Микола Шапаренко: «Рішення про перехід до «Динамо» прийняв швидко»

Динамо Київ 16 Липня, 22:35 1271
Микола Шапаренко: «Рішення про перехід до «Динамо» прийняв швидко»
Юний півзахисник Микола Шапаренко розповів про деталі свого переходу до «Динамо» та поділився першими враженнями від перебування у стані «біло-синіх».

- Як відбувся твій перехід до«Динамо»?

- Усі питання обговорювалися через мого агента. Щодо мене, то особливо не роздумував над пропозицією. Все ж таки, «Динамо» – великий клуб, і рішення на користь переходу прийняв доволі швидко.

- На який період розрахований твій контракт із «Динамо»?

- На три роки.

- Чи радився з батьками? Як вони сприйняли звістку про твій перехід?

- Батьки весь час, що тривали переговори, були на зв’язку з агентом та дуже зраділи, коли контракт усе ж було підписано. Перш за все, через те, що я буду виступати у сильній команді, а по-друге, подалі від Маріуполя, де обстановка залишається неспокійною.

- А де вони зараз мешкають? Чи не збираються до тебе в Київ?

- У селищі міського типу Велика Новоселівка, що в Донецькій області. Незважаючи на бойові дії, вони поки не збираються змінювати місце проживання, в тому числі переїжджати до мене в Київ.

- «Іллічівець» увесь попередній сезон змушений був виступати за межами Маріуполя. Як команда та особисто ти сприймали це?

- Звичайно, морально було дуже важко. Окрім того, що доводилося грати далеко від дому, ще й кожний виїзд був пов'язаний із тривалими переїздами – в дорозі ми вимушені були проводити мінімум по п’ять годин.

- Попередній сезон ти починав у команді U-19, навесні тебе вже залучали до команди U-21, анезабаром ти взагалі дебютував в основній команді у Прем’єр-лізі. Чи не занадто стрімкийрозвиток кар’єри?

- (посміхається) Чесно кажучи, навіть не знаю, що відповісти. Моя справа – тренуватися та показувати, на що я здатен, а тренери вже вирішують, в яких матчах я виходжу на поле.

- Що відчував, з’являючись на полі в матчах Прем’єр-ліги? Ти вже маєш у своєму послужному списку два поєдинки найвищого рівня, в той час як твої однолітки виступають у чемпіонаті ДЮФЛ…

- Виходячи на дебютний матч, проти «Шахтаря», звичайно, дуже хвилювався. Але надалі намагався вгамувати свій мандраж, й у другому поєдинку вже почувався набагато впевненіше.

- Як це – знати, що ти є наймолодшим гравцем та автором забитого м’яча серед футболістів Прем’єр-ліги минулого сезону?

- Безперечно, дуже приємно. Але, в той самий час, це є зайвим стимулом продовжувати працювати над собою та прогресувати у професійному розвитку.

- Готовий до подібного розвитку в «Динамо», або сконцентруєшся поки на виступах у командах U-21 та U-19, остання з яких у тому числі зіграє наступного сезону в Юнацькій Лізі чемпіонів?

- Гадаю, навряд чи в «Динамо» шлях до першої команди буде таким же коротким. Усе ж таки, конкуренція у киян набагато більша, ніж була в «Іллічівці».

- Хто в першій команді «Динамо» виступає на твоїй позиції та є твоїм потенційним конкурентом?

- Це Юнес Беланда та Сергій Сидорчук.

- А в Європі гра якого з футболістів захоплює тебе найбільше?

- Криштіану Роналду.

- Дивлячись матчі «Динамо», європейських клубів, намагаєшся щось перейняти для себе?

- Так, звичайно, відзначаю для себе позитивні моменти, а потім намагаюся перенести їх на футбольне поле вже у власному виконанні.