​Ковалець: «Сподіваємось, що в наступних матчах Полегенько буде в молодіжній збірній»

Збірна України 9 Листопада, 19:09 716
​Ковалець: «Сподіваємось, що в наступних матчах Полегенько буде в молодіжній збірній»
Головний тренер молодіжної збірної України – про проблеми команди, настрій на найближчі матчі та можливих новачків.

— Лучкевич та Хльобас з температурою залишилися в готелі. Іван Петряк викликаний в національну збірну, що для нас дуже добре. А так – всі гравці, котрих викликали – прибули.

— Що скажете з приводу суперників?

— Це команди хорошого рівня, бійцівські команди. Ми знаємо, що таке британський футбол. Цим командам важливо буде не програти в боротьбі, єдиноборствах та взяти м’яч під контроль. Дуже важливо саме те, як ми гратимемо.

З приводу тих матчів, що ми провели. Так, результат зовсім не той, що ми хотіли бачити, але саме ставлення до ігор і моментів на хорошому рівні.

— Чи є в нашої збірної проблема з форвардами?

—Так в багатьох збірних, в тому числі в Європі, тому що в командах у чемпіонаті, в основному, грають іноземці. В Словаччині на тренерському конгресі ФІФА зробила кліп з добіркою голів – там всі латиноамериканські футболісти, і запитала: «А де європейські форварди»? 54 країни було. Також вони показували голи тих футболістів, які грали раніше: Шевченко, Руд ван Ністлрой. Але забивати голи не навчиш. А ведення м’яча, прийом, передача – нам є над чим працювати. Це фундамент, який закладається з 7 до 12 років.

Звісно, велику роль грає інфраструктура. Наприклад, в нас на 45 мільйонів жителів - один манеж, де півроку зима. А Ісландії, котра вже кваліфікувалась, 15 манежів на 350 тисяч населення.

Одне з головних завдань молодіжної команди – готувати гравців для основної команди. Навіть якщо гравець не виходить в основі національної збірної, сам виклик та присутність вже є дуже важливими.

— Що Ви скажете з приводу того, що Вас звільнять, якщо ваша команда програє ще один матч,?

— Коли в мене закінчується контракт? Через місяць. А там вже можуть бути розмови як в одному, так і іншому напрямку.

— Як боретеся з цими невдачами?

— Обговорювали це з хлопцями. Ми дивилися ці матчі. Перший тайм ми повністю переграли французів. Як говорив Михайло Іванович: «Шанси є, навіть коли їх немає». В нас є ще сім матчів, і ми повинні викластися повністю. Ми завжди говоримо гравцям: «Вболівальник пробачить все, крім байдужості». Та підтримка, ті оплески, які лунали для нас в Черкасах, показують, що хлопці дійсно грали з душею.

— Обговорювали з Михайлом Івановичем гравців? Хтось ще отримає шанс?

— Ми завжди з Михайлом Івановичем перед матчем обговорюємо футболістів. Проблема в тому, що багато хлопців не мають стабільної практики в стартовому складі основних команд. Це те, що мають Шотландія, Ірландія, Франція. Шанси будуть і хлопці повинні ними скористатися.

— Склади на майбутні матчі вже визначились…

— Ми беремо 23 футболіста і летимо в Шотландію, а звідти – в Північну Ірландію. Склади будуть визначатися перед матчами і після медичних обстежень.

— Ви запрошували Полегенька в збірну раніше, коли він не мав практики. А зараз – грає за «Динамо-2», забив два м’ячі, зробив гольову передачу. Що думаєте про нього?

— Це хороший гравець, відіграв на чемпіонаті світу. Ми за ним слідкуємо і сподіваємось, що в наступних матчах він буде в молодіжній збірній.

— Думали про радикальну зміну концепції гри?

— Є такий тренерський прийом, але для нього зараз немає підстав. Сподіваємось, що ці два матчі два матчі будуть хороші по якості і принесуть результат.