Леонід Буряк: «Уявляєте, який скандал підніметься, якщо іспанці зіграють не в повну силу?»

Збірна України 12 Жовтня, 15:06 875
Леонід Буряк: «Уявляєте, який скандал підніметься, якщо іспанці зіграють не в повну силу?»
Екс-тренер збірної України впевнений, що статус чемпіонів Європи не дозволить «Червоній фурії» легко віддати перемогу Україні.

- Чи можна розраховувати на те, що Іспанія, яка вирішила свої завдання у відборі, зіграє не на повну силу?

- Варто лише згадати, як іспанська федерація відреагувала на розмови, що у збірної більше немає мотивації в матчі з Україною. Як це: чемпіони Європи не їдуть перемагати? Уявляєте, який скандал підніметься, якщо іспанці зіграють не в повну силу? Що скажуть хорвати, угорці та всі інші, які претендують на місце третьої кращої команди. Такі розмови - це все рівень нашого менталітету. Потрібно думати про свої, а не чужі проблеми.

- Але не можна ж не враховувати, що у суперника травмований ряд гравців...

- Не буде Іньєсти, зіграє Касорла. Не приїде Мората, вийде Ноліто, за якого «Барселона» €90 млн дає. У іспанців вистачить футболістів на десять складів. У них не грають ті, кому просто дають шанс. Все це гравці основних складів у своїх клубах. Але нас це не має хвилювати, кого б ми не обіграли, більше трьох очок не дадуть. Наше щастя, що у нас ситуація зараз не найгірша. У наш час ми центральних захисників знайти не могли. А тепер є 14-15 футболістів, у яких поєднується молодість і досвід.

- Іспанці на «Олімпійському» стали чемпіонами Європи. Їм на руку, що матч пройде в Києві?

- Іспанцям все одно, де грати. З їх тактикою і виконавською майстерністю. Це наші футболісти схильні до того, що для них є різниця, вдома матч або на виїзді. Хоча у збірної СРСР не було питань, де грати, в Києві чи в Єревані. Так, матч вдома зобов'язує до якості гри. І в цьому плані на рідному стадіоні складніше. Навіть за сприятливого рахунку, у разі пасивної гри, вболівальники почнуть освистувати команду. Грали б ми так з Македонією вдома, не знаю, що б було.

- Чи буде наша збірна ризикувати, коли відступати нікуди?

- Щоразу під завісу відбору нам випадає вирішальний матч з сильним суперником. Буде складно, але нашим хлопцям потрібно налаштовуватися на перемогу. Тут недостатньо бажання, треба володіти майстерністю, тактикою... Ми вже грали з Іспанією і достатньо знаємо про суперника. Чи буде наша збірна ризикувати, побачимо, коли почнеться матч. Звичайно, ризикувати треба було зі Словаччиною, ризикувати треба було два роки тому з Англією. Можливо, і зараз йти ва-банк теж не буде зайвим, - сказав Буряк у коментарі «Вестям».

Впевнений у перемозі збірної України? Реєструйся ТУТ та отримуй бонус 10$/100UAH/400RUB