Роман Сиволап
Завершилася коротка перерва після тріумфального для «Динамо» сезону 2014-2015 років. Футбол повертається матчем за Суперкубок з «вічним» суперником «Шахтарем». Головні антагоністи українського футболу переживають зараз різні етапи в своєму розвитку: в гірників завершується епоха Мірчі Луческу, в динамівців розпочинається ера Сергія Реброва.
Зміни в складах команд. «Шахтар» дав дозвіл на перехід трьох бразильських легіонерів до команд із Топ-5 європейських першостей. Керівництво гірників вирішило трохи відкрити «золоту клітку». Необхідно відзначити, що зроблено це було своєчасно. Таким чином вдалося поповнити казну клубу та зняти напругу, що створювалася невдоволеними легіонерами. Дуглас Коста, Луіс Адріано, Фернандо здійснили свою мрію про перехід до західноєвропейських клубів, а інші бразильці заспокоєні тим, що клуб тримає слово, а їх черга на перехід прийде трохи пізніше. Багатостраждальний Ілсіньйо дочекався нарешті завершення контракту, що дає можливість повернутися на батьківщину.
Втрати «Шахтаря»
Менеджмент «Шахтаря» вкотре виявив себе з кращого боку – гірники отримали чи не максимально можливі компенсації за своїх гравців. Особливо дивує, як Палкіну та Ко вдалося прилаштувати в «Баварію» Дугласа Косту за тридцять мільйонів євро при його минулорічній статистиці - в УПЛ 4 забитих м’ячі плюс 6 результативних передач в 20 матчах та гол плюс передача в Лізі чемпіонів лише в матчах з БАТЕ. Для порівняння статистика Андрія Ярмоленко - 14 забитих м’ячів плюс 14 передач в УПЛ та 4 м’ячі плюс сім передач у Лізі Європи. Звісно, великий Пеп Гвардіола розуміється на футболі значно краще, але що йому могло так сподобатися в бразильці, для мене є загадкою.
У динамівців жоден гравець основи поки що команду не покинув. Невдоволеному Мбокані дали зрозуміти, що мовою ультиматумів говорити з тренером та президентом клубу не варто. Лідер команди Андрій Ярмоленко на даний час не має пропозицій, від яких не можна відмовитися. Те ж стосується і Мбокані, Ленса, Драговича, Віди, Велозу та Беланди.
Втрати «Динамо»
Хоча до 1 вересня, дати закриття трансферного вікна в Європі, все може змінитися. Всі перераховані гравці не проти змін у своїй професійній діяльності.
Поповнення клубів не вражають гучністю імен. Кияни підписали трьох вільних агентів та повернули з оренди двох гравців.
Придбання «Динамо»
Навряд варто очікувати, що новачки «Динамо» зуміють з перших матчів застовпити за собою місце в основному складі: їх запрошення - це більше підсилення конкуренції на деяких позиціях. Хоча досвідчені Петрович, Мораєш та Морозюк розуміють, що отримали, мабуть, останній шанс зіграти в елітному турнірі Ліги чемпіонів. Тому будуть намагатися битися за кожну хвилину ігрового часу.
Гірники повернули до команди досвідчених Едуардо та Кобіна. Відомий форвард збірної Хорватії повинен скласти конкуренцію Олександру Гладкому за місце основного форварда. Цей трансфер відбувся завдяки жахливій формі «донецького Андре» аргентинця Факундо Ферейри, що примудрився за рік оренди в «Ньюкаслі» забити один м’яч за дубль та жодного разу не зіграти за основний склад англійців. Василь Кобін може сподіватися на епізодичну появу на полі для заміни когось з опорних півзахисників або Даріо Срни.
Придбання «Шахтаря»
Молоді Малишев, Болбат та Гринь будуть сподіватися на диво у вигляді довіри від Мірчи Луческу. Як показали передсезонні матчі, очікувати на диво найперспективнішому лівому захиснику країни Едуарду Соболю не варто. Луческу поки більше довіряє «Термінатору» Шевчуку та традиційним бразильцям Ісмаілі та Азеведо.
Вперше за багато років кияни випередили гірників за сумарною вартістю гравців згідно даних www.transfermarkt.com.
Дані про вартість футболістів десяти найдорожчих клубів України
Збори та контрольні матчі.
«Динамо»: 4 перемоги, 1 нічия, матч з «Вікторією» не дограно через рішення арбітра матчу, різниця м’ячів 8 - 1
«Шахтар»: 4 перемоги, 1 нічия, 2 поразки, м’ячі 12 - 6
Підхід до підготовки через товариські матчі головного тренера «Динамо» Сергія Реброва є схожим на методику, що застосовує в «Шахтарі» багато років Мірча Луческу. Обидва тренери мали змогу проводити підготовку практично в оптимальних складах. Із запізненням приєдналися до команди лише Фред, що грав на Кубку Америки, Бернард у «Шахтарі» та Мбокані, Беланда, Ленс у «Динамо». Це не може не тішити тренерів обох клубів, які минулого сезону не змогли забезпечити повноцінної підготовки для великої групи гравців.
