Владислав Ващук: «За навантаженням ми готувалися дійти до фіналу»

Динамо Київ 24 Червня, 12:37 1280
Владислав Ващук: «За навантаженням ми готувалися дійти до фіналу» | 19-27
Екс-захисник «Динамо» Владислав Ващук згадує сезон 1998/99, коли «біло-сині» дійшли до півфіналу Ліги чемпіонів, де поступилися «Баварії».

«Динамо» могло достроково припинити виступи в ЛЧ. Розім'явшись на старих знайомих з Уельсу («Баррі Таун» отримав 0:8 в Києві і 1:2 вдома), кияни несподівано програли вдома празької «Спарти» - 0:1. Вичавити перемогу в гостях вдалося тільки на 89-й хвилині, завдяки автоголу Габріеля, а в серії пенальті блискуче проявив себе Шовковський, який відбив три удари поспіль. Зі скрипом динамівці стартували і в групі (поразка в гостях від «Панатінаїкоса», нічия вдома з «Лансом»), ключовими ставали гри з «Арсеналом». Останні хвилини в Лондоні, коли коментатор Олексій Семененко оголосив на всю країну про поразку «Динамо» (0:1), в той час як Ребров забив гол, заплутали всіх. У результаті з'ясувалося - все-таки 1:1, після чого кияни у другому колі виграли всі три матчі і посіли перше місце в групі.

Чвертьфінал з «Реалом» - чинним переможцем ЛЧ - став кошмаром для «білих» в засніженому Києві (два голи Шеви - 2:0, а до цього в Мадриді була нічия 1:1), а півфінал міг стати таким же жахом для «Баварії». Мюнхенці в Києві могли пропустити м'ячів шість, а то й більше, але динамівці, як після гри підмітив Лобановський, немов не представляли, що можуть створити таке з «Баварією». Забили три, але невпевнена гра Шовковського призвела до нічиєї - 3:3. А в Мюнхені баварцям допоміг чудо-удар Баслера. Але в знаменитому фіналі 1999-го виграв МЮ, забивши два голи в компенсований час - 2:1.

«Спарта» виявилася міцним горішком, організована команда, яка не ризикувала, - згадує той сезон Владислав Ващук у коментарі «Вестям». - У мене у повторній грі ще міжреберний хрящ прихопило, не зміг продовжити матч, а по дорозі додому так і зовсім дихати не міг. Після такої важкої перемоги, та й не самого вдалого старту в груповому етапі не думаю, що хтось розмірковував про півфінал ЛЧ. Після нічиєї ж з «Арсеналом» вся Україна через помилку коментатора і зовсім думала, що ми програли. Він потім ще вибачався за цей момент. Але незважаючи ні на що, за навантаженням ми готувалися дійти до фіналу».

«Реал» як завжди був із зоряним складом, команда мільйонерів... але в 1/4 слабкі колективи не потрапляють, тому ми особливо на статус мадридців і не дивилися. До цих пір прикро, що так вийшло з «Баварією». Підвела нас серія помилок, занадто багато ми пропустили... Фінал ми вже дивилися без якихось емоцій. Мабуть, не погоджуся, що той сезон був піком для «Динамо», адже це мало б відбитися в завоюванні єврокубка. Вже через кілька років я дізнався, що мною цікавилася «Боруссія» з Менхенгладбаха і «Монако», цифри до того ж називалися непогані, як за захисника. Але керівництву клубу ці пропозиції не були цікаві».