Прес-конференція В'ячеслава Грозного

Динамо Київ 26 Вересня, 23:01 1207
Прес-конференція В'ячеслава Грозного
Головний тренер «Говерли» поспілкувався з журналістами після зустрічі 9-го туру Ліги Парі-Матч із київським «Динамо» (2:0).

- Ми реально розуміли, що гра з «Динамо» - досить серйозне випробування для молодих гравців. У першу чергу, хочу подякувати керівництву київського клубу за те, що футболісти віддаються в оренду для отримання ігрової практики.

Вже не перший рік я кажу про те, що неважко прописати в регламенті пункт, згідно якого будь-який гравець, заявлений за команду, має право приймати участь в усіх матчах. Якщо гравців віддають в оренду – значить, вони з якихось критеріїв не дотягують до футболістів, які лишилися. І якщо перша команда не може обіграти тих, кого віддає в оренду, то це їх проблема.

Я рахую, що команди, які даюсь змогу своїм орендованим гравця брати участь в усіх матчах, роблять дуже правильно. Хіба погано, що молоді вихованці київського «Динамо» отримали досвід, який вони б отримали не скоро? Коли б вони зіграли з «Динамо»? Кузик не грав навіть у «Динамо-2», а зараз грає в основному складі «Говерли». Я не боюся йому довіряти. Немає різниці, скільки йому років і де він грав, для мене важливо, щоб гравці мали певні якості та професійно відносилися до футболу. До речі, Кузик – порядна людина, у якої є хороше майбутнє. Просто для таких гравців це досить сильна школа.

Я боявся, що вони почнуть тягнути ковдру на себе, щоб сподобатися головному тренеру та вболівальникам «Динамо». Вони нервували з самої розминки, не йшов пас. У перерві я сказав: ну чого ви боїтеся? Адже за результат відповідаю я. Попросив не боятися грати в футбол. Просто потрібно швидше приймати рішення, адже «Динамо» не дає можливості робити те, що дають інші команди. Я розумію, що сьогодні для гравців це висока планка. Але через півроку чи рік буде легше. Хіба Мякушко та Буяльський не були такими самими, коли приходили до нас? А зараз вони зовсім інші, як і Макаренко.

У нас дуже мало досвідчених гравців. У складі першої команди «Динамо» може вийти кожен, адже там грає весь колектив. А коли ти граєш за «Говерлу», від тебе залежить результат.

Звичайно, нам сьогодні було важко. Кутас і Цуріков пропускали матч через дискваліфікацію, позавчора прийшов з температурою Хльобас – у нього вірусна інфекція. Троє гравців нашого основного складу не могли грати. Чи змінила б їх присутність результат? Не змінила б. Може, грати було б легше, але кардинально нічого б не змінилося.

Наш півзахист не відбирає м’яч у всіх матчах. Я не випадково використовую Люльку в опорній зоні. Ніхто не хоче йти у відбір, усі бажають грати на вільних м’ячах. А хто в сучасному футболі дасть грати на вільних м’ячах? Ніхто!

Тож хочу привітати «Динамо» з перемогою та побажати успіхів в усіх турнірах, у тому числі в черговому матчі Ліги чемпіонів.

Нам є чому повчитися у топ-клубів – «Динамо», «Шахтаря», «Дніпра». Із «Шахтаря» нам вдалося взяти в оренду одного Гончара, тому що більшість хлопців перейшли у «Іллічівець». «Дніпро» йде іншим шляхом – вони дають готових гравців у «Волинь». А я готовий брати молодих гравців з усіх команд. Дайте Близниченка, Орендарука, Зубкова! Вони будуть рости та прогресувати.

Але, звичайно, важко, коли в команді одні молоді гравці. Коли вони помиляються, то в них сльози на очах у роздягальні. Із ними цікаво працювати, просто потрібно набратися часу і терпіння.

Мені потрібно, щоб під час гри у них була холодна голова. Ряд гравців уже серйозно прибавив – наприклад, Цуріков, Люлька, Лухтанов. Гемега з досить хорошою передачею. Хльобас добре грає через раз. У кожного з них є задатки, тільки треба набратися терпіння. Може, хтось ніколи й не підійде до першої команди «Динамо». Але в цьому немає нічого страшного – Бойко та Зозуля грають у «Дніпрі», вийшли у фінал Ліги Європи.

Матчі з топ-командами – дуже хороша школа. У роздягальні я так само спокійно розмовляв з футболістами. Подякував їм за те, що вони робили, що можуть на сьогоднішній день. Щоб грати як «Динамо», їм потрібно швидше вчитися, швидше прогресувати та тренуватися так, ніби кожну гру вони грають із киянами.

- Здалося, що на 80-й хвилині арбітр мав усі підстави призначити пенальті, коли Люлька смикнув Гонсалеса.

- Чесне слово, я не бачив цього моменту. 0:2 чи 0:3 - вже не важливо. Якщо пенальті був, я тільки б підняв обидві руки.

А взагалі, я – прихильник того, щоб тренери мали можливість під час гри на електронному пристрої бачити спірні моменти гри. Наприклад, у мене є айпад. Якби я міг цей айпад, на якому бачу підстави для пенальті, дати четвертому арбітру, а той міг передати головному, що пенальті потрібно давати!

Я вже пропонував замість п’яти арбітрів залишити трьох, а четвертий арбітр буде хронометристом. Я – за чистий час у футболі та необмежену кількість замін! У хокеї та інших видах спорту це можливо, крім футболу. Консерватори-британці – не праві! Я пропонував, щоб у спеціальній кімнаті знаходився колишній арбітр високого рівня, де у нього є монітор та зв'язок з арбітром у полі. І він міг би зупиняти гру для перегляду спірних епізодів. Менше буде помилок! Звичайно, гру можна зупиняти лише через ключові питання – взяття воріт, пенальті, вилучення чи фол останньої надії.

Фол останньої надії до штрафної я пропонував карати червоною карткою з правом заміни гравця, а у межах карного майданчика – жовтою карткою та пенальті.

В українському футболі можна було б багато чого змінити, якби власникам клубів якимось чином допомагали, щоб їм було цікаво будувати інфраструктуру, вкладати гроші. Так, я розумію, що нам зараз не до футболу. Двома руками за те, щоб у нас в державі був мир і спокій. Але якщо ми розвиваємо футбол, давайте робити це спільними зусиллями. Не є нормальним, коли куратор суддівського корпусу ні разу не зустрічається з тренерами. Не є нормальним, коли у тренерів не запитують, якими мають бути календар та регламент. Наприклад, я рахую, що матчі не мають бути через два дні на третій.