Австрійський збір «Динамо» Київ. День 3-й

Динамо Київ 2 Липня, 11:50 1064
Австрійський збір «Динамо» Київ. День 3-й
​У третій день перебування на зборі в Австрії, як і в попередній, динамівці провели два тренування.

Плюс 30 на термометрі, плюс два на полі

За сьогоднішній день на небі знову не з’явилося жодної хмаринки. При цьому не можна сказати, що було вже надто спекотно – цілий день на тренувальному полі, оточеному майже з усіх боків горами, відчувався легкий освіжаючий вітерець.

Погода була темою номер один після приїзду до тренувального поля. Кристіан Маховські у розмові з Резо Чохонелідзе зауважив, що в ці дні дуже спекотно по всій Європі, зокрема в рідному для нього Манчестері температура піднялася до 30 градусів, а, приміром, у Севільї навіть перевалила за 40.

Автобус із командою прибув лише за годину – як і вчора, ранковому тренуванню знову передувала тривала теоретична установка. Відразу впало в очі поповнення – ще пізно ввечері з Києва прибув Юнес Беланда. Марокканець працював із особливим завзяттям, дуже старанно виконуючи кожну вправу та навіть інколи перепитуючи у тренерів, чи все він правильно робить.

А почалося заняття з вправ, в яких були задіяні тренувальні стійки – на швидкість, частоту бігу. Вони чергувалися зі вправами з м’ячами у квадратах. Серед інших вправ була й та, що вже давно полюбилася гравцям, – так званий «поліцейський».

Її суть полягає в наступному: тренер тримає за спиною дві фішки різних кольорів, у той час як двоє гравців виконують бігову роботу на місці. У якийсь момент тренер різко дістає з-за спини одну з фішок, колір якої означає для гравців наступне: один із них бере на себе роль поліцейського, а інший – порушника. Відповідно, порушник намагається втекти від поліцейського, а той – його наздогнати на певній дистанції. Отже, ця вправа добре розвиває не лише стартову швидкість, але й швидкість реакції та прийняття рішень.

Разом із усіма в розминці та швидкісних вправах брав участь Домагой Віда, але під час ігрових вправ він займався за окремою програмою під керівництвом тренера з фізичної підготовки. Мав час хорватський захисник і на те, аби спробувати себе в якості відеооператора та познімати тренування своїх партнерів по команді.

Основна ж частина тренування була присвячена тактичним діям під час оборони та атаки. Всі гравці займалися своєю справою – гравці лінії оборони захищалися, а півзахисники та форварди в більшості атакували. Варто відзначити, що цього дня оборона впоралася зі своїм завданням значно краще.

Коли команда повернулася до готелю, на неї вже чекала звістка про ще одне поповнення. Слідом за Юнесом Беланда до тренувального табору прибув і Дьємерсі Мбокані, який уже готувався до вечірнього тренування.

Випробування для голкіперів

Вечірнє тренування було цілковито присвячене ігровим, тактичним вправам. Тому голкіперам довелося вирушити до тренувального поля трохи раніше за польових гравців, аби встигнути провести розминку та необхідні спеціальні вправи під керівництвом Михайла Михайлова, після чого воротарі разом із усіма брали участь в ігрових вправах.

Першою була вправа на завершення атак. Гравці розташувалися на різних ділянках половини поля та почали проводити комбінаційні атаки відразу на декілька воріт із обов’язковим завершальним ударом. У цій серії дуже нелегко було голкіперам, адже впродовж однієї атаки кожному з них доводилося реагувати відразу на кілька ударів із близької відстані.

Далі слідували вправи на контроль м’яча, а потім знову ігрові вправи з воротами, але вже майже на все поле. Усі ці завдання дозволяють моделювати ситуації, які будуть максимально наближені до тих, із якими гравці мають справу під час матчів.

На завершення тренувального дня, як і вчора, на хлопців чекав біг через усе поле «туди та назад» – на зразок бігу «шатл», але з більшою дистанцією – 25 відрізків по 80 метрів, які необхідно пробігти в одному темпі. У цій пробіжці разом із усіма брали участь Віда, Мбокані та Беланда, хоча під час ігрових вправ вони займалися за окремою програмою.

Після обох тренувань, на яких хлопці добряче попрацювали, Сергій Ребров запропонував їм сходити до гірської річки, яка протікає зовсім недалеко від тренувального поля. Більшість пам’ятають про неї з часів попередніх приїздів сюди, новачків повели на перевірене вже роками природне джерело відновлення енергії після тренувань вперше.

У четвер у програмі перебування динамівців на зборах заплановане одне тренування. А ввечері на нашу команду чекатиме перший спаринг – проти румунського клубу «Університатя».

* фото А. Лукацький