Одразу зазначимо, що 11-й тур УПЛ став найрезультативнішим у нинішньому сезоні. Команди наколотили 30 голів. А от щодо відвідуваності матчів, незважаючи на поєдинок «Динамо» - «Шахтар», цей тур не став рекордним. Загальна кількість глядачів на трибунах склала 48 938 чоловік, а найбільший показник був встановлений у 5-му турі - 51 793 чоловік. У бомбардирських перегонах впевнено лідирує плеймейкер «Шахтаря» Тейшейра (16 голів, 11 ігор). За ним йдуть форвард «Дніпра» Селезньов (9 голів, 11 ігор) та нападник «Зорі» Будківський (5 голів, 10 ігор).
«Динамо» - «Шахтар» - 0:3
Голи: Марлос, 40;Тейшейра, 59, 67
Вилучення: Гонсалес, 89 (друга жовта картка)
Всі серії у команд колись закінчуються. Прийшов кінець і півторарічній, рекордній, безпрограшній серії «Динамо». У себе вдома кияни приймали головного конкурента за титул чемпіона і могли створити для себе дуже комфортну шестиочкову перевагу наперед. Однак, команда «Шахтаря» розуміла, що у разі поразки про «золото» УПЛ можна буде лише мріяти і сподіватись на вдалий збіг обставин.
Тому «гірники» з перших хвилин на полі, без зволікань, взялись доводити свої амбіції на перемогу. Попереду феєрив Бернард, який провів свій найкращий матч за «Шахтар» і продемонстрував, за що його викликали у збірну Бразилії на ЧС-2014. У центрі поля «Шахтар» повністю домінував над суперником. Саме в середині поля здебільшого помирали атаки «Динамо» і народжувались контрвипади донеччан.
Врешті «гірники» тричі вразили ворота «Динамо» у красивому стилі і ще не реалізували 2-3 стовідсоткові гольові моменти.
Провал «Динамо» оголив усі проблеми команди в одну мить. Гра проти Ярмоленка з підстраховкою - і вінгер «Динамо» стає абсолютно безпечним. Відсутність Рибалки - і «Динамо» починає грати в «бий-біжи». Саме відсутність основного опорника, роботу і важливість якого далеко не всі помічають, зруйнувала фірмову гру киян. Провали у єдиноборствах, втрати позиції у зоні між лініями від Велозу, відсутність зв'язної ланки між обороною і атакою і, як наслідок, перекваліфікація Шовковського у головного диспетчера - це все, до чого призвела втрата Рибалки.
Отже, кияни поступились «Шахтарю» першою сходинкою і з однаковою кількістю очок (по 28) розпочинають чемпіонські перегони заново.
«Сталь» - «Дніпро» - 0:6
Голи: Ротань, 7; Матеус, 17; Селезньов, 33, 46, 68, 80 (пенальті)
Матч імені бомбардира Селезньова і горе-голкіпера Бандури.
Нічого не віщувало розгрому у дніпропетровському дербі. Однак магнітні бурі, які, на думку Селезньова, допомогли йому відзначитись покером, злим чином вплинули на воротаря «Сталі». Бандура здійснив дві безтолкові помилки і «поплив», спричинивши на рівному місці ще й третій гол. Відігратись після 0:3 у першому таймі вдавалось рідко кому. Незрозумілі пропущені голи від Бандури повністю деморалізували команду у першій половині.
На другий тайм місце у воротах зайняв Паньків. Команда готова була абстрагуватись від провалу у першій половині і спробувати здійснити камбек, але Селезньов у зародку вбив увесь запал «Сталі», вразивши ворота господарів незадовго після початку тайму. До слова, чудовий асист на Селезньова виконав багатостраждальний Безус, якому Маркевич, схоже, почав більше довіряти, побачивши прогрес у його грі.
Після покеру Селезньова у ворота «Сталі», який став першим для нього, у чемпіонаті України з'явилась нова інтрига - чи зможе Селезньов стати найкращим бомбардиром в історії «Дніпра», побивши досягнення Протасова. Євген відкрито заявив про свої наміри, тож побажаємо йому успіху. Лише зазначимо, що Селезньов має забити ще 21 гол у всіх турнірах, аби порівнятись з попереднім рекордом.
«Дніпро» лишається третім з 23-ма очками, «Сталь» - 9-та з 11 очками.
«Олімпік» - «Металіст» - 3:0
Голи: Моха, 1; Лисенко, 68; Матяж, 96
«Олімпік» під кінець першого кола розігрався не на жарт. Два останні матчі команда Санжара розбиває суперників з рахунком 3:0 і демонструє при цьому впевнену і цікаву комбінаційну гру. Хоча фірмовий стиль у «Олімпіка» був і на старті сезону, але слабка реалізація і нестійкий моральний стан у колективі відобразились на результатах команди. Зараз же «Олімпік» має бойовий склад, з якісним резервом, що дозволяє безболісно застосовувати ротацію. Команда стала більш зіграною і почала грати у той футбол, яким дивували усіх на старті минулого сезону, будучи у статусі дебютанта УПЛ. Окремо варто відзначити прекрасну гру Мохи, який відзначився фантастичним соло-голом і протягом всього матчу розривав фланг суперника.
