Випробування на відповідність часу. Анонс матчу «Динамо» - «Шахтар»

Динамо Київ 16 Жовтня, 06:32 1616
Випробування на відповідність часу. Анонс матчу «Динамо» - «Шахтар» | 19-27
Ліга ПАРІ-МАТЧ. 11-й тур. «Динамо» - «Шахтар». Прев'ю зустрічі.

Роман Сиволап

Матчем між збірними України та Іспанії в Києві розпочався тиждень високої футбольної моди. Протягом восьми днів уболівальники столиці України мають можливість побачити команди під керівництвом одних з кращих тренерів світу всіх часів Моурінью та Дель Боске з цілою когортою видатних майстрів у складі. А розбавить це дійство футболу найвищого ґатунку - зустріч кращих українських клубів «Динамо» та «Шахтаря». Цікаво, що в понеділок на НСК «Олімпійському» були присутні всі тренери команд з якими киянам належать грати в п'ятницю 16 та вівторок 20 жовтня. Якщо поява тренера «Шахтаря» Мірчі Луческу була очікувана, то приїзд до Києва самого Жозе Моурінью викликав подив та змусив футбольних експертів губитися в здогадах про ціль цього приїзду. З подачі коментатора матчу Україна - Іспанія Віктора Вацька найбільше прихильників зібрала версія про «перегляд Ярмоленко», але, на мою думку, Моурінью приїздив особисто вивчати «Динамо». «Особливий» опинився в дуже складній ситуації - поразка в наступному матчі Ліги чемпіонів може коштувати йому не тільки місця головного тренера «Челсі», а й значних іміджевих втрат. Тому до зустрічі з «Динамо» португальський тренер готується дуже ретельно, як до фіналу Ліги чемпіонів.

Про Моурінью, «Челсі» та Лігу чемпіонів ми поспілкуємось трохи пізніше, а зараз пропоную розглянути з якими надбаннями та втратами підійшли до одного з головних матчів сезону вічні суперники динамівці та гірники.

Вплив матчів збірних. Обидва клуби делегували до збірних велику кількість своїх футболістів. Якщо бути точним, то з «Динамо» до збірних поїхало 11 гравців, що відносяться до основних, а з «Шахтаря» - 8. У національних командах футболісти отримали різні навантаження. У киян по два повних матчі провели Драгович (Австрія), Віда (Хорватія), Ярмоленко (Україна), Гонсалес (Парагвай). У гірників аналогічні навантаження отримали Пятов, Ракицький, Шевчук (Україна), Коваленко (Україна U-21), Срна (Хорватія). Інші футболісти провели на полі менше часу, а киянин Олег Гусєв взагалі не грав.

Як бачимо, найбільші випробування випали на долю крил атак «Динамо» Ярмоленко та Гонсалеса та представників захисної ланки «Шахтаря» Пятова, Ракицького, Срну, Шевчука.

Думаю, що кількість ігрової практики в збірній вплине на вибір тренерів при визначені основного складу. Скоріше за все Мірча Луческу не ризикне використовувати на лівому фланзі захисту тридцяти шестирічного В'ячеслава Шевчука, а Сергій Ребров при визначені захисної ланки надасть перевагу свіжим Хачеріді, Сілві та Антунешу перед втомленим Домагоєй Відою, а в нападі буде задіяний Мораєс замість Артема Кравця, який безуспішно бився з іспанцями.

Якщо оцінювати рівень втомленості гравців після відрядження до збірної, то думаю, що в команд паритет. Велика кількість гравців, що «Динамо», що «Шахтаря» взагалі до збірних не відлучалася. Тому очікувати, що в когось буде значна перевага в плані фізичної готовності не доводиться. Хоча, матчі збірних будуть мати вплив на гравців, тому вирішальну роль може зіграти, як буде проведено відновлення футболістів.

Тактика та стратегія матчу. В останніх зустрічах грандів українського футболу жодній з команд не вдавалося отримати вирішальної переваги на полі. Рівна гра, де більше боротьби ніж самого футболу. Обидва клуби намагалися більше нейтралізувати козирі суперника та забезпечити надійність у захисті ніж здивувати один-одного атакуючими діями. Цікаво, чи наважиться хтось взяти цього разу ініціативу в свої руки?

Впевнений, що тренери команд не будуть зраджувати своїм улюбленим формаціям: Мірча Луческу - 4-2-3-1, Сергій Ребров - 4-1-4-1. Румунський фахівець продовжує очікувати, що хтось зуміє дорости до рівня лідера «донецької команди мрії» Фернандіньо. Зараз великі сподівання «Містер» покладає на Фреда, який дивним чином продовжує уникати дискваліфікації після виявлення заборонених речовин у допінг пробі. Поки що у Фреда виходить бути схожим на Фернагдіньо тільки в матчах з середняками та аутсайдерами чемпіонату України. Але є і добра новина для прихильників донецького клубу - Алекс Тейшейра досяг, а можливо і перевершив, рівень Генріха Мхітаряна.

Нема нічого дивного, що досвідчений Луческу продовжує експлуатувати схему гри, що принесла йому стільки трофеїв. Але з одним Тейшейрою важко досягти тих же висот, як з Фернандіньо, Вілліаном, Луісом Адріано, Костою, молодим Даріо Срною. Схема залишається та ж, але ефективність дій Фреда, Тайсона, Гладкого, Бернарда, постарівшого Срни, не та. Футбол не стоїть на місці, прикладів, коли система, що приносила результат ще кілька років тому, вже не працює, достатньо. Наведу найбільш відомі, провали системи тренера збірної Бразилії Луіса Філіпе Сколарі на домашньому чемпіонаті Світу. Аналогічна доля Фабіо Капелло в збірній Росії. Є всі ознаки того, що теж саме відбувається зараз зі системою Моурінью в «Челсі». Не думаю, що 70-ти річний Луческу наважиться на революцію своїх поглядів на футбол. Думаю, що в «Шахтарі» Мірча буде допрацьовувати на старому багажі.

Кияни навпаки знаходяться на етапі становлення системи гри. Те, що гравці продовжують прогресувати, говорить про те, що система від Реброва - Ріанчо продовжує вдосконалюватися. Де буде пік цієї системи не знає ніхто. Поки що динамівці не досягли рівня «Шахтаря» трьох-чотирьох річної давнини. Хоча команді вдалося досягти незначної переваги над нинішніми гірниками. Думаю, що всі вболівальники киян очікують, що в матчах з «Шахтарем» та «Челсі» вони побачать футбол нової якості в виконанні своїх улюбленців.

Під футболом нової якості, я розумію, щось більше ніж відстоювання в принципі влаштовуючих «синьо-білих» 0:0 у матчі з гірниками. Хочеться побачити, як динамівці вміють диктувати свої умови таким сильним суперникам, як «помаранчево-чорні». Тому, важливо яку стратегію вибере на сьогоднішній матч тренерський штаб киян - «синицю в руці чи журавля в небі». Приклад, збірної України показує, що стратегія вдоволення малим ні до чого хорошого не приводить.

Орієнтовні склади команд.

«Динамо»:


«Шахтар»:


Висновок. Обидві команди знаходяться в оптимальних кондиціях. Можна сказати, що матчі збірних мали приблизно однаковий вплив на стан обох команд. Тому на перший план виходить майстерність наставників команд, відповідність часу їх тренерських концепцій. Результат цього матчу може мати вплив не тільки на підсумки сезону, але й на тренерську долю Реброва та Луческу взагалі.

Прогноз. «Динамо» - «Шахтар» - 1:0