Мірча Луческу: «Будемо тримати баланс між бразильськими та українськими футболістами»

Футбол України 14 Липня, 09:59 857
Мірча Луческу: «Будемо тримати баланс між бразильськими та українськими футболістами»
Перед стартом нового сезону головний тренер «Шахтаря» дав ексклюзивне інтерв'ю бразильському Globo.

«Не думаю, що після відходу бразильських футболістів стиль гри зміниться. Будемо діяти в тій же атакуючій манері. Наша організація гри передбачає постійні атаки. Щороку на тлі інших команд ми забиваємо більше за всіх! Зараз у нас більш технічний склад. Також не варто забувати, що «Шахтар» покинуло багато бразильських футболістів. Спочатку це були Матузалем, Елано, Брандау, Жадсон...

Але ми залишилися тією ж командою, тому що на зміну їм прийшли Ілсіньо, Вілліан, Фернандіньо. Після відходу останніх також нічого не змінилося, бо їх змінили виконавці зі схожими характеристиками. Тому ми залишаємося все тією ж командою і з повагою ставимося до нашої філософії! Стиль «Шахтаря» вимагає великої дисципліни і відмінної фізичної підготовки. Зазначу, що практично всі бразильці, які свого часу приходили в команду, спочатку не володіли цими якостями. Їм доводилося адаптуватися під наш стиль, під мої методи роботи. Мабуть, крім Матузалема, який перейшов до нас з італійського клубу, тому він влився практично відразу ж. А молодим футболістам, як правило, потрібен час. Професійна підготовка - це питання дисципліни, належного ставлення до тренувань і так далі. Але крок за кроком бразильці приходять до розуміння всіх цих моментів і стають титулованими виконавцями... На даний момент, на позиції Дугласа Кости на дуже хорошому рівні грає Марлос. Дуже складно знайти заміну Луїсу Адріано, тому ми попросили повернутися Едуардо. Він допоможе зберегти комбінаційний стиль гри команди.

З урахуванням поточної ситуації в Україні ми сконцентрувалися на заміні бразильських виконавців, які пішли, молодими випускниками нашої Академії. У минулому сезоні їм вдалося досягти успіху і гідно зіграти із «Челсі» у фіналі «юнацької Ліги чемпіонів». Їм потрібно тепер підтримувати цей рівень, а також додати у виконавській майстерності та рівневі підготовки. Та все ж ми будемо тримати баланс між бразильськими і українськими футболістами, тому що і серед бразильців є молоді хлопці - Бернард, Веллінгтон, Фред.

Алекс Тейшейра і Бернард? Вони зараз дуже добре виглядають. Особливо Тейшейра, тому що у нього великий європейський досвід виступів за наш клуб. Що стосується Бернарда, то скоро піде третій рік його перебування в команді. Я хочу бачити в ньому лідера в плані техніки. Але йому непросто, оскільки доводиться конкурувати з Тайсоном, який також є дуже технічним гравцем на тій же позиції. Звичайно, я надам їм обом ігрову практику. Не тільки Бернарду й Тайсону, але і Марлосу. Також очікую, що і Фред буде брати на себе більше ініціативи - він талановитий, але ще дуже молодий гравець. Йому потрібен час, щоб зрозуміти мої вимоги. Фреду ще потрібно вчитися, щоб підвищити свій рівень.

А Бернард? Протягом цих двох років я дуже терпляче стежив за тим, як він додає і адаптується. Коли він тільки прийшов, напевно, думав, що вже через рік покине клуб... З цієї причини у нього були проблеми з дисципліною, та і його фізичні кондиції не повністю відповідали європейському рівню. Але зараз я очікую від нього більшого, тому що він дуже талановитий футболіст і його професійний рівень зростає. Він став набагато відповідальніше підходити до роботи, відчуває велику відповідальність перед клубом і колегами по команді, вже розуміє пропоновані йому вимоги. Бернард також оцінив, скільки клуб зробив для нього, і, сподіваюся, захоче віддати «Шахтарю» належне. Хочу, щоб він став лідером на полі і приносив користь команді», - цитує Луческу shakhtar.com.