Йожеф Сабо: «Вірю, що у Шевченка може вийти, як вийшло у Реброва»

Збірна України 17 Грудня, 16:53 1571
Йожеф Сабо: «Вірю, що у Шевченка може вийти, як вийшло у Реброва»
Колишній наставник київського «Динамо» та збірної України відверто розповів про те, чи може Андрій Шевченко допомогти збірній України у якості тренера.

«Я як голова екзаменаційної комісії по тренерській ліцензії PRO, можу сказати, що далеко не всі заслуговують цієї ліцензії. Андрій складав іспити і дуже грамотно відповідав на всі питання. Думаю, у нього повинно вийти на тренерському шляху, як і у Реброва. Я вже говорив Сергію, що у нього вийде, ця моя фраза облетіла всі ЗМІ, і зараз ви бачите, що у нього таки вийшло. Ребров був вдумливим, грамотним гравцем. А тепер він став таким і тренером. Я вірю, що і Шевченко може досягти успіху. Але є одне «але». Ребров працював помічником, це дуже важливий момент. Він набирався досвіду. Коли він став головним тренером, він запросив помічником Рауля Ріанчо. І разом вони показують результат і відмінну гру. Ребров росте як тренер, він набрався досвіду, але все ще попереду», - каже Сабо.

«Ймовірність роботи Шевченка у збірній - це поки лише чутки. Чи піде Шевченко помічником - теж питання. А призначити його головним... про це можна говорити тільки після того, як пройде фінальна частина Євро-2016. Зараз навіть говорити про це недоречно. Але є ось яка штука: було завдання потрапити на Євро - ми потрапили. Завдання виконане. З іншого боку, якби не рішення Платіні, що повинно бути 24 команди у фінальній частині, ми б не змогли вийти з групи і завдання б не виконали. У нас була не найсильніша група. Словаччину повинні були обігравати. Мінус Фоменко був у тому, що він в Словаччині не використав шанс перемогти команду, яка була не в найкращих кондиціях. Якби він обрав іншу тактику, але в нього тактика така: грати спокійно, обережно, побоюючись за результат. Ми навіть якби ту гру програли, все одно зайняли б третє місце. Саме ця нерішучість Фоменко іноді грає не в кращу сторону».

»Я думаю, що після Євро-2016 Фоменко сам піде. Це було б нормально. Піде весь його штаб. А вже після цього призначити Шевченка головним. Андрій набере собі помічників, в яких впевнений, які зможуть йому допомогти. І потрібно починати працювати, адже там скоро і відбір на чемпіонат світу-2018. А до цього часу цілком можливо, що Шевченко побуде в збірній, як консультант.

Моя думка - з Андрія Шевченка повинен вийти хороший тренер. Вдумливий, працездатний. І він захоче показати, що він був чудовим гравцем на футбольному полі і таким же буде тренером», - резюмував Сабо.