Олександр Зінченко: «Київське «Динамо»? Відбутися може все що завгодно»

Динамо Київ 9 Грудня, 14:40 1577
Олександр Зінченко: «Київське «Динамо»? Відбутися може все що завгодно»
Український півзахисник «Уфи» розповів про свій дебют у національній збірній, відсутність пропозицій щодо отримання російського громадянства, а також відповів Сергію Палкіну на рахунок київського «Динамо».

- Ваша перша реакція, коли отримали виклик з національної збірної України?

- По-моєму, на це питання я вже відповідав разів сім (посміхається). Емоції зашкалювали. Хто б міг подумати, що зовсім недавно я дивився по телевізору чемпіонат світу - 2006, вболівав за наших і трохи менше ніж через десять років сам вже виходжу на поле у складі збірної.

- Хто вам повідомив про це?

- Сергій Іванович Ковалець - головний тренер молодіжної збірної.

- Як виходити на поле проти Фабрегаса, Аспілікети, інших гравців іспанської збірної?

- Психологічно було складно налаштуватися на цю гру, адже ці люди виграли все, грають у божевільний футбол. Плюс до всього у них великий досвід. Ідеальна команда. Але коли виходиш на поле, то неважливо, хто перед тобою - Бускетс або де Хеа. Ніякого мандражу.

- Перед грою вам не говорили, що вас випустять?

- Будь-який гравець повинен бути готовий до цього. Якщо він у заявці, значить, в обоймі, значить, тренер розраховує.

- Після гри з Іспанією (0:1 у Києві, кваліфікація Євро-2016.) генеральний директор «Шахтаря» Сергій Палкін заявив, що всім зрозуміло, чому Зінченко вийшов на поле. Явно натякаючи на те, що це було вигідно київському «Динамо», яке нібито хоче вас придбати в якості півзахисника збірної України, а не як потенційного гравця національної команди Росії.

- Я не читав, мені друзі розповідали. Але мені тут нічого коментувати. У них свої інтереси, у мене свої. Я просто люблю грати у футбол, виходити на поле. А все інше мене не стосується.

- Не виключаєте, що колись можете опинитися і в київському «Динамо»?

- Не виключаю. Відбутися може все що завгодно.

- Контракт тренера Михайла Фоменка минув, він може піти зі збірної України. На його місце пророкують Андрія Шевченка. Вам би з ким хотілося працювати далі?

- Я не знаю, чи є тренерський досвід у Андрія Шевченка. Тому складно відповісти на це питання. Порівнювати цих фахівців не бачу сенсу. Напевно у кожного є свої плюси і мінуси.

- А для збірної як було б краще, на ваш погляд? Тандем Фоменко - Шевченко?

- Не мені ж вирішувати це питання. Можу сказати, що Шевченко - це легенда українського футболу. Кожен, напевно, хоче попрацювати з цим тренером.

- Чи був у вас варіант з отриманням російського громадянства?

- Якихось пропозицій про отримання російського громадянства не було. Я завжди вважав себе українцем. Як би ситуація не склалася, в мені тече українська кров, це моя країна. Тому за неї граю.

- Можете порівняти чемпіонат України та Росії?

- Років три тому їх ще можна було порівняти. І конкуренція, і команди були дуже хороші. Зараз футбол там не на першому місці. Тому порівнювати не хочеться. В Україні за чемпіонський титул борються два клуби: «Динамо» і «Шахтар». А в Росії - самі бачите, - цитує Зінченка «Спорт День за Днем».