Про «Металіст» вже багато сказано і вкотре піднімати тему «внутрішньої порожнечі» гравців і колективу в цілому через кризу в клубі нема сенсу. Команда Севідова виглядала на полі слабшою у всіх компонентах, а особливо у бажанні перемогти і грати у футбол в цілому. Помітили це і у чисельному фан-секторі «Металіста», який пристрасно підтримував команду, навіть задимивши фаєрами весь стадіон на нетривалий період. Після матчу ультраси викликали команду на серйозну розмову до трибун. Звісно, віддані шанувальники в праві вимагати самовіддачі на полі, але поки у клубі не буде наведено порядок, розраховувати на серйозні результати від команди даремно.
Донеччани стрибнули з 12-ї на 10-ту сходинку і з 10-а очками рухаються вгору. «Металіст» же сів на ліфт вниз - команда вже 12-та з 9 очками.
«Чорноморець» - «Металург» - 5:2
Голи: Кабаєв, 1; Стариков, 4; Куценко, 17; Калітвінцев, 59; Мурашов, 85 - Платон, 44, 71
Неочікувано результативним вийшов поєдинок між двома явними аутсайдерами УПЛ. Проблемний «Металург» не зміг вивезти очок з Одеси, а «моряки» здобули свою першу перемогу у нинішньому сезоні.
Однак говорити про те, що це стане відправною точкою для одеситів у шляху до топ-10, не варто. Те, що творив «Металург» в обороні, треба внести у посібник «Як не можна грати у футбол». Абсолютно розконцентровано, розлагоджено діяла лінія захисту запоріжців, раз за разом дозволяючи суперникам обходити себе і створювати гольові нагоди. У підсумку - 5 голів.
Хоча біля чужих воріт атакувальна трійка Жураховський-Гвілія-Платон була досить гострою і на індивідуальних якостях долала масовану оборону одеситів, яка, до слова, також дуже далека від поняття «надійність».
Абстрагувавшись від аналізу дій команд, можна сказати, що цей «шоу-матч» був справжнім святом для вболівальників, адже 7 голів на будь-який смак не в кожному поєдинку можна побачити.
«Металург» лишився останнім з 3-ма балами, у «Чорноморця» 7 очок, але досі передостання сходинка.
«Олександрія» - «Волинь» - 3:1
Голи: Коломоєць, 39, 82; Мягков, 55 - Матей, 90+1 (пенальті)
Два матчі поспіль команда Кварцяного зазнає поразки і пропускає три голи. У випадку із «Зорею» крупний програш можна зрозуміти, але у поєдинку із «Олександрією»... тут треба розбиратись, що Кварцяний жорсткою рукою і міцним слівцем зробить неодмінно.
А от «Олександрія» повністю звикла до рівня протистоянь в УПЛ і претендує на звання «міцного середняка». Звісно, з грандами новачки елітного дивізіону ще не в змозі на рівних грати і здобувати бали, але у поєдинках з командами другого ешелону олександрійці відчувають себе все більш впевнено, про що свідчать результати колективу.
«Волинь» спустилась на 6-ту сходинку із 17 балами, «Олександрія» стрибнула на 8-му з 12 очками.
«Карпати» - «Ворскла» - 1:3
Голи: Турсунов, 4 (автогол) - Бараннік, 38, 49; Ткачук, 72
Важко сказати, скільки ще доведеться чекати шанувальникам «Карпат» на перемоги - лише одна перемога в останніх 7 турах. Фантастичний старт чемпіонату, який різко змінився провалом у наступних поєдинках. Відтак, стартовий успіх «левів» наштовхує лише на думку, що команда Йовічевіча була просто краще готова до початку сезону, в той час, як інші команди лише «вкочувались» в ігровий ритм. Одним словом, «леви» застали своїх суперників зненацька. Після кількох турів, коли команди розігрались, у «Карпат» різко почались проблеми, які тривають і досі. Ставка на молодь не надто виправдовує себе, адже молоді гравці «Карпат» виглядають непереконливо на полі. Досвідчені гравці так само не показують чогось, що могло б вразити суперників. Головною проблемою лишається жахлива реалізація моментів, відсутність якісного нападника та часті провали в оборонних діях то опорної зони, то центру захисту.
Класний автогол вколотив Турсунов на початку зустрічі Богушу. Продемонструвавши атакувальним гравцям «Карпат», як треба вражати ворота на прикладі своїх, полтавці накинулись на ворота «левів» і придумали дві прості і ефективні комбінації, які майстерно реалізував Бараннік головою, вийшовши на заміну. Закріпили полтавці успіх третім взяттям воріт, в той час, як львівська команда намагалась катати м'яч на підступах до чужої карної зони.
«Карпати» - 7-мі з 13 балами, а «Ворскла» вже 5-та з 18 балами.
«Зоря» - «Говерла» - 2:1
Голи: Будківський, 51; Каменюка, 81 (пенальті) - Іванов, 86
Вилучення: Рудько, 80
Хто не перестає радувати своєю грою, так це колектив Вернидуба. Так, інколи «Зоря» на рівному місці випускає перемогу з рук, але луганці регулярно здобувають очки і продовжують наступати на п'яти «Дніпру».
Переможною для «Зорі» стала і гра проти «Говерли». Луганці забили два голи, домінували над суперником, але двічі дали собі розслабитись - в одному моменті Хобленко вибачив «Зорю», в іншому Іванов покарав підопічних Вернидуба.
В цілому, впевнена перемога «Зорі», яка підходить у позитивному настрої до гри проти «Шахтаря» у наступному турі.
«Зоря» лишилась на 4-й сходинці, маючи 22 бали в активі, «Говерла» вже 11-та з 9-ма очками.
Марк Копич, Футбол 24
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!