Влада Запоріжжя робить крок до порятунку «Металурга»

Футбол України 25 Грудня, 09:45 442
Влада Запоріжжя робить крок до порятунку «Металурга»
«Металургу» нададуть на безоплатній основі стадіон «Славутич-Арена» та навчально-тренувальну базу.

«Друзі, цей насичений і нелегкий день добігає кінця. Можна трохи перевести дух і підвести деякі підсумки.

Активу металургівського фан-руху довелося поспілкуватися з усіма першими особами запорізької влади.

Спочатку була зустріч з мером Запоріжжя. З Володимиром Буряком спілкувалися буквально перед пікетом облради. Головні тези, озвучені мером:

1) ДЮСШ буде жити - про це міський голова фактично ручався;

2) Міська влада готова надати «Металургу» у важкий час комунальні об'єкти - стадіон «Славутич-Арена» та навчально-тренувальну базу на Великому Лузі, на безоплатній основі;

3) Володимир Буряк дав згоду на свою особисту участь у засіданнях круглого столу-комісії з питань порятунку «Металурга».

Далі був мітинг перед облрадою. Хотілося б, звичайно, трохи більше людей, але спасибі велике всім, хто вранці в будній день все-таки прийшов підтримати «Металург». Були і звичайні вболівальники, і ультрас, і ветерани «Металурга», і його справжні легенди. Але, на жаль, вийти до народу ніхто з керівників області так і не спромігся. Довелося йти самим...

У сесійній залі облради спочатку поспілкувалися з головою облради Григорієм Самардак. На жаль, конкретики від нього ми не почули - «з пустого в порожнє». До того ж, як виявилося Григорій Вікторович відмовився від своєї обіцянки тижневої давності - так і не очолив депутатську комісію з проблем «Металурга». Та й взагалі створення цієї комісії не зовсім виправдало наші очікування. Виявилося, що прийти до якихось висновків вона збирається лише через місяць - в кінці січня. Звісно, такі строки нас не влаштовували - час працює проти «Металурга». Тому пішли ва-банк - тут же у сесійній залі звернулися до в.о. губернатора Костянтина Бриля. Фактично просили поки одного - провести вже найближчим часом засідання комісії з проблем «Металурга».

Запропонували формат круглого столу - за участю представників обласної та міської влади (у тому числі, їх перших осіб), міських підприємств, членів місцевих федерацій футболу, активістів фан-руху, ветеранів «Металурга» та інших зацікавлених осіб. Втомилися вже слухати ні про що і дивитися, як все окремо рятують або роблять вигляд, що рятують «Металург». Хотілося вже конкретики, хотілося, щоб всі зацікавлені сторони зібралися разом і виробили вже хоч якусь стратегію з порятунку клубу. Ну або, повідомили, що вони нічого для «Металурга» зробити не можуть або не хочуть.

Відразу отримали від очільника області принципову згоду обговорити проведення такого круглого столу. Правда, довелося чекати спочатку закінчення сесії, а потім і ще однієї з нарад. Чекали довго... Правда, в.о. губернатора «доручив» нас своєму помічникові Максиму Борисенку. Але поспілкувалися таки плідно. Уже в понеділок нарешті зберемо всі сторони разом. Сподіваємося, що будуть і представники нинішніх ліквідаторів «Металурга». Будемо обговорювати всю сформовану ситуацію і шляхи виходу з неї, говорити про те, хто, що і як може зробити для того, щоб «Металург» таки продовжив жити. Загалом, сьогоднішню задачу, назвемо її поки «мінімумом», виконали. Сподіваємося, що вдасться знайти шляхи вирішення і для інших, більш глобальних, завдань», — написали фанати на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, вчора футбольні уболівальники «Металурга» провели незвичайну акцію.