Віктор Скрипник: «Для єврокубків нам спочатку потрібно наростити м'язи»

Футбол України 2 Листопада, 14:56 669
Віктор Скрипник: «Для єврокубків нам спочатку потрібно наростити м'язи»
Український коуч «Вердера» - про ненудний рік, провітрювання клубного костюма та завдання на цей сезон.

- З чим-чим вітаєте? - перепитав Скрипник, чи то не розчувши, чи то відразу не зрозумівши причину нашого дзвінка. - А, з річницею в ролі головного тренера «Вердера». Дякую! Так, про останній рік я точно не можу сказати, що він пролетів непомітно: стільки всього було. І радості, і гіркоти... Життя б'є ключем! Власне, футбол нудним ніколи не буває. Він прекрасний своєю непередбачуваністю. Ти можеш тільки планувати, а вийде воно чи ні - залежить від дуже багатьох чинників.

- Але, напевно, і нервів цей рік у вас відняв більше, ніж п'ять попередніх років?

- Ну а де ви бачили тренера, якому вдається зберегти свої нерви? Це теж частина нашої роботи.

- Нещодавно у «Вердера» була чорна смуга - п'ять поразок поспіль у чемпіонаті, і ви навіть говорили, що, можливо, скоро покинете свій пост. Дійсно, морально вже були готові піти?

- Та я що, сказав, що більше не хочу працювати або що я втомився від цієї роботи? Такого не було. Я сказав: «Можливо, якщо команда ще раз програє, у неї буде новий тренер». Ну так це нормальна практика: якщо команда не дає результат, то логічно, що у керівництва може виникнути думка про зміну тренера. Але якщо послухати керівництво нашого клубу, то у них такого бажання немає. І це, звичайно, приємно, коли відчуваєш таку підтримку і довіру.

- 10-е місце за підсумками минулого сезону керівництвом було розцінено як успіх?

- Природно. Якщо ви пам'ятаєте, ще після 16 туру ми йшли на останньому місці.

- А яке завдання ставилося перед командою на цей сезон?

- Добре стартувати в чемпіонаті, що нам і вдалося. Але потім настав спад, про який ви говорили. Після цього виграли у «Майнца», а зараз ось чекаємо в гості Дортмунд (спілкувалися ми перед матчем з «Боруссією», в якому «Вердер» програв 1:3)... Розумієте, тут немає прохідних ігор. Завдання на чемпіонат: якомога швидше набрати ту кількість очок, яка дозволить нам уникнути боротьби за виживання.

- Про те, щоб замахнутися на єврокубки, не йдеться?

- А ось ви запитаєте зараз у тренера «Аугсбурга», як йому в єврокубках. Команда йде на останньому місці в своїй групі в Лізі Європи та на останньому місці в Бундеслізі - не вистачає сил воювати на два фронти, бо не розрахували свої можливості. Так що тут палиця з двома кінцями. Ні, випадково потрапити в єврокубки, щоб засвітитися в Європі, - це приємно, особливо для вболівальників і керівництва. Але перед тим, як зробити цей крок, все потрібно ретельно продумати і добре підготуватися. Тому ми, звичайно, мріємо про єврокубки, але спочатку хочемо наростити м'язи.

- На матчах вас ніколи не побачиш в строгому одязі: тільки спортивна форма. Не любите костюми і краватки?

- Справа не в цьому. Просто я вважаю, що коли на тобі клубна спортивна форма з емблемою «Вердера» на грудях, ти знаходишся ближче до вболівальників, є як би частиною їх, і вболівальники це розуміють. Ми не та команда, яка скрізь ходить у краватках - у нас немає пафосу і зірковості. У міжнародних матчах - там так, є дрес-код, і краватка потрібна. Але ми в єврокубках не граємо, тому клубні костюми, які видаються, просто висять вдома.

- І що, за рік не було жодного приводу їх надіти?

- Ну чому? Кілька разів провітрював: надягав на офіційні зустрічі з уболівальниками, зі спонсорами, з представниками правління клубу. Подібні заходи проходять десь раз на два місяці.

- Після матчів гравці іноді обмінюються футболками. А якби й серед тренерів існувала подібна традиція - з ким би в Бундеслізі помінялися куртками?

- Ну й запитання! Та я про таке навіть ніколи не думав. Не те що мені ніхто не потрібен і я нікого не поважаю, але вважаю, що виявити свою повагу можна іншим способом: поговорити до гри, після, побажати успіхів, але чимось обмінюватися - це якесь дитинство. Я б на таке ніколи не пішов, - розповів Скрипник у інтерв'ю «Сегодня».