Перед Суперкубком України дівчат будуть перевіряти в спецкабінках

Динамо Київ 6 Липня, 19:00 1617
Перед Суперкубком України дівчат будуть перевіряти в спецкабінках
Тиждень до футболу: на Суперкубку задіють 1160 силовиків і 400 стюардів

Після перерви більш ніж на півроку, пов'язаної з небезпекою терактів в місті, в Одесу повертається великий футбол. 14 липня (початок – о 21:00) у матчі за Суперкубок України на одеському стадіоні «Чорноморець» зіграють команди «Шахтар» і «Динамо». «Сегодня» побувала на футбольній арені і дізналася, як будуть забезпечувати безпеку уболівальників.

Стадіон вже зараз готується до прийому великого футболу: прибиральниці ретельно замітають доріжки, газонокосильники упорядковують траву. «Працюємо посилено, навіть на сторони глянути ніколи», – розповіли нам робітники. Тим часом керівництво арени і клубу провело вже дві робочих наради з питань безпеки, а міліція – спеціальні командно-штабні навчання. «Заходи безпеки будуть максимально посилені у зв'язку з тим, що ми очікуємо повний стадіон людей. Правоохоронці виділять підвищену кількість співробітників, які братимуть участь у огляді вболівальників та контролювати вхід», – пояснив нам директор стадіону Сергій Сиволап і зазначив, що клуб, зі свого боку, збільшить кількість постів охорони та стюардів, а також поліпшить огляд фанів. «Розраховуємо залучити 350-400 стюардів. Клуб наймає цих людей, проводить навчання. Припинити протиправні дії вони не можуть, завдання стюардів – попередити їх. Також волонтери-помічники можуть підказати вболівальнику, як пройти на своє місце», – поділився наш співрозмовник. А прес-секретар міськУВС Тетяна Хмельницька додала: «Охороняти порядок в цей день будуть 1160 правоохоронців. До того ж, залучать не тільки одеських співробітників, але і з районів».

Адміністрація футбольної арени попереджає, що глядачів матчу очікує більш ретельний огляд, ніж зазвичай. «Будемо використовувати переносні металошукачі та організуємо огляд на двох кордонах: перший – міліцейський, більш візуальний, а другий проведе ліцензована охоронна структура, яка має право оглядати людей. Для жінок обладнують окремі кабінки, адже, як показує практика, для пронесення заборонених предметів, наприклад, піротехніки, зазвичай використовують саме дівчат», – повідомили нам у дирекції.

За словами співробітників «Чорноморця», від одеських уболівальників ексцесів вони не очікують. А от з гостями будуть тримати вухо гостро, пам'ятаючи, як після фіналу Кубка України на «Олімпійському» в Києві горе-вболівальники вибігли на поле, зламали ворота і розірвали на шматки сітку. «З гостями з Донецька та Києва проводитиметься додаткова робота по недопущенню порушень. У цих секторах ми збільшимо кількість стюардів і, можливо, поставимо співробітників міліції», – зазначив Сергій Сиволап. І додав: «Для Одеси футбол – це свято, і ми хочемо, щоб воно повернулося!».

КВИТКИ РОЗЛІТАЮТЬСЯ

На думку нашого джерела в правоохоронних органах, рішення про повернення футболу в Одесу може виявитися трохи поспішним, адже тільки днями сапери знешкодили черговий вибуховий пристрій. «Якщо людина захоче пронести щось протизаконне на стадіон, то вона це зробить, і посилені заходи безпеки не допоможуть», – вважає наш співрозмовник. Але уболівальників це не лякає, наприклад, найдешевші квитки (по 150 гривень) вже розкуплені, і біля кас продовжують товпитися покупці. «Головне, що матчі нарешті повернули», – говорить одесит Андрій.