Для фіналу Ліги чемпіонів Києву потрібно 2600 готельних місць і відкрите небо

Динамо Київ 6 Грудня, 16:00 2016
Для фіналу Ліги чемпіонів Києву потрібно 2600 готельних місць і відкрите небо
Голова Відділу з питань стадіонів та безпеки проведення змагань ФФУ Іван Федоренко прокоментував заявку України на проведення фіналу Ліги чемпіонів сезону 2017/2018 у Києві на НСК «Олімпійський».

Колишній президент НОК, а також голова виконавчої дирекції Євро-2012, розповів XSPORT про вимоги, які висунув УЄФА.

«УЄФА - це організація, яка нас багато чому навчила, коли ми готувалися до Євро-2012. Сьогодні нам чітко поставили завдання: якщо ми хочемо проводити фінал Ліги чемпіонів, ми повинні надати 2600 номерів у п'ятизіркових і чотирьохзіркових готелях. В УЄФА повинні розуміти, що вони можуть привезти своїх спонсорів і партнерів, президентів Федерацій з інших країн, які будуть розміщуватися в Києві. Зараз ми працюємо над тим, щоб ми могли надати таку кількість номерів. Також УЄФА ставить умови для аеропорту в Борисполі - відкрите небо, так як вночі літатимуть літаки. Ми повинні будемо прийняти 60 тисяч уболівальників. У тому ж Тбілісі (де проходив матч за Суперкубок UEFA - прим. XSPORT) нашій делегації дали слот на виліт лише на другий день після матчу.

Києву чітко поставлено завдання - це дві зони гостинності для команд, які зіграють у фіналі. Також повинні надати гарантії УЄФА Міністерство фінансів і Державна служба інтелектуальної власності. Це все потрібно зробити.

Я хочу віддати належне Міністру, який сам ініціював розгляд цього питання на засіданні Уряду, що підтримав проведення цього заходу. Нам залишилося оформити деякі документи, які ми будемо подавати на засіданні виконавчого комітету.

Я завжди наголошую, що все це дуже відповідально. Особливо з урахуванням того, що у нас зараз відбувається на стадіонах і того, які рішення прийняв УЄФА по збірній України (збірна проведе перший матч відбору на ЧС-2018 при порожніх трибунах - прим. XSPORT), по «Арені Львів», яка дискваліфікована на відбір на ЧС-2018. У нас на сьогодні залишився тільки НСК «Олімпійський» і його потрібно оберігати. Це повинні розуміти всі, хто приходить на стадіон.

У нас є віце-президент НОК і УЄФА Григорій Суркіс, який буде доводити, що фінал Ліги чемпіонів потрібно віддати Києву, що Київ заслуговує на це. Варшава вже провела фінал Ліги Європи, і ми теж маємо на це право. Президент ФФУ (Андрій Павелко - прим. XSPORT) також проводить активну роботу, як і вся ФФУ в цілому.

Ми подаємо заявку на проведення фіналу Ліги чемпіонів 2017/2018. Не буду говорити, що в мене оптимістичні очікування, але я сподіваюся на це».