«Динамо» - «Шахтар». Говорять цифри

Динамо Київ 16 Жовтня, 11:34 929
«Динамо» - «Шахтар». Говорять цифри
«Футбол 24» розглядає всеукраїнське дербі у світлі цифр. Скільки суперники провели матчів у рамках чемпіонату України, який найпопулярніший рахунок, хто найкращі гвардійці і бомбардири українського Класіко.

47

Зіграно матчів між «Динамо» і «Шахтарем» в рамках чемпіонату України. 19 перемог здобуло «Динамо», 15 разів перемагали «гірники», 13 - нічиїх. Різниця м'ячів - 63:52 на користь киян. На полі «Динамо»: + 14 = 5-4, різниця м'ячів 39:20 на користь господарів.

31

Більше за всіх матчів в поєдинках «Динамо» і «Шахтаря» провів Олександр Шовковський. Він може збільшити даний показник, якщо вийде в складі киян.

Крім цього, серед лідерів в списку гвардійців дербі більше виконавців столичного клубу. 22 матчі провів Олег Гусєв (також може поліпшити статистику), 21 - в активі Владислава Ващука, 20 - у Валентина Белькевича, 19 - у нинішнього наставника «Динамо» Сергія Реброва.

25

Найбільше матчів у всеукраїнському дербі у складі «Шахтаря» провів Даріо Срна. У Сергія Попова і Развана Раца - по 17 ігор, у Анатолія Тимощука - 16, Андрій Воробей зіграв проти «Динамо» 15 разів в рамках чемпіонату України.

23

Головний тренер-гвардієць в матчах «Динамо» і «Шахтаря» в чемпіонаті за часів незалежності України - Мірча Луческу. Під керівництвом Валерія Яремченка («Шахтар») проведено 11 матчів, в активі Валерія Лобановського («Динамо») - 10. Анатолій Дем'яненко, Олексій Михайличенко, Йожеф Сабо і Юрій Сьомін керували у 6 матчах, у Віктора Прокопенко - 5 «Класичних».

6

Найбільше м'ячів в Класико провів динамівець Андрій Шевченко. По 5 голів на рахунку динамівців Сергія Реброва, Діого Рінкона і донеччанина Жадсона. По 4 м'ячі на рахунку Артема Мілевського, Віктора Леоненка з одного боку, Андрія Воробея і Луїса Адріано - з іншого. 3 - у Максима Шацьких, Сергія Попова, Маріуша Левандовскі, а також Андрія Ярмоленка і Алекса Тейшейри, які можуть поліпшити статистику.

1:0

Мінімальна перемога однієї з команд - найпопулярніший рахунок у «Класичному». Він зустрічався 8 разів. На другому місці - рахунок 2:1 (7 разів), замикають п'єдестал рахунки 2:0 і 3:1 (по 6 матчів).

Статистика – Юрій Назаркевич, підготував Олександр Гапоненко