Чи є життя після «Динамо»? (Частина 2)

Динамо Київ 8 Серпня, 19:40 7622
Чи є життя після «Динамо»? (Частина 2) | 19-27
За останні 10 років «Динамо» покинуло достатньо гравців, а от чи вірне це було рішення, та як склалася їхня кар’єра після «Динамо» — розберемося.

В другій частині йтиме мова про сезони 2009-2012 років.

Отже, в сезоні 2009-10 «Динамо» покинули такі гравці, як:

Ісмаель Бангура. В липні 2007 року підписав контракт з київським «Динамо». Бангура відразу зумів заграти. Ще в першому матчу, коли він вийшов в основному складі, Ісмаель зробив хет-трик. Загалом за «Динамо» він провів 46 матчів, забивши при цьому 28 голів.

Влітку 2009 Бангура перебрався до французького клубу «Ренн», варто зауважити, що після блискучого сезону вартість цього гравця значно виросла — з 6,5 мільйонові євро до 11. Свій перший гол за нову команду Бангура забив також ще в першому ж матчі. Взимку 2012 гравець підписав контракт з іншим французьким клубом «Нант». На сьогоднішній день Ісмаель досі є гравцем цього клубу.


Володимир Володимирович Лисенко. Є вихованцем футбольної школи «Динамо», також грав за «Динамо-2» (2005-2007 роки), а от за першу команду киян зіграв лише 3 матчі, програвши конкуренцію одноклубникам. Півтора роки провів у київському «Арсеналі», а потім мав дуже важки перемовини з «Динамо», після чого покинув клуб та перейшов до харківського клубу «Металіст». Під час діючого контракту з харківською командою, Володимир був відданий в оренду спочатку до луцької «Волині», потім до «Кривбасу», а згодом відправився в «Говерлу». На початку 2014 року на правах вільного агента підписав контракт на 2,5 роки з «Севастополем». Пізніше клуб припинив своє існування і Лисенко був змушений знову шукати клуб для продовження кар'єри. Наразі Володимир є футболістом донецького «Олімпіка».


Сергій Сергійович Кравченко. В 2009 році грав за «Динамо», але вже на початку 2010 року перейшов до дніпропетровського «Дніпра». На сьогоднішній день у Сергія діючий контракт з дніпрянами, однак наразі гравець перебуває в оренді у «Волині».


Віталій Васильович Мандзюк. З 2004 по 2009 роки грав за київське «Динамо», провівши за першу команду 22 матчі, за «Динамо-2» 51 матч, та за «Динамо-3» 11 матчів. У 2010 році разом з Кравченко перейшов в «Дніпро», з яким контракт дійсний і на даний час.



Флорін Лучіан Чернат. За «Динамо» зіграв 130 матчів та забив 28 м'ячів, в єврокубках зіграв 32 матчі, забив 6 м'ячів. В сезоні 07/08 відправився в оренду до хорватського клубу «Хайдук». Влітку 2010 року підписав контракт з турецьким клубом «Карабюкспор». З 2012 по 2014 виступав за інший турецький клуб «Різеспор». Потім перейшов до румунського клубу «Оцелул», а влітку цього року змінив клуб на «Вііторул».



Олександр Євгенович Рибка. Є вихованцем ДЮФШ «Динамо», з 2005 року грав за «Динамо» , «Динамо-2» та «Динамо-3». В 2010 році покинув київський клуб та перейшов в «Оболонь», провівши 29 матчів, в червні 2011 перебрався до донецького клубу «Шахтар». Зумів стати основним у гірняків, але в 2012 році Олександра було дискваліфіковано. Проба на допінг дала позитивний результат і Рибка вимушений був 2 роки не грати, лише тренувався з різними командами — «Оболонь», «Арсенал», «Динамо-2». В січні 2014 року Рибка вже грав за «Динамо», наразі контракт з київським клубом діючий.


Максим Олександрович Шацьких. Грав за «Динамо» починаючи з 1999 року по 2009 рік, відіграв 214 матчів, забив 97 голів, 23 у єврокубках. З «Динамо» Максим став 6-разовим чемпіоном України, 5-разовим володарем національного кубка і 2-разовим володарем Суперкубка. 2009 року підписав контракт з «Локомотивом» (Астана), але через рік повернувся до Києва. Щоправда вже не в «Динамо», а в «Арсенал». Там йому вдалося встановити рекорд чемпіонатів України — першим забити 100 м'ячів з гри. Взимку 2013 перейшов до одеського «Чорноморця», але не підійшов під схему Григорчука, тому розірвав контракт та повернувся до «Арсеналу». Наприкінці 2013 року почав виступати за «Говерлу», а от нещодавно знову змінив клуб, вже на аматорський — «Рух» Винники.



