Франческо Баранка: «На гру «Олімпік» — «Шахтар» в Азії були поставлені мільйони»

Футбол України 30 Вересня, 12:12 3064
Франческо Баранка: «На гру «Олімпік» — «Шахтар» в Азії були поставлені мільйони»
Один із головних натхненників легендарного «Моджигейту» розповів цікаві подробиці гри минулого туру чемпіонату країни «Олімпік» — «Шахтар».

Італієць завітав до Києва на український ігровий конгрес, де виступив з промовою, а також на зустріч з чиновниками Федерації футболу України.

— Сіньоре Франческо, в українському футболі новий скандал. Стосується він матчу «Олміпік» — «Шахтар». Ви про нього вже чули?
— Минулі вихідні були драматичними з точки зору матчів із запланованим результатом. І нереально виділявся поєдинок «Олімпік» (Донецьк) — «Шахтар» (Донецьк). У нас було неймовірне пожвавлення біржі, і ми отримували нереальні за розмірами ставки. Коли «Шахтар» програвав, ставки росли, а ринок продовжував отримувати шалені суми на «Шахтар». І цифри були реально абсурдні. Я не скажу вам точну суму, але річ йде про більше ніж декілька мільйонів. Маю на увазі азійську біржу ставок.

— Це незвичайно для такого матчу?
— Для української Прем’єр-ліги — це нереальні гроші. На азійській біржі ставок є три лінії матчів. Ці лінії демонструють рівень змагання. Якщо чемпіонат менш популярний, то це дві лінії. Перша лінія — це англійська Прем’єр-ліга, а третя лінія — умовно кажучи, чемпіонат 17-річних у Катарі. Український чемпіонат — одна лінія, це останнє місце серед першої лінії. Гроші, поставлені на матч «Олімпіка» та «Шахтаря», це абсурдні гроші для чемпіонату, який знаходиться на задвірках першої лінії. Федерація футболу України робить усе можливе, щоб запровадити закон, тому що це виглядає так, ніби український чемпіонат йде не тим шляхом. Дуже багато матчів, результат яких заплановано до старту.

— Щось змінилось з того часу, як ви почали порушувати цю тему?
— Поки нічого не змінилось, особливо на рівні чемпіонатів серед 19-річних та 21-річних. Я завжди говорю, що потрібно зробити жорстку законодавчу базу для того, щоб досягнути успіху. В Італії, якщо ти порушуєш закон, тебе можуть посадити до в’язниці до 19 років, але поліція нічого не робить. Треба порушувати питання відповідальності футбольного клубу та команди. Я бачу в Італії багато проблем, але ніхто не хоче щось робити. Мої вихідні були жахливі — чим більше ми про це говоримо та досліджуємо, тим з більшими проблемами зустрічаємось.

— У вас буде зустріч з людьми з Федерації футболу України?
— У мене призначено багато зустрічей для спілкування з людьми з федерації. Ми багато чого робимо для того, щоб змінити ситуацію. Федерація намагається щось робити, але ми протистоїмо системі. Можливо, потрібно було раніше із цим боротись, щоб цього не допустити. Україна весь час була як приклад свавілля у футболі. Інформація про це завжди була на перших шпальтах журналів для букмекерів. І всі намагаються допомогти Україні змінити цю ситуацію. Але реальність демонструє, що кожних вихідних дивні матчі продовжуються. І ми хочемо побачити, чи будуть якісь заходи ефективними, щоб припинити ці матчі.

Катерина Уліцька