Сьогодні в Києві відбудеться матч-відповідь 1/8 фіналу Кубка України між двома столичними клубами. Інтриги після результату першого матчу (2:0 на користь «Динамо») у ньому майже немає. Але цікаве є. «Оболонь-Бровар» не лише команда столичного району, а й представляє у футбольних турнірах України пивного гіганта. У цьому плані оболонці унікальні. Ну не вважати ж пропагандистами пива білоцерківський «Арсенал-Київщина», а «Черкаський Дніпро» уже більше року, як відмовився від своєї колишньої назви «Славутич»?
Футбол починався з пива
У світі ж в «Оболоні-Бровар» є колеги і «тезки». Що й не дивно: футбол і пиво - нерозлийвода! Якби не пиво, то і футболу, можливо, не було б. Досить згадати, що Футбольна асоціація Англії була заснована в 1863 році в лондонському пабі The Freemasons Arms. Там же було придумано і всі основні правила гри мільйонів.
І зараз, незважаючи на боротьбу за тверезість і здоровий спосіб життя, пиво і футбол примудряються уживатися разом. Пивні бренди завжди охоче співпрацюють з футбольними клубами і навіть цілими лігами.
Як лігу назвеш...
Зокрема, вищий дивізіон Португалії носить назву Liga Sagres, а другий в Нідерландах (Еерсте) офіційно зветься Jupiler League - іменами спонсорів - португальської та бельгійської пивних марок. Чемпіонат Бельгії - Jupiler Pro League. А якщо хтось забув, то нагадаємо, що перша офіційна назва головного клубного турніру Європи - Ліга чемпіонів Amstel.
700 літрів за розгром «Шахтаря»
У Німеччині, де футбол без пива неможливий, свій власний пивний спонсор є у кожного (!) клубу Бундесліги. І саме виробники хмільного напою борються один з одним за право спонсорувати клуби, а не навпаки. Так, футболісти «Баварії» раніше святкували численні титули, обливаючи одне одного пивом іншої марки. Зараз у них новий спонсор - Paulaner, який, до речі, виставляє уболівальникам 100 літрів безкоштовного пива за кожен забитий гол. Ось чому вони так раділи, коли їхні улюбленці громили минулої весни «Шахтар» з рахунком 7:0 в 1/8 Ліги чемпіонів. Це ж 700 літрів безкоштовно!
«Шальке» пафосно відмовлявся від спонсорів свого стадіону, але не витримав, і тепер грає на Veltins-Arena - і гроші, і смачно ж! Але ми про «пивні» команди, яких у світі не так вже й багато, проте вони є.
Ось інші футбольні клуби, які носять «пивні» назви або якось пов'язані з виробництвом хмільного напою.
«Бартон Альбіон» («Brewers») (Англія)
В Англії в Лізі 1 на 3-му місці йде команда «Бартон Альбіон», у якої на клубній емблемі гордий напис «BREWERS» («Пивовари»), позаяк ця галузь промисловості - одна з головних у місті Бартон-апон-Трент. Свій «матч життя» клуб зіграв у 2006-му році, коли змусив сам «Манчестер Юнайтед» провести з ними перегравання в Кубку Англії. 0:0 зіграли вдома і вирушили на «Олд Траффорд», де програли 0:5, зате фани встановили клубний рекорд відвідуваності. Їх було 11 тисяч на стадіоні МЮ. На домашньому такі показники в принципі неможливі, оскільки вміщає він менше 7 тисяч глядачів.
«ЦСК Півара» (Сербія)
«Асмара Бревері» (Ерітрея), «Харрар Бір Боттлінг» (Ефіопія)
Люблять футбол з пивом і в Африці - хіба ж не люди? Клуб «Асмара Бревері» перемагав чемпіонів африканської Ерітреї в 2008-му році, а роком раніше в сусідньої Ефіопії «Харрар Бір Боттлінг» виграв національний кубок. Шкода, але більше нічого про ці клуби та марки пива їхніх спонсорів-пивоварів ми не чули.
«Хміль» (Чехія)
Також шкода, що зникла з професійного чеського футболу команда з прекрасною назвою «Хміль» з Блшан. Ще коли чеський вищий дивізіон називався Gambrinus Liga «Хміль» (у нього і на емблемі - ця рослина, без якої пивоваріння неможливе) - вона виступала там. Правда, давно це було. Зате - це перший клуб нинішнього голкіпера «Арсеналу» Петра Чеха. На рубежі століть «танкіст» виступав якраз за «Хміль».
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!