цій країні дуже спекотно.