Євген Чумак: «Грати за основний склад «Динамо» - мрія всього життя»

Динамо Київ 23 Грудня, 08:47 792
Євген Чумак: «Грати за основний склад «Динамо» - мрія всього життя»
Дебютувавши в першій команді «Динамо» у 19 років, він вже встиг пограти не тільки на внутрішній арені, але і в Лізі Європи, а зараз - гравець основного складу «Говерли». Євген Чумак - про 2015 рік, чемпіонат світу і про різницю між Ребровим і Грозним.

- Вважаю, що цей рік пройшов для мене успішно. Найбільше запам'яталось, звичайно ж, те, що я зіграв за перший склад «Динамо».

- У 2015 році ти дебютував у Лізі Європи. Які були емоції?

- В день гри був мандраж, ще більше хвилювання з'явилося, коли приїхали на стадіон. Але, коли вийшов на поле у матчі з «Генгамом», чесно кажучи, хвилювання не було. Треба було відразу добре увійти в гру, там не було часу для хвилювання і розгойдування.

Оренда у «Говерлі»


- Ти виявився одним з багатьох «динамівців», які відправились в оренду у «Говерлу». Те, що поруч багато знайомих гравців, якось допомогло тобі в процесі адаптування?

- Звичайно, адже з багатьма із цих хлопців я грав і раніше. Це допомогло якнайшвидше адаптуватись.

- Можеш порівняти Реброва та Грозного? Їх моделі гри?

- Ігрові моделі Сергія Станіславовича та В'ячеслава Вікторовича дуже відрізняються! У «Динамо» більше акценту йде на атаку, а в «Говерлі» на оборону. Також в «Динамо» робиться акцент на швидкий відбір м'яча після його втрати і пресинг.


- Який був найскладніший матч у «Говерлі» саме для тебе?

- Найважчим був поєдинок проти «Ворскли» (1:1) і проти «Сталі» (0:0). Температура повітря +38. Під час гри аж в очах почало темніти.

- Що було найскладнішим під час твого перебування в Ужгороді?

- Напевно те, що я знаходився далеко від дому та батьків.

- Багато хто називає нинішню «Говерлу» - «Динамо-2». Як ставишся до цього?

- Такі слова я не сприймаю серйозно.

Чемпіонат світу


- Що очікував від чемпіонату світу?

- Очікував лише найкращого. Коли їхав туди, вже знав, що «Динамо» - чемпіон. Було дуже приємно, коли і тренери, і гравці вітали усіх «динамівців», які були у складі. Також, звичайно, досвід, який здобув під час своїх виступів за основний склад «Динамо», допоміг, виявився дуже цінним.

- Свій перший матч збірна України грала проти господарів чемпіонату – Нової Зеландії. До того ж, це був матч-відкриття. Чим запам’ятався?

- На матч-відкриття прийшов весь стадіон, а це близько 25 тисяч вболівальників. І було приємно чути наших фанатів - близько 100 чоловік. І їх було чутно не гірше, ніж уболівальників суперника.

- Який матч найбільше запам’ятався?

- Напевно, це поєдинок проти США. Обігравши їх, ми зайняли перше місце в групі.

- А момент, який найбільше запам’ятався?

- Безумовно, момент, коли ми співали гімн і на трибунах був наш, український хлопчик, який підняв плакат, де було написано «Чумак вперед». Мені було настільки приємно, що у мене мало не пішли сльози.


- Гра з Сенегалом. Що не вийшло?

- У матчі проти Сенегалу суддя не зупинив гру після явного фолу на нашому гравцеві. Після цього нам і забили. А в серії пенальті сталось щось незрозуміле, ніхто не міг зрозуміти, що саме відбувається. Це був найважчий момент під час світової першості.

«Динамо»


- Чи планує Сергій Ребров залучити тебе до зборів з першою командою?

- Поки що сам не знаю, поїду чи ні.

- Які очікування від наступного року? Цілі?

- Очікування і цілі на наступний рік дуже прості. Працювати що є сили, аби повернутись до «Динамо» і закріпитись в основі. Це мрія всього мого життя.

Розмовляв Олександр Ушаков