Роман Нойштедтер: «У хлопців в команді округлюються очі, коли дізнаються, що я народився в Україні»

Збірна України 2 Грудня, 14:22 3125
Роман Нойштедтер: «У хлопців в команді округлюються очі, коли дізнаються, що я народився в Україні»
27-річний захисник «Шальке», народжений у Дніпропетровську, який може стати гравцем збірної Росії, коментує розмови навколо українського громадянства, яке він міг отримати перед Євро-2012.

- У хлопців в команді взагалі очі округлюються, коли дізнаються, що я народився в Україні. «Та ну?!» Я майже все життя провів у Німеччині, та й прізвище у мене типово німецьке. Ніхто навіть і запідозрити не може, що я росіянин чи українець.

- Чотири роки тому ходили розмови про те, що ви можете зіграти за збірну України на Євро-2012.

- Ходили, так.

- У мережі можна знайти тодішні ваші інтерв'ю, де ви нібито говорите, що не проти зіграти за Україну. Деякі російські вболівальники обурюються: мовляв, вам все одно за кого грати, аби потрапити на великий турнір. Є таке?

- Скажу так: будь-який професійний футболіст хоче взяти участь у ЧЄ или ЧС - це навіть не обговорюється. І мені, звичайно, була б цікавою пропозиція від Російської Федерації. Якщо є шанс зіграти на великому турнірі, жоден гравець, як мені здається, не відмовився б. Але в чому сенс обговорювати це, якщо ніхто не телефонує? Зі збірною України була абсолютно така ж історія.

- Українці з вами не зв'язувалися?

- Ні.

- А Олег Блохін стверджував протилежне.

- Все, що я знаю, що перед Євро-2012 під час прес-конференції хтось із журналістів запитав Блохіна: «Нойштедтер проводить відмінний сезон в «Боруссії», чому ви його не викликаєте? Адже хлопець народився в Україні». Чесно кажучи, я навіть не знаю, що відповів тренер. Так чи інакше, тема спливла в пресі, але на цьому все закінчилося.

- Блохін сказав, що ви відмовилися грати за збірну і використовували ситуацію для самореклами.

- Дуже цікаво. Враховуючи, що мені ніколи не телефонували з української федерації і навіть не обговорювали питання виклику в команду. Я нічого нікому не говорив, ні в чому не відмовляв. Та й яким чином можна отримати вигоду з того, що відмовляєшся грати за збірну? Про яку саморекламу мова? Взагалі не бачу логіки. Я, чи що, цю тему підняв? Не подумайте, що я злюся. Мені взагалі все одно. Ніяких запитів з України не надходило, а значить, і голову немає над чим ламати, - розповів Нойштедтер в інтерв'ю «Советскому спорту».