Обидва тренери продовжили удосконалювати дію футболістів у своїх улюблених схемах: Луческу – 4-2-3-1, Ребров – 4-1-4-1. Необхідно відзначити, що в останніх матчах непогану взаємодію продемонструвало атакуюче тріо «Шахтаря» Алекс Тейшейра – Марлос – Гладкий. Кияни демонструють надійність в захисті. З футболістів своєю готовністю вирізняється Сергій Сидорчук.
Орієнтовні склади команд.
«Динамо»
«Шахтар»
Чергове протистояння Луческу проти Реброва
Суперкубок України не є тим турніром, заради перемоги в якому необхідно віддати все. Для команди Мірчі Луческу пріоритетним є виступ у кваліфікації Ліги чемпіонів. Для підопічних Сергія Реброва - матчі групового турніру Ліги чемпіонів. Звісно, що обидві команди бажають перемоги над принциповим суперником, але форсувати підготовку заради цього матчу ніхто не буде. Тому футболісти будуть грати на фоні втоми від зборів. Очікувати яскравого футболу в таких умовах важко.
Тим більше, що в останніх матчах цих команд сформувалася певна рівновага між суперниками. Команди уникають ризику. Недаремно за 300 хвилин трьох останніх зустрічей між «Динамо» та «Шахтарем» футболісти спромоглися забити лише один м’яч. Футболісти більше борються, ніж грають у футбол. Суха серія в очних поєдинках вже налічує 229 хвилин.
Обидва тренери добре вивчили манеру гри один одного. Через небажання ризикувати двобої динамівців та гірників є трохи «сухуватими» останнім часом.
Під час товариських зустрічей динамівці дуже велику увагу приділяли забезпеченню надійності захисту. Образно кажучи, кияни стали ще більш «підсушеними». В той же час, атакуючі дії команди не вирізняються різнобарвністю через те, що головні дійові особи динамівської атаки - Ярмоленко та Ленс ще не набрали оптимальних кондицій.
Головною проблемою киян залишається відсутність нестандартності дій в центральній зоні.
У «Шахтаря» Олександр Гладкий, який після від’їзду Луіса Адріано отримав останній шанс блиснути в складі гірників, демонструє в товариських зустрічах непогану взаємодію з Алексом Тейшейрою. Якщо ще й Тайсон з Марлосом знайдуть з ними спільну мову, атака гірників буде виглядати привабливо.
Але гармонії в діях донеччан немає. Взаємодія захисників та атакуючих гравців бажає кращого. Після втрати Ілсіньйо Степаненко залишився наодинці в опорній зоні. Фред тільки повернувся до команди після Кубку Америки. В центральній зоні захисту Олександр Кучер з віком здає в надійності, Іван Ордець не відрізняється стабільністю. Лівий фланг захисту також є проблемним. Дуету бразильців ніяк не вдається витіснити зі складу 36-ти річного В’ячеслава Шевчука, який за рахунок досвіду та волі тримає непоганий рівень гри, але елементи регресу в його діях вже помітні.
Велику роль в тому, щоб глядачі не занудьгували, дивлячись цей матч, звісно, мають відіграти тренери, які повинні зуміти зняти напругу відповідальності з гравців та знайти тактичні несподіванки для суперника. Як вболівальник «Динамо» сподіваюсь, що Сергію Реброву все ж вдасться провести ефективний контрприйом проти мудрого, але частенько підлого Мірчі Луческу.
Сергій Ребров розпочинає свій другий повноцінний сезон в якості головного тренера. В дебютному сезоні його дует з Раулем Ріанчо забезпечив для «Динамо» відмінний результат у вигляді «золотого дублю». Але другий сезон є надзвичайно складним для людей, які займаються творчою діяльністю. Часто в перший рік творча особистість викладається повністю - і не залишається секретів, які здатні дивувати суперників та публіку. При цьому старі методи перестають діяти. Сподіваюсь, що Сергій Ребров гідно пройде цей іспит і разом з мудрим Раулем Ріанчо ще не раз нас здивує.
Арбітр матчу. Анатолія Жабченко відзначився ліберальною манерою суддівства в останньому очному матчі чемпіонату. Жабченко виніс гравцям обох команд лише 5 попереджень, дозволяв гравцям діяти занадто жорстко. Тоді така манера суддівства себе виправдала, тому що дозволила командам в рівних складах виявити того, хто більше заслуговує на чемпіонство. Будемо сподіватися, що завтра Жабченко не втратить контроль над грою, а команди будуть більше грати у футбол, ніж влаштовувати гладіаторські бої. Тим паче, що один з головних провокаторів УПЛ Луіс Адріано відправився демонструвати свої футбольні та інші таланти в Мілан.Прогноз: «Динамо» - «Шахтар» 1:0
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!