Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів одинадцятого туру Ліги Парі-Матч

Футбол України 19 Жовтня, 20:38 895
Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів одинадцятого туру Ліги Парі-Матч
Зразковий тур в плані суддівської роботи.

Одинадцятий тур Ліги Парі-Матч став якщо не зразковим, то дуже близьким до ідеалу в плані суддівської роботи. Більшість матчів, звісно, були легкими для арбітражу, але це не применшує заслуг вітчизняних суддів, які, як відомо, можуть наламати дров на рівному місці. Ми з задоволенням констатуємо, що навіть поєдинок «Динамо» – Шахтар» обійшовся без суддівських ляпів.

«Динамо» – «Шахтар» 0:3
Головний арбітр – Анатолій Абдула (Харків)

Мирослав Ступар. Гра розвивалася в такому руслі, при якому арбітрові не складало труднощів проводити матч. Але сам поєдинок з психологічної точки зору апріорі не міг бути простим. Та ще в підтрибунному приміщенні було помітно, що Абдула впорався з хвилюванням і вийшов на поле спокійним та врівноваженим.

Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів одинадцятого туру Ліги Парі-Матч - изображение 1

В підсумку, жодної резонансної помилки Анатолій не допустив. Вилучення Гонзалеза справедливе. Єдине, що можна сказати по цьому моменту - це те, що арбітр, в принципі, міг свиснути раніше і не допустити надлишкових емоцій парагвайця. Ракіцькому Абдула не показав заслуженої жовтої карточки наприкінці першого тайму, але по перерві Ярослав таки отримав свого «гірчичника». Третій гол Тейшейра забив за правилами – офсайду там не було. Під час другого взяття воріт була гра рукою у виконанні Даніло Сілви, але за принципом переваги арбітр слушно дозволив «гірникам» дограти момент, і Тейшейра забив гол. В епізоді, коли Алекс впав в штрафному майданчику «Динамо» після боротьби з Драговічем, Анатолій не ризикнув призначити пенальті - і правильно зробив.

Експерт: Матч не був складним для арбітражу, Абдула впорався

Отже, я сподіваюся, що Абдула нарешті вийшов з тієї психологічної ями, в якій перебував протягом двох останніх сезонів, і повернувся до когорти топових арбітрів України.

«Сталь» – «Дніпро» 0:6
Головний арбітр – Костянтин Труханов (Харків)

Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів одинадцятого туру Ліги Парі-Матч - изображение 2

79-а хвилина. Бруно Гама перед штрафним майданчиком «Сталі» взяв на себе ініціативу, увійшов до володінь Паньківа і в боротьбі з Антоном Кравченком впав на газон. Арбітр призначив пенальті у ворота «Сталі».

Мирослав Ступар. Хід гри не віщував проблем для Труханова, який є нестабільним арбітром. В моменті з падінням Бруно Гами формальні підстави для призначення одинадцятиметрового удару були, адже руки Кравченка знаходилися на плечі опонента. Втім, хочу нагадати момент з матчу дев'ятого туру «Динамо» – «Говерла», коли Труханов в більш очевидній ситуації (Ярмоленка відверто підштовхували в спину) одинадцятиметрого не призначив. А тут – безапеляційно.

«Олімпік» – «Металіст» 3:0
Головний арбітр – Сергій Бойко (Київська область)

Мирослав Ступар. Бойко не мав проблем в цьому матчі. Звісно, поєдинок був прохідним, але то проблеми далеко не арбітра. Сергій був послідовним у винесенні попереджень, правильно покарав на 67-й хвилині Дмитра Гришка за розмови. Ми Сергія Бойка до числа топ-арбітрів не відносимо, але даний поєдинок він провів дійсно добре.

Варто також звернути увагу на момент на 26-й хвилині, коли асистент Халамендик помилково зірвав атаку Прийомова, який не був у положенні «поза грою». А перед цим майже в аналогічній ситуації Наталя Рачинська правильно зафіксувала офсайд у Кадим'яна. Показово, чи не так?

«Олександрія» – «Волинь» 3:1
Головний арбітр – Віталій Романов (Дніпропетровськ)

90+1-а хвилина. Після розіграшу кутового біля воріт «Олександрії» м'яч опинився у ногах Мемешева на лінії штрафного майданчика. Опонента підкатом зустрів Запорожан, переступивши межу правил. Арбітр призначив пенальті і показав порушнику жовту карточку.

Мирослав Ступар. Віталій Романов провів цей матч на своєму рівні. Як завжди, давав багато попереджень, в тому числі і за формальними ознаками. Всього було 23 порушення правил (12 проти 11), а жовтих карточок – аж шість.

Пенальті у ворота «Олександрії» призначений слушно. Незважаючи на апеляції Запорожана, арбітр чітко бачив, що фол проти Мемешева був у штрафному майданчику.

«Чорноморець» – «Металург» 5:2
Головний арбітр – Сергій Лисенчук (Київ)

Мирослав Ступар. Тут в питанні суддівства навіть немає за що зачепитися. Арбітр був не помітним, не заважав грати в футбол. Всі сім голів бригада арбітрів зафіксувала справедливо.

«Карпати» – «Ворскла» 1:3
Головний арбітр – Олександр Дердо (Одеська область)

Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів одинадцятого туру Ліги Парі-Матч - изображение 3

Мирослав Ступар. Матч очікувався бойовим, а в результаті бойовими виявилися вболівальники. Через затримки часу арбітр був змушений компенсувати до другого тайму одинадцять хвилин. В цілому, Дердо впорався зі своєю роботою добре. Були формальні підстави вилучити за друге попередження Сергія Сімініна, але схиляюся до думки, що Олександр поступив вірно, не взявши до уваги формальні ознаки.

«Зоря» – «Говерла» 2:1
Головний арбітр – Дмитро Кутаков (Київська область)

80-а хвилина. Ліпартія вийшов один на один з Рудьком, обіграв голкіпера «Говерли», після чого був ним збитий. Вирок арбітра – червона карточка воротарю і пенальті.

Мирослав Ступар. В'ячеслав Грозний говорив, що в моменті з вилученням Рудька арбітр міг обмежитися жовтою карточкою. Але давайте будемо говорити на біле – біле, на чорне – чорне. Ліпартія вийшов один на один з Рудьком, обіграв голкіпера і готувався пробити по порожніх воротах. Але голкіпер «Говерли» ногою зачепив ногу Ліпартії і завалив опонента на газон. Очевидний одинадцятиметровий удар і червона карточка.

Мирослав Ступар. Цей тур дійсно виявився унікальним. Важко так відразу пригадати, коли ще в жодному поєдинку туру не було резонансних помилок арбітрів. І це незважаючи на те, що тур вмістив в себе очне протистояння «Динамо» та «Шахтаря». Так би завжди!