Сергій Ребров: «Важливо, щоб на кожній позиції була конкуренція»

Динамо Київ 1 Липня, 10:38 1119
Сергій Ребров: «Важливо, щоб на кожній позиції була конкуренція»
​Головний тренер київського «Динамо» поділився думками про старт передсезонного збору київського «Динамо»

- Сергію Станіславовичу, в чому головна особливість нинішнього передсезонного збору команди?

- Особливість полягає в тому, що ці передсезонні збори досить короткі – всього два тижні. Вважаю, що в цьому немає нічого поганого, так як для багатьох наших гравців попередній сезон завершився лише два тижні тому, після ігор за збірні, і вони не встигли сильно розбалансувати свій стан. Зараз важливо підвести всіх до одного стану, оскільки дехто відпочивав трохи довше, дехто – менше. Бачу по роботі хлопців, що вони тренуються із задоволенням, розуміють, що хоч збори і короткі, треба щось віддати на цьому зборі, щоб у сезоні було легше грати.

- Зараз тренувальні вправи виглядають ще більш комплексними, інтенсивними, можна навіть сказати інтелектуальними...

- Такими вони були і на минулих зборах. Це абсолютно нормально, ми завжди говоримо хлопцям про те, що на футбольному полі в першу чергу потрібно думати. Зараз є і загальні вправи, і спеціальні, де футболістам обов'язково важливо думати, приймати правильні рішення на полі. Важливо, щоб не тільки на зборах, у тренуваннях, але і протягом сезону в будь-якій грі футболісти, в першу чергу, думали.

- Чим спричинена велика кількість контрольних матчів під час збору?

- У нас завжди було достатньо матчів під час зборів, адже, справді, гра – це найкраще тренування. В контрольних матчах набагато легше встановити ігрові зв'язки між футболістами, легше проаналізувати дії гравців, як в обороні, так і в атаці, підказати щось, щоб у наступній грі ці взаємодії були краще. Кількість запланованих нами на даний момент ігор вважаю оптимальною. Ми підбирали певне, необхідне співвідношення тренувань та ігор. Так було і на минулих зборах. Я сподіваюся, що ці контрольні матчі допоможуть нам добре увійти в новий сезон.

- В якому фізичному стані футболісти вийшли з відпустки?

- Всі вийшли з відпустки у своїй оптимальній вазі. Ми подякували хлопцям за те, що вони розуміють, наскільки важливо було готуватися до навантажень, тому що збір дуже короткий, і кожному потрібно було себе до нього готувати. Я задоволений їх станом. Тепер важливо, щоб ці два тижні ми плідно попрацювали.

- Тобто кожен гравець отримав персональне «домашнє завдання»? За який період до збору кожен починав себе приводити до форми?

- Все залежало від того, коли кожен із них йшов у відпустку, адже для збірників вона розпочалася пізніше, ніж для інших. Звісно, «домашнє завдання» кожен отримав. Ми завжди на час відпустки даємо гравцям план індивідуальних занять. Я бачу, що футболісти його виконали.

- Чи задоволені Ви новачками і літньою трансферною кампанією?

- Я бачу перспективу в цих футболістах. Важливо, щоб на кожній позиції була конкуренція. Ті футболісти, які прийшли, будуть конкурувати за місце в основному складі, яке, втім, нікому не гарантовано. До нас не прийшов умовний Мессі або Роналду. Але прийшли футболісти, які зарекомендували себе у своїх командах, і ми бачимо в них потенціал. Вони будуть боротися за місце в основному складі.

- Якщо Морозюк і Мораес давно перебувають у полі зору вітчизняної футбольної громадськості, то про Петровича інформації до трансферу було не так вже й багато. Як би Ви охарактеризували цього гравця, які сильні риси виділили би?

- Це футболіст, який виконує дуже великий обсяг роботи на полі. Він добре грав в Англії, в «Блекберні», і в Турції. Ті матчі, які я бачив за його участі, ті рекомендації, які мені давали, мені дуже сподобалися. І найголовніше, після розмови з ним я переконався, що хлопець приїхав сюди, аби насправді завойовувати місце в основному складі. Він переконав нас, що буде старанно працювати, так як він прагне грати в київському «Динамо».

- Що більшою мірою вплинуло на вибір молодих гравців, запрошених на збір – їх прогрес за минулий сезон або необхідність посилити конкуренцію на певних позиціях?

- Усе в комплексі. Так, «Говерла» посіла не те місце, яке від неї чекають, але на те є достатньо своїх причин, і їх дуже багато, цілий комплекс. Але по іграх цих хлопців, Ягодінскіса і Мякушка, я бачив їх прогрес, їх бажання грати. Тому вони були запрошені на цей збір. Звичайно, можна було взяти більше молодих футболістів, але у нас є на всі позиції по два, а на деякі і по три футболісти. Немає сенсу везти гравців тільки для того, щоб вони милувалися краєвидами. Так, безумовно, вони будуть старанно працювати, але у нас на цьому зборі недарма дуже багато ігор, адже кожен повинен отримати певне навантаження. А молоді хлопці можуть отримати таке саме ігрове навантаження і в молодіжній команді.

- Домагой Віда тренується за окремою програмою. Наскільки серйозним є його пошкодження і коли очікується його повернення до загальної групи?

- На жаль, у нього була мікротравма, ще коли він грав за збірну. У перший день збору йому зробили МРТ, яка виявила, що у нього все ще є мікротравма. Сподіваюся, що протягом тижня він повернеться до основної групи.

- Враховуючи, що «Динамо» стартує в Лізі чемпіонів з групового етапу, чи будете Ви підводити команду до піку форми ближче до осені або ж до перших матчів, у тому числі й поєдинку за Суперкубок України?

- Звичайно, зараз важливо закласти фундамент на весь сезон. За два тижні не можна на сто відсотків гарантувати, що ти вийдеш на пік форми. У нас вже є досвід підготовки команди до сезону, якщо згадати минулорічний передсезонний збір. Так, він був трохи довшим за нинішній, але я не бачу в цьому якоїсь проблеми. Для нас важливі всі турніри, а не тільки гра в Лізі чемпіонів. Ми ж не можемо провалити перші тури чемпіонату України, аби тільки підготуватися до Ліги чемпіонів. Це дуже важливий турнір, але для нас і чемпіонат України не менш важливий.

- А наскільки важливим є для Вас матч за Суперкубок України, яким для «Динамо» відкриється новий сезон?

- Усі турніри для нас важливі. Але Суперкубок складається з однієї гри, тому, все-таки, цінність цього турніру менша, ніж того ж Кубка України або чемпіонату. Я вважаю, що це більшою мірою виставкова гра перед стартом чемпіонату, а також перед стартом єврокубкового сезону. Та безсумнівно, будь-який матч проти «Шахтаря» - це принципове протистояння, це повний стадіон. Тому, звичайно ж, ми будемо намагатися перемогти в цій грі.