​Олександр Шовковський: «Мене дивує та смішить, коли пишуть, що Шовковський – могильник для багатьох воротарів»

Динамо Київ 29 Грудня, 18:05 484
​Олександр Шовковський: «Мене дивує та смішить, коли пишуть, що Шовковський – могильник для багатьох воротарів»
Легендарний голкіпер «Динамо» - розповів про зустріч з дітьми чорнобильців, очікування від Ліги чемпіонів та привітав фанів «біло-синіх» з наступаючим Новим роком.

— Такі зустрічі дуже важливі як для клубу, так і для гравців. Я закінчу грати, будуть інші футболісти, котрі так само будуть приходити та приділяти увагу дітям чорнобильців. Я вчора тільки прилетів з відпустки. Про сам захід знав напередодні вильоту і з великим задоволенням прийшов сюди. Для діток це дуже важливо. Гравці «Динамо» - це гравці збірної, зокрема. Діти стежать за їхньою грою і їм велика радість – зустрітися з кумирами. Тому, якщо є нагода, то я завжди прийду.

— Ваша відпустка закінчена вже? Які враження?

— Лише частина закінчилась. Відпочивати завжди добре, але для цього треба добряче попрацювати.

— Програму тренувань вже отримали?

— Тільки що приїхав з тренувального залу. Індивідуальну програми всі отримали ще 26 грудня, але мені простіше підтримувати форму завжди, ніж потім «втягуватися» .

— Якісь були побажання жеребкуванням?

— Та все одно ж грати потрібно буде, хто б не випадав. Добре чи погано, стане відомо після гри. Єдине, що ми недобре – ми продовжимо виступи в 1/8 після підготовки та зимової перерви., не маючи за плечима великої ігрової практики.

— Рік, в цілому, можна вважати вдалим для «Динамо»?

— Так. Були окремі провальні ігри, але рідко в кого бувають «рівні» сезони. До цього потрібно прийти. Головне не те, що ти досягнув, а те, що ти робив, щоб цього досягти. Це і є відправною точкою. Наступний рік буде важким. В людини можливості – величезні. Я це зрозумів ще в 2006 році, коли перед ЧС я травмувався і вже через три місяці я грав. Головне – мотивація, а досягти можна багато чого.

Команда в Києві збирається 10 січня. 10-11 – медогляд, а 12 – ми вилітаємо на збори.

Проте, найбільші складнощі ми можемо створити собі самі. Я вже говорив про це. Наприклад, я боляче сприйняв нічию з «Порту» в Києві, бо думав, що якщо зіграли внічию вдома, то вирвати перемогу на виїзді буде надзвичайно важко. Вигравати можна в будь-якої команди. Головне – добре оцінити сильні та слабкі сторони суперника і прекрасно розуміти свої можливості.

Клуб – це єдине ціле і індивідуальні досягнення мають збігатися зі спільними. Тоді команда буде рости.

По закінченню кожного сезону, я говорю з головним тренером і тренером воротарів. Після яких я можу говорити з президентом. Так було при кожному тренері. Мене дивує та смішить, коли пишуть, що Шовковський – могильник для багатьох воротарів. Я радий успіхам всіх, я всім підказую, але тренер не буде собі ворогом і поставить того гравця, який, на даний момент, є сильнішим. Я роботою на тренуваннях доводжу свою спроможність на місце в основі.

— Що б ви побажали вболівальникам «Динамо»?

— Бажаю, щоб здоров’я переважало над негативними моментами, тому що 2015 рік був дуже важким. Здоров'я ж – найголовніше в нашому житті. А за ним вже будуть щастя, удача. Хочу побажати, щоб всі жили в гармонії з собою та внутрішнім світом. Це дуже важливо.