Сергій Палкін: «Вачіберадзе, Білоног та Зінченко - слабаки»

Футбол України 20 Жовтня, 14:03 2461
Сергій Палкін: «Вачіберадзе, Білоног та Зінченко - слабаки»
​Генеральний директор «Шахтаря» Сергій Палкін розповів усю правду про молодих гравців, що залишили донецький клуб.

Минулого тижня в українському футболі розгорівся небувалий скандал, пов’язаний із новоспеченим дебютантом збірної України Олександром Зінченком, котрий свого часу самовільно залишив «Шахтар», утікши до російської Уфи.

Генеральний директор «гірників» Сергій Палкін виразив з цього приводу власну точку зору, звинувативши столичне Динамо у втручанні в роботу національної команди країни, мовляв, Зінченка заграли заради його переїзду в київський клуб. Щоби розставити всі крапки над «і», Факти ICTV звернулися безпосередньо до Сергія Палкіна.

У відвертій розмові функціонер розповів не лише про справу Зінченка, але й пояснив, чому молоді футболісти залишають донецький клуб.

- Менеджменту Шахтаря можна зробити багато компліментів за трансферну політику. Але як бути з молодими талантами, котрих донецька команда втрачає щороку?

- Агенти значною мірою впливають на життя не тільки молодих футболістів, але й дорослих. Вони обіцяють золоті гори, квартири, автомобілі, 16-, 17-, 18-річним, збиваючи їх з правильного шляху. Вачіберадзе, Білоног, Зінченко - слабаки, котрі не вірять у свої сили, й хочуть схитрувати. Але так не буває. Варто лише поглянути на долю гравців, котрі у ранньому віці купилися на обіцянки агентів. Про того ж Юрченка скільки писали, а де він зараз? Вачібередзе переїхав до Іспанії й грає у третій лізі. До цього також були подібні випадки. Такі футболісти, у підсумку, висот не досягають. 30 вихованців грають у вищих дивізіонах різних чемпіонатів. За цим показником Шахтар входить до п’ятірки найкращих клубів Європи. Найсильніші залишилися з нами. Зрештою, у кожному клубі, є свій, так би мовити, «брак». Чесно зізнаюся, що не розплакався, коли Вачібередзе і Юрченко пішли, адже знав, що від них зиску не буде.

- А про втрату Зінченка сильно жалкували?

- Думаю, історія із Зінченком по-доброму не закінчиться. У житті, як на тих терезах - десь взяв, а десь загубив. Із Шахтарем він розірвав контракт в односторонньому порядку, бо йому агенти наобіцяли квартири, автомобілі в Москві. Зінченко півроку бігав по Росії, шукаючи клуб. Він нічого не міг знайти, адже всі зверталися у Шахтар, і коли дізнавалися, що за футболістом тягнеться неприємний шлейф, одразу відмовлялися від його послуг. Так тривало, поки агенти не знайшли Уфу, яка, скоріше за все, цьогоріч вилетить із Прем’єр-ліги.- Генеральний директор Уфи Шаміль Газізов сказав, що його клуб компенсуватиме лише ті витрати, які Шахтар поніс на виховання гравця, про інше мова не йде...

- Я би їм порекомендував узагалі менше заяв робити. Адже все, що вони говорять, у суді зіграє не на їхню користь. Представники Уфи кидають в маси інформацію, й думають, що всі дурні. Є регламент FIFA, за яким футболісту у будь-якому разі видають тимчасовий сертифікат про допуск до офіційних матчів. Тож це ні про що не свідчить. Своїми заявами в пресі вони намагаються показати, що вчинили правильно. Але ж не всі такі дурні.

- Михайло Фоменко відкинув усі звинувачення. Чи не здається вам, що історія з трикутником – Динамо-збірна Україна – Зінченко має дещо надуманий характер?

- Я від своїх слів не відмовляюся, бо знаю, що правий. Фоменко сам сказав, що його попросила федерація. А хто федерацію просив? Мені навіть складно уявити, як, скажімо, у вирішальному матчі Іспанія – Англія чи Англія – Франція тренер дозволив би собі таку заміну. Та його б журналісти розірвали на шматки! У нас же всі мовчать, тиша, спокій, усе добре. І якби не наша ситуація із Зінченком, про таку авантюру федерації ніхто би й не знав. На позицію Зінченка були набагато сильніші виконавці, але випустили його. Невже інші не заслуговували того, щоби вийти на поле? Тим паче, Зінченко сам в інтерв’ю неодноразового говорив, що його ніхто не запрошував до збірної Росії! Динамо федерацію попросило, Фоменко Олександра й заграв. Я не вірю, що Фоменко сам знайшов цього хлопця, запросивв до збірної й сказав, що це наша майбутня зірка, а потім випустив у ключовому матчі відбору на Євро.