Горан Саблич. Грав за «Динамо» з 2002 по 2010 роки. Саблич не зумів повністю розкритися в київському клубі, причиною були часті травми. За «біло-синіх» в чемпіонаті України Горан відіграв 52 матчі (забив 2 м'ячі), в Кубку України 24 матчі (забив 3 м'ячі), в єврокубках 29 матчів (забив 1 м'яч). В 2010 році покинув «Динамо» в статусі вільного агента, хотів повернутися до «Хайдука», але чергова травма завадила це зробити. Горан Саблич прийняв рішення про завершення своєї кар'єри гравця.


Луценко Тарас Володимирович. Починаючи з 1991 року грав за дубль «Динамо». В 1999 році перейшов в «Уралан», на запрошення Павла Яковенко. Грав там до 2003 року, а потім змінив клуб на ужгородське «Закарпаття». Влітку 2005 року знову повернувся в «Динамо», але залишався третім воротарем в команді. А вже у 2009 році Тарас прийняв рішення про завершення кар'єри.



Сезон 2010-11:

Микола Миколайович Морозюк. Свою кар'єру в «Динамо» почав у 2005 році, але за основну команду провів лише 10 матчів. В ці роки він більше грав за «Динамо-2», «Динамо-3», а також був в оренді в «Оболоні», «Кривбасі». Сезон 10/11 вже розпочав у складі донецького «Металургу». Влітку цього року знову повернувся до рідного «Динамо».


Олександр Володимирович Романчук. Приєднався до «Динамо» в сезоні 03/04. В першій команді не зумів закріпитись, відігравши лише 6 матчів. З 2006 року по 2010 провів в орендах, спочатку «Арсенал» К, потім «Дніпро», потім знову «Арсенал» К. Сезон 10/11 розпочав у складі харківського «Металіста», але знову 2011 року пішов в оренду до луцької «Волині», потім пішов в «Таврію», а згодом повернувся в «Арсенал» К. 2014 перейшов в «Ворсклу», а на сьогоднішній день є вільним агентом.


Гільєрмі Мільомен Гусмау. Взимку 2009 року став гравцем «Динамо» Київ, вже в першому офіційному матчі зумів відзначитися хет-триком в ворота ФК «Карпати». Влітку 2009 року був відданий в оренду російському клубу «ЦСКА», а через рік повернувся в стан «біло-синіх». Навесні 2011 року цей гравець підписав контракт з бразильським клубом «Атлетіко Мінейру», на сьогоднішній день досі виступає за цю команду.



Сезон 2011-12:

Роман Єременко. В перше з’явився в «Динамо» в 2008 році на правах оренди. В киян було першочергове право викупу гравця, тому по закінченню сезону з Романом було підписано повноцінний контракт. Відігравши в національному чемпіонаті 58 матчів (4 голи), перейшов до казанського «Рубіна». На прощання Роман прислав киянам листа, ось частина його:

«Любі друзі!
Підійшов до кінця етап моєї кар'єри в легендарному київському «Динамо». Мені дуже складно далося рішення залишити стан «біло-блакитних». У Києві я провів найкращий час свого спортивного життя. За ці три роки я виріс і як футболіст, і як людина. Всі разом ми виграли не одну важливу зустріч, обігруючи «Манчестер Сіті», ПСЖ, «Бешикташ», «Порто», «Валенсію» та багатьох інших.
... І, звичайно, київське «Динамо» неможливо уявити без чудових уболівальників. З Вами клуб доб'ється великих перемог! Можу сказати, що після закінчення цих трьох років, я став одним з вас.
Частинка мого серця назавжди в Києві.
Я не кажу рідному клубу бувай, до швидких зустрічей, друзі!
Вперед, «Динамо»! »

2014 року Роман поповнив склад «ЦСКА» та на сьогоднішній день грає за цю команду.



