Олександр Осман: «Граючи проти Ярмоленка старався, як міг»

Динамо Київ 6 Червня, 09:08 608
Олександр Осман: «Граючи проти Ярмоленка старався, як міг»
Першого березня нинішнього року Олександр Осман на полі НСК «Олімпійський» зіграв за «Металіст» проти київського «Динамо» (на фото No.45).

Вже за три місяці приміряв біло-синю футболку, уклавши п'ятирічний контракт зі столичним клубом.

- Народився я в Харківській області, в селі Серпневе, – про себе розповідає 19-річний новоспечений динамівець. – Любив грати в футбол, а в 2007 році, коли мені виповнилося 11 років, отримав запрошення перейти до харківського УФК. Моїм тренером був Олександр Огієнко, якому я дуже вдячний. Потім УФК та «Металіст» підписали угоду про співпрацю, а мені запропонували перейти до Академії «Металіста». З 16 років почав грати за молодіжний склад, а восени минулого року дебютував у Прем’єр-лізі в матчі проти «Шахтаря».

- У Харкові виступали на позиції лівого захисника?

- Коли лише прийшов до команди, грав на лівому фланзі півзахисту. Але потім людей у команді не вистачало, й тренер вирішив спробувати мене в захисті. Мені сподобалося й тренерам, напевно, теж. З того часу граю лівого захисника.

- Придивляєтеся до колег по амплуа, кого вважаєте найкращим в Україні?

- Звичайно, дивлюся футбол, й окрім загальної картинки намагаюся фокусуватися на грі захисників. Щось нове для себе помітити. Мені потрібно багато вчитися, адже кар'єра лише починається. З гравців подобається Азеведо. Щоправда, зараз він не настільки помітний. Ми з ним якийсь час грали в «Металісті». Ще подобається Антунеш.

- Як виникла пропозиція перейти до «Динамо»?

- Ще взимку мій агент сказав, що є інтерес збоку «Динамо», Сергій Ребров хоче бачити в команді. Але тоді не склалося, динамівці хотіли, щоб я приїхав на перегляд. У квітні надійшла ще одна пропозиція, цього разу жодних питань не виникло.

- Три місяці тому на фланзі ви грали проти Ярмоленка. Які залишилися враження?

- Важко довелося, й цікаво. Я старався, як міг. Ярмоленко, напевно, найкращий гравець України. А оцінку моєї гри нехай краще дають тренери.

- Які ваші найближчі плани, коли приєднаєтеся до нових партнерів?

- Мені сказали, що я поїду на підготовчий збір із першою командою. Але точно ще не знаю, адже 21 червня наша збірна U-19 збирається для участі у фінальній частині чемпіонату Європи. Швидше за все, збір «Динамо» я пропущу. Але це не повинно мені завадити показати себе вже впродовж сезону. Я хочу вчитися, зростати, досягати успіхів разом із «Динамо», це новий виклик та нова висота в моїй футбольній кар'єрі.