Стефан Решко: «Вдома весь час треба атакувати — щоправда, не стрімголов»

Збірна України 13 Листопада, 13:49 1051
Стефан Решко: «Вдома весь час треба атакувати — щоправда, не стрімголов»
Футбольний експерт, легенда українського спорту, колишній захисник київського “Динамо”, володар Кубка кубків і Суперкубка УЄФА Стефан Решко – про очікування від прийдешнього матчу.

У 70-ті роки він грав у парі з нинішнім наставником національної збірної Михайлом Фоменком, знає футбольні звички свого партнера, тож може спрогнозувати його план на суботню гру у Львові.

— На місці Михайла Івановича,— говорить Стефан Решко,— я дав би таку установку нашим хлопцям: чітко, просто, надійно, без усяких викрутасів зіграти в обороні, персональному сторожеві “приклеїтися” до основного з гравців суперника, не дати йому зіграти ближче штрафного майданчика. І максимально атакувати. Нам потрібно забити щонайменше два м’ячі і не пропускати. Тоді можна буде більш-менш спокійно їхати на гру-відповідь у Марибор. Якщо ж будемо грати обережно-боязко і, не дай Боже, зіграємо по нулях чи з мінімальною перевагою, тоді виникне непроста ситуація. Повторюю: вдома весь час треба атакувати — щоправда, не стрімголов. Скільки вже можна боятися? Треба показати наступальний футбол, як свого часу — зі збірною Франції, коли вдома виграли з рахунком 2:0. Словенія не сильніша від Франції!

— Словенці добре знають наших досвідчених гравців, тож, мабуть, підберуть до них “ключики”. Можливо, є сенс випустити на поле “темних конячок”, тих же гравців “Зорі” — Малиновського, Каменюку, Петряка?

— У такому відповідальному матчі не варто експериментувати. Випускають новачків, коли вже немає куди дітися — у випадку травми основних виконавців. Зрештою, у разі чого, які претензії можна буде пред’явити молодим? Зараз треба спертися на наших “зубрів”, на перевірених бійців, вони повинні видати на-гора найкращу гру в сезоні.

— Багато чекають від Коноп­лянки. Але він багато сил віддав у матчі чемпіонату Іспанії з “Реа­лом”… Чи зможе він повторити таку ж класну гру?

— Звичайно, Коноплянка виклався на всі сто, забрав той матч у нього багато сил. Але від поєдинку з “Реалом” вже минуло кілька днів, був час відновитися. У суботу буде зовсім інший матч, інший рівень — збірна України! Євген знайде у собі психологічний резерв. За кого-кого,а за Коноп­лянку я спокійний. Він — великий професіонал, уже спробував європейського футболу, де напруга значно більша, ніж у нашому чемпіо­наті.

— Багато хто пригадує невдалу історію п’яти попередніх “стиків” нашої збірної і каже про певний фатум. Як нашим футболістам побороти ці комплекси?

— Треба швидко забити гол у ворота словенців — і всі комплекси зникнуть. Та й львівська публіка повин­на неабияк допомогти нашим хлопцям. Думаю, вболівальники “зіграють” на всі 200%.