Пап Маліку Діакате. Влітку 2007 року перейшов до київського «Динамо». В національному чемпіонаті відіграв 37 матчів. Діакате в 2009 році відправився в оренду до французького «Сент-Етьєнна» з опцією викупу прав на футболіста за 8,5 мільйони євро. Керівництво цього клубу намагалося зберегти цього гравця в своєму складі, але переговори з «Динамо» не дали позитивного результату. Потім футболіст відправився ще в одну оренду — французький «Олімпік» (Ліон). Повернувшись в «Динамо», Діакате відіграв ряд поєдинків та згодом перейшов до клубу «Гранада». Взимку 2015 перейшов до турецького «Кайсері Ерджієсспор», а нещодавно змінив клуб на «Різеспор».


Родріго Балдассо да Кошта. Взимку 2005 року підписав контракт з «Динамо». З 2008 року в цього гравця було ряд оренд в: «Фламенго», «Сан-Паулу», «Греміо», «Інтернасьонал». В 2012 році перейшов до клубу «Віторія» на правах вільного агента, потім перейшов у «Гояс». А вже в 2014 цей футболіст переходить до «Васко да Гама».



Андрій Олегович Єщенко. В складі «біло-синіх» перебував починаючи з 2006 року по 2011. За цей час був в орендах в: «Динамо» М., «Дніпро», «Арсенал» К. Влітку 2011 року Єщенко підписав контракт з російським клубом «Волга». Провівши в команді півроку взимку 2012 перейшов до «Локомотиву». В 2013 році змінив «Локомотив» на «Анжі». На сьогоднішній день в Андрія дійсний контракт з цим клубом.



Жерсон Аленкар де Ліма Жуніор (Жерсон Маграо). Влітку 2009 року уклав 5-річний контракт з «біло-синіми». Жерсон при Газаєві зазвичай з’являвся в стартовому складі, а от з осіни 2010 року перестав потрапляти до стартового складу, грав за дублерів киян. З приходом Юрія Сьоміна, Маграо взагалі виявився не потрібним «Динамо». В 2012 році контракт з цим футболістом було розірвано. Після цього почав виступати за «Сантос», а вже в 2013 році підписав контракт з іншим бразильським клубом «Фігейренсе». Через півроку контракт було розірвано і Жерсон перебрався до лісабонського клубу «Спортінг». Весною цього року перейшов до клубу новачка бразильської Серії B «КРБ».



Роман В'ячеславович Зозуля. Є вихованцем «Динамо», грав за першу команду «Динамо», а також «Динамо-2» та «Динамо-3». В національному чемпіонаті за основну команду киян провів 35 матчів та забив 3 м'ячі. В 2011 році Роман перейшов до дніпропетровського клубу «Дніпро», де зумів стати ключовим гравцем та одним із лідерів дніпрян.



Тіберіу Гіоане. Був гравцем «біло-синіх» з 2001 року, в національному чемпіонаті провів 168 матчів (32 голи) за першу команду киян, а також 11 матчів за «Динамо-2». Гіоане був ключовим гравцем в «Динамо», проте травма в 2005 році вибила футболіста з основної обойми. Рідко з’являвся в старті киян, та й взагалі майже не грав за першу команду. Пізніше повернувшись в оптимальні кондиції повернувся до старту киян, але влітку 2011 року прийняв рішення завершити кар'єру.



Майкл Андерсон Перейра да Сілва (Майкл). Влітку 2007 року київське «Динамо» придбало цього гравця за 4 млн. доларів. Майкл грав в основній команді «Динамо», але так було до приходу Юрія Сьоміна, який провів чистку складу киян. Майкл опинився в дублі «Динамо». А вже пізніше взагалі був відправлений в оренду до бразильського клубу «Сантос», потім перебував в оренді в «Ботафого», «Фламенго», «Португеза Деспортос». Далі перейшов в бразильський «Ріу-Прету», а наразі грає за «Санту-Андре».



Андрій Миколайович Несмачний. Був запрошений в «Динамо» у віці 16 років. Загалом за 1998-2011 роки провів за «біло-синіх» 227 матчів, забивши 11 м'ячів. З киянами ставав Чемпіоном України (6 разів), володарем Кубку України (5 разів) та 1 раз виграв Суперкубок України. В 2011 році Андрій прийняв рішення завершити свою кар'єру футболіста.



Такою була кар'єра кожного з гравців, які мали змогу виступати за «Динамо», але з різних причин покинули клуб в 2009-12 роках. Очікуйте продовження в частині 3, там розглянемо кар'єри футболістів, які пішли зі стану «біло-синіх» починаючи з сезону 12/13.

Також рекомендуємо ознайомитися з частиною 1 та частиною 3 даного блоку статей.


Анастасія Мельник