Мірча Луческу: «Заслуга Реброва в останніх успіхах «Динамо» колосальна»

Футбол України 6 Грудня, 23:31 2834
Мірча Луческу: «Заслуга Реброва в останніх успіхах «Динамо» колосальна»
Головний тренер «Шахтаря» в інтерв'ю програмі «Великий футбол» поділився своїми думками про роботу Реброва у «Динамо», про тренера збірної України та про нинішній сезон «Шахтаря» у Лізі чемпіонів.
«Дуже важко робити якісь висновки про цю Лігу чемпіонів, бо зустрічались з дуже сильними командами. Це підтвердило, що в Палкіна не дуже легка рука. Коли він тягне жереб, все погано закінчується. Можливо, варто когось іншого посилати на церемонію. І з «Реалом», і з ПСЖ підсумок зустрічей визначив суддя. І все ж я впевнений - якби ми грали на «Донбас Арені», обов'язково взяли б очки з грандами. Ми не відійшли від своєї атакувальної манери в матчах з «Реалом» і ПСЖ. І я пишаюсь своїми футболістами. Виграти Лігу Європи - означає кваліфікуватись у груповий етап Ліги чемпіонів, а це мінімум 20 мільйонів євро. Нині ці гроші дуже важливі.

Кожні 3-4 дні ми опиняємось у літаку, понад 100 перельотів за сезон. Подумайте, що це значить для тієї ж фізіології футболістів. Нам не вистачає президента, з яким за за цей важкий період бачились лише раз. Ахметов дуже зблизився з командою, йому було важко з нею розлучатись. Президент раніше бував майже на кожному тренуванні, на іграх. Але він недарма сказав, що повернеться на матч «Шахтаря» тільки у Донецьку.

Преса дуже багато придумує. Я ніколи не казав, що «Динамо» керує іспанець. Насправді заслуга Реброва в останніх успіхах «Динамо» колосальна. Нинішня ситуація, в якій доводиться ставити на українців, десь навіть і допомогла їм. А Ярмоленко взагалі тягне один на собі всю команду. Це лідер, він має грати в європейському чемпіонаті.

Фоменко повинен залишитись. З великими труднощами, але команда вийшла на Євро-2016. Наставник національної збірної - це великою мірою не тренер, а селекціонер. Тут також дуже важливі людські взаємини. Впевнений, у Фоменка дуже великі амбіції, хоч і нема молодечого ентузіазму.

Бразильці дуже талановиті, але рік-два йде на зміну їхньої ментальності, повну перебудову гри. Ті ж Чигринський і Тимощук не були суперталантами, але завдяки своєму грамотному футболу потрапили у великі клуби. Той же Ракицький скоро піде з клубу, він заслуговує грати у Європі. Будемо виховувати йому на зміну Матвієнка. Може, не зараз, але так буде. І нічого страшного.

Погоджуюсь з президентом, що в такій ситуації не варто витрачати багато грошей на трансфери. Нам не настільки потрібен забивний форвард, в нас є люди, які повинні забивати. Після такого стресу, як після матчів, потрібно випити бокал вина. А президент не хотів цього робити. Але з часом він погодився зі мною і ми обговорювали деталі ігор за бокалом вина. Я відчув би себе зрадником, якби покинув клуб у такій ситуації. У «Шахтарі» президент і тренер - це єдине ціле.

«Донбас Арена» - найкрасивіший стадіон. На зустрічах тренерів Європи завжди говорять про цей стадіон. І ще про «Уемблі». Дуже хочеться туди повернутись».