Олександр Денисов: «Варіант наступного чемпіонату лише один – 12 команд»

Футбол України 23 Грудня, 18:20 784
Олександр Денисов: «Варіант наступного чемпіонату лише один – 12 команд»
Керівник каналів «Футбол 1» та «Футбол 2» у спілкуванні з кореспондентом 1927.kiev.ua зазначив, що на сьогоднішній день в Україні неможливо створити конкурентоспроможний чемпіонат з 16 команд.

- Багато емоцій, але це нормально як для першої зустрічі робочої групи. Напевно, це можна назвати «панельна дискусія проблем українського футболу», а не конкретика з обговорення конкретного формату. Перш ніж ми прийшли до того, заради чого і зібрались, усі висловились щодо усіх проблем – поля, заборгованості, решти болючих питань. Піти на такі зміни лише заради того, аби ситуація почала «видужувати» заради нашого глядача, наших вболівальників, яких немає на трибунах. І постає питання: «Що робити»?

Як висновок цих двох годин спілкування, ми прийшли до того, що наступна наша зустріч буде присвячена виключно обговоренню варіантів чемпіонату з 12 форматів. Багато деталей – як обнуляти очки, залишати їх, як грати стикові матчі, хто вилітає… Сподіваюсь, вже буде конкретний робочий процес, який дозволить нам ефективно попрацювати.

- Тобто варіант наступного чемпіонату лише один – 12 команд?

- Так, до останнього намагалися говорити про 16 команд, але потім усі погодилися, що сьогоднішній формат з 14 командами нічого з себе не представляє. Зараз створити чемпіонат, який буде цікавий, за участю 16 команд – неможливо.

- Це рішення приймалося у консенсусі чи хтось був проти, але став на сторону більшості?

- Так, те, що там казали про 16 команд… Там немає ґрунту під ногами, щоб об’єктивно оцінювати ситуацію, що ми можемо створити «здоровий» чемпіонат. Ми усі за 16 команд, за 30 матчів для кожної команди, але, на жаль, це неможливо.

- Атестація проблемних клубів?

- Це питання до Федерації. Сьогодні був присутнім на засіданні перший віце-президент ФФУ Бандурко, який заявив, що в деяких клубах ситуація катастрофічна. І, по суті, лише добра воля УПЛ та ФФУ дозволяє їм виступати, грати. Декілька клубів просто не мали бути допущені до змагань.

Розмовляв Олександр Ушаков