10 найкращих молодих українських футболістів 2015 року. 2-е місце

Футбол України 13 Січня, 16:01 1025
10 найкращих молодих українських футболістів 2015 року. 2-е місце   | 19-27
Пропоную вашій увазі продовження розповіді про десятку кращих українських гравців віком до 21 року (дата народження не раніше 01.01.1995 року) за версією нашого сайту.

Роман Сиволап

Продовження. Початок 1 частина, 2 частина, 3 частина

2-е місце. Олександр Зінченко. Дата народження: 15.12.1996 року. Атакуючий півзахисник. Зріст: 175 см. Вага: 65 кг. Клуб: «Уфа» (Росія).

Статистика в 2015 році: Чемпіонат Росії – 22 матчі (2 голи + 3 результативні передачі), Кубок Росії – 1(0+1), Збірна України – 1(0).

Вже на початку футбольної кар’єри Олександру Зінченко довелося прийняти кілька серйозних рішень, які будуть мати вплив на все його життя. В сімнадцять років Олександр вирішив не продовжувати контракт з «Шахтарем», що в українських реаліях є футбольним самогубством, і переїхав до Росії. В вісімнадцять після яскравого дебюту в складі «Уфи» Зінченко вирішив не міняти футбольне громадянство і залишився гравцем українських збірних. У обох випадках на юнака чинився певний тиск сторін, які бажали інших рішень від Олександра. При цьому після заочного знайомства з Зінченко розумієш, що всі рішення, не зважаючи на юний вік, приймалися свідомо самим хлопцем.

Взагалі переглядаючи відеоролики з участю Сашка стає зрозумілим, що Україна отримала в його особі одного з найбільш яскравих футбольних особистостей останніх років. У Олександра Зінченко є всі якості, щоб вирости в «українського Ібрагімовича», тільки поки що добрішого.

Зінченко – це злам шаблону про українських футболістів, які з труднощами формулюють відповіді на питання та виглядають закомплексовано на полі. Юнак має високий рівень інтелекту, твердий характер, гарне почуття гумору, відмінно поставлену мову та не боїться імпровізувати на полі. Олександр Зінченко для нашого футболу грає аналогічну роль, що Максим Каммерер з роману братів Стругацьких «