Сергій Ребров: «Футболісти мають виходити на поле командою, думати командою і грати командою»

Динамо Київ 13 Липня, 08:30 1094
Сергій Ребров: «Футболісти мають виходити на поле командою, думати командою і грати командою»
​Головний тренер київського «Динамо» підбив підсумок тренувального збору, який проходив у австрійському Тіролі.

- Сергію Станіславовичу, які ваші загальні враження від проведеного збору?

- Перш за все, добре, що в цьому році в зборі брала участь уся команда. Рік тому, на літніх зборах, пам'ятаю, ми довго збирали всіх гравців, тому їх складно було привести до спільного знаменника. Зараз всі провели приблизно рівну кількість часу в іграх, рівну кількість тренувань. Це важливо, адже для того, щоб потрапити до основного складу, потрібно доводити це право у тренувальних іграх, на тренуваннях, щоб все справді було чесно.

- Кількості контрольних матчів виявилося достатньо, аби гравці набрали ігрову форму до старту сезону, а ви оцінили потенціал кожного з них і зробили для себе висновки?

- Ці контрольні ігри проводяться для того, щоб налагодити якісь взаємодії, підказати гравцям, що ми від них хочемо. Важливо, аби футболісти виходили на поле командою, думали командою і грали командою. І в цій команді з'являються індивідуальності, які виділяються на полі. Але спочатку потрібно виходити не з індивідуальностей, а з команди. У цих іграх можна щось підправити, підказати хлопцям. Після кожної гри ми проводимо теоретичне заняття, і бачимо, що з кожним матчем взаємодія і розуміння того, що вони повинні на полі і атакувати, і захищатися командою, поліпшується.

- У контрольних матчах деякі динамівці відзначилися красивими голами завдяки нестандартним діям. Який гол на цьому зборі ви би відзначили?

- Насправді, я не сильно милуюся голами, особливо під час гри. Ми спостерігаємо за структурою гри, за тим, як команда діє при обороні і при атаці. Звичайно, дуже приємно, коли атаки завершуються красивими голами, але на зборах нас більше цікавить, як ми діємо командою, як гравці взаємодіють. Результат, насправді, не такий важливий. Забиті м'ячі – це добре, вони дають додаткову впевненість і гравцям, і вболівальникам, але для нас зараз більш важливі інші аспекти гри.

- Якою мірою новачки команди вписалися в нинішню модель гри «Динамо»?

- Поки ще рано про це говорити, але однозначно можна сказати, що гравці, які прийшли до нас у це міжсезоння, старанно працюють, хочуть домогтися місця в основному складі. Вони не прийшли на готове місце, вони розуміють, що конкуренція велика, адже команда виграла чемпіонат України і Кубок України, досить вдало грала у Лізі Європи. Звичайно, будь-якій команді потрібне підсилення. Ті футболісти, які прийшли, дійсно всіма силами завойовують місце в основному складі і, я сподіваюся, будуть це робити й надалі.

- Як правило, тренувальні збори дають можливість напрацювати нові тактичні схеми, ігрові аспекти. Чи готуєте ви на наступний сезон якісь новації в цьому плані?

- Зараз важливо прищепити розуміння, філософію гри нашої команди новим футболістам, а також молодим футболістам, щоб кожен із них знав, де він повинен знаходитися, коли він грає в атаці і в обороні, при переході з оборони в атаку... Це сприйняття займає певний час. Якраз для цього ми і провели таку кількість ігор. А говорити зараз про щось нове, коли ми ще не на сто відсотків вдосконалили те, що награвали в минулому сезоні... Так, ми щось виграли, але ми навіть не говоримо про досконалість, ми поки лише досягли якогось прогресу. І я впевнений, що в цьому напрямку потрібно рухатися, ми продовжили роботу на цьому зборі, і в подальші місяці до Ліги чемпіонів будемо намагатися награвати нашу модель гри, щоб всі хлопці розуміли вимоги за своїми позиціями, і розуміли, що на полі ми повинні грати командою.

- Олександр Шовковський зазначив, що гра проти брауншвейгського «Айнтрахта» дала команді новий досвід, так як суперник грав то у три захисники, то в п'ять...

- Правильно Саша відзначив, що для нас це хороший досвід, коли команда грає в три захисники. У Лізі чемпіонів ми можемо зустрітися з командами, які використовують подібну тактичну модель гри. Дійсно, «Айнтрахт» у першому таймі грав у три захисники, а в другому, після того, як відбулися заміни, переключився на гру в п'ять захисників. У другому таймі модель гри «Айнтрахта» була такою, яку використовують багато команд чемпіонату України, а в першому – як у багатьох команд з провідних європейських чемпіонатів. Це хороший досвід для хлопців.

Саме такі міжнародні ігри, контрольні матчі на зборах, а також ігри, які ми провели в Лізі Європи, ігри проти «Шахтаря», надають досвіду перед Лігою чемпіонів. Це для нас зараз важливо, тому що багато футболістів нашої команди не мають досвіду виступів у Лізі чемпіонів.

- До заявки команди на сезон не потрапили Артур Рудько і Віталійс Ягодінскіс, що пройшли збір. Рішення щодо того, хто з молодих гравців потрапить до заявки, приймалося за підсумком збору?

- Ця заявка поки ще не настільки серйозна, щоб про неї так голосно говорити. Перед кожною грою до кінця серпня ми можемо відзаявляти і дозаявляти футболістів. Це більшою мірою заявка лише на перші ігри чемпіонату.

Щодо Рудька, то у нас є домовленість, що він, швидше за все, піде в оренду, тому що, я вважаю, це дуже перспективний воротар, але у нього не було серйозної практики в Прем'єр-лізі. І сам Артур з цим згоден, він дуже хоче пограти в оренді, тому що будь-якому молодому гравцеві, у тому числі і воротарю, потрібна практика. Думаю, найближчі півроку він проведе в оренді, правда, ми поки ще не домовилися, де саме.

З приводу Ягодинскіса – він просто не потрапив до заявки на першу гру. Зараз ми повернемося до Києва, тоді й будемо вирішувати. У нас зараз достатньо футболістів на кожну позицію, і по приїзду в Київ ми всі разом сядемо і вирішимо по кожній з них.

- Андрій Ярмоленко сказав, що до закриття трансферного вікна він не виключає можливості переходу в один із клубів топ-чемпіонатів. Чи знайдеться заміна Андрію? Наскільки суттєвою втратою для команди може виявитися його можливий відхід?

- Звичайно, дуже суттєвою. Але незамінних футболістів немає. Я абсолютно нормально спілкуюся з Андрієм, і я радий, що у мене в команді є такий футболіст, який розуміє, що таке «Динамо» Київ, і дорожить цим клубом. Я завжди говорив, і можу ще раз повторити: подальше майбутнє Андрія вирішує тільки він сам і президент клубу. Якщо він вирішить залишитися, я буду цьому дуже радий. Мати такого футболіста в команді, напевно, хоче кожен тренер. Що буде далі... Я розмовляв з Андрієм на цю тему багато разів. У нього є бажання піти гідно, не в якості вільного агента, а віддати щось своєму клубу, який його виховав, який йому допоміг, і тим людям, з якими він працював. Я впевнений, що це правильна позиція, впевнений, що президент клубу й Андрій знайдуть спільне рішення.

- Сам Андрій зазначив, що свій можливий відхід він не вважає проблемним для «Динамо», тому що рівень конкуренції настільки високий, що його відсутність буде несуттєвою при тій філософії та ігровій схемі, яких дотримується команда...

- Це його точка зору. Я думаю, що будь-якій команді потрібен такий індивідуально сильний гравець, як Ярмоленко. Тим більше, що Андрій дуже сильно додав у грі на команду, особливо в цьому році. І в попередніх сезонах це був індивідуально сильний гравець, але в цьому сезоні він, дійсно, зробив дуже багато для наших перемог. Я завжди буду радий бачити такого футболіста в своїй команді.

- Які у вас очікування від майбутнього сезону? Чи буде для вас актуальним таке поняття, як пріоритетність турнірів?

- У нас такого поняття ніколи й не було. Ми і в минулому сезоні про це говорили. І взагалі, моя філософія роботи – потрібно готуватись від гри до гри, і намагатися виграти кожен матч. Коли ти рухаєшся далі й далі, в якийсь момент з'являється така мета, але спочатку ти готуєшся до кожної конкретної гри, і не має значення, який це турнір. Адже в минулому сезоні були ігри, коли вболівальники вважали, що ми недооцінили суперника. Але насправді ми завжди граємо проти дуже добре організованих команд. Взяти той же «Олімпік». Не можна сказати, що там футболісти високого рівня, але вони були згуртовані, вони розуміли, за рахунок чого вони хочуть здобути очки у матчі з київським «Динамо», і вони працювали організовано. Завжди важко грати з командами, які добре організовані, тому кожен футболіст і тренер повинен це розуміти і готуватися від гри до гри.

- Попереду матч за Суперкубок України, в якому у дещо новому вигляді постане «Шахтар», який у це міжсезоння покинули кілька ключових гравців. Чи стане донецький клуб без них слабкіше?

- Не думаю, враховуючи те, якою серйозною була лавка запасних у «Шахтаря» в минулому сезоні. Команді вистачало глибини складу і на ігри Ліги чемпіонів, і на чемпіонат України, і на Кубок. Не думаю, що гра «Шахтаря» якось сильно зміниться, у них є серйозні виконавці на кожній позиції, і я впевнений, що вони гідно замінять гравців, які залишили клуб.

- Які у вас очікування від поєдинку за Суперкубок України?

- Думаю, що гра за Суперкубок України більшою мірою показова, вона дає можливість перевірити, наскільки команди готові до сезону. Звичайно, всі прагнуть виграти цей матч, але на сто відсотків команди ще не готові. Як і ми, «Шахтар» грав всього за три чи за чотири дні до поєдинку за Суперкубок. «Гірників» попереду чекають найважливіші ігри за потрапляння до Ліги чемпіонів, і в першу чергу вони, напевно, готуються до цих ігор і до старту чемпіонату. Але у будь-якому випадку гра таких суперників буде цікавою.