Олександр Головко: «Пріоритет - вихід з групи і перемога в кожному наступному матчі»

Футбол України 11 Червня, 16:38 225
Олександр Головко: «Пріоритет - вихід з групи і перемога в кожному наступному матчі»
Головний тренер юнацької збірної України серед гравців віком до 19 років Олександр Головко прокоментував підсумки жеребкування фінальної частини чемпіонату Європи 2015 року, який пройде у Греції на початку липня цього року.

Головний тренер юнацької збірної України серед гравців віком до 19 років Олександр Головко прокоментував підсумки жеребкування фінальної частини чемпіонату Європи 2015 року, який пройде у Греції на початку липня цього року.

- Олександре Борисовичу, поділіться думками щодо підсумків жеребкування фінальної частини чемпіонату Європи з футболу серед юнаків до 19 років... Чи задоволені Ви тим, які суперники дісталися збірній України?

- Результати жеребкування - хороші для нас, враховуючи склад учасників у групі «B». Звичайно, це не головні збірні країн, але у змаганнях U-19 ми маємо справу вже з рівнем, досить наближеним до дорослих команд. З ними можна конкурувати, але завжди важко грати і тим паче вигравати. Нам же випала рівна група. Говорити про явних фаворитів не доводиться. Зрозуміло, що збірна Франції дещо виділяється серед інших трьох учасників.

- Який календар чекає на юнацьку команду у фінальному турнірі континентальної першості?

- Ми починаємо з греками, друга гра - з французами, а остання - з австрійцями. Ігри проходитимуть увечері. Але є одна проблема - доведеться їхати на матчі більше 70-80 кілометрів в один бік. Другу зустріч ми граємо о 21:45, а це означає, що нам доведеться добиратися на стадіон близько години-півтори. Трохи проблематично буде з проведенням передігрових установок. До того ж, доведеться подумати, як готувати команду в день матчів і які проводити тренувальні заняття. Хоча умови для всіх однакові, і це суто тренерський головний біль.

Проживати ми будемо прямо на березі моря. Чотири команди з однієї групи мешкатимуть в одному готелі. До тренувальних полів можна дістатися за 20 хвилин. Ми ділитимемо тренувальне поле разом зі збірною Іспанії. В цілому, плануємо вилетіти прямим рейсом до Ларнаки 30 червня. Звідти вирушимо до тренувального табору на чотири дні. А вже 4 липня переїдемо до місця проведення фінальної частини Євро-2015.

- Які цілі Ви ставите перед командою на майбутньому чемпіонаті Європи?

- Головною метою було потрапити до фінальної частини чемпіонату Європи. Зараз пріоритетним завданням є вихід з групи і перемога в кожному наступному матчі.

- Ви вже спілкувалися з тренерами клубів щодо поїздки збірної U-19 на Євро-2015? Все-таки в липні стартує новий сезон у Прем'єр-лізі ...

- У нас є спільне розуміння цієї ситуації. Існує чотири категорії футболістів, яких я планую викликати на збір перед турніром. Ті, хто востаннє грали у травні, ті, хто закінчили виступи зовсім недавно, ті, хто повернуться додому з чемпіонату світу з Нової Зеландії, а також група травмованих футболістів, які готуватимуться до змагань за спеціальною програмою. Ми плануємо провести збір з 21 по 25 червня в Києві, де спробуємо привести всіх гравців до єдиного знаменника.

- Яке у Вас залишилося враження від гри 19-річних хлопців у складі збірної України U-20 на світовому футбольному форумі, що наразі триває у Новій Зеландії?

- Хлопці залишили дуже приємні враження. Інша справа, що вони є «локомотивом» у команді старшої категорії. Так вийшло, що і Коваленко, і Лучкевич, і Бєсєдін були ключовими гравцями команди Олександра Петракова. Ми ще не стикалися з такою ситуацією, коли з чемпіонату світу футболісти мають їхати на європейську першість. Це буде новий досвід для нас. Сподіваюся, гравці встигнуть фізично відпочити після матчів та скинути психологічний вантаж після несподіваної поразки від Сенегалу. Я вважаю, що команда була гідна проходити до наступної стадії змагань. Лише прикрий збіг обставин призвів до передчасного її вильоту з турніру.

- Розкажіть про саму церемонію жеребкування фінальної частини ЧЄ-2015. Чи могли збірні України та Росії опинитися в одному квартеті?

- Україну і Росію, згідно з Регламентом, розвели по різних групах. Збірна Греції в якості господаря першості потрапила до групи «А». Першою командою групи «B» стала Німеччина. Ми були другими після Греції, склавши компанію цій збірній у першій групі. Росія потрапила четвертою до нашого квартету, тому їх команда автоматично перейшла в іншу групу.