В'ячеслав Грозний: «Я не хочу, щоб штучно обрізали кількість команд до 12-ти»

Футбол України 23 Грудня, 19:37 395
В'ячеслав Грозний: «Я не хочу, щоб штучно обрізали кількість команд до 12-ти»
Єдиний із тренерів, який був присутній на першому засіданні робочої групи з питання зміни формату чемпіонату, висловив свою думку щодо його результатів.
«Я не хочу, щоб штучно обрізали кількість до 12-ти команд; це означає, що 2 команди з Прем'єр-ліги повинні вилетіти, а зайти з Першої ліги ніхто не повинен. Навіщо ж тоді люди в Першій лізі грали цілий сезон?

По-перше, приклад «Олександрії», яка показує рівень конкурентоспроможності. По-друге, президент ПФЛ для того і був присутній на зборах - він запевнив, що 5-6 команд Першої ліги до цього готові. Більше того, є атестаційно-ліцензійна робоча група, яка займається провідними 6-8 командами Першої ліги і розглядає їх відповідність статусові Прем'єр-ліги (стадіони, умови, фінансування та інше). Президент ПФЛ запевнив, що команди, які піднімуться в Прем'єр-лігу, будуть відповідати її рівню. Робота ведеться впродовж усього сезону, команди готують себе, ставлять завдання виходу. Вся Перша ліга цим живе, а забрати цю можливість у неї буде не зовсім чесно. Телебачення зацікавлене в 12-ти командах, тому що, напевно, цей продукт легше продавати. Але є багато нюансів, які треба брати до уваги. Потрібно думати про всі клуби.

20-го січня ми домовилися знову зустрітися і обговорити додаткові аспекти, які отримаємо на виході: від єдиного телевізійного пулу, які гроші отримуватимуть клуби, хто пройде атестацію, конкурентоспроможність клубів Першої ліги, які претендують на підвищення в класі, чи зможуть команди (в тому числі і «Говерла») закрити свої борги, чи отримають атестацію на наступний сезон.

Я прихильник того, що повинна бути ще зустріч саме власників клубу, які в закритому колі повинні вирішити, що їм потрібно для того, аби була конкурентоспроможність, у що вони будуть вкладати гроші. Наприклад, в адміністрації президента країни, під егідою ФФУ, Андрій Павелко, Григорій Суркіс могли б спробувати ініціювати таку зустріч. Розглянути преференції для власників клубів, припустимо, пільгове оподаткування, безпроцентні кредити, які будуть використовуватися на розвиток футболу, підтримку телебачення, яке транслює футбол в країні і так далі», - наводить слова Грозного «Футбол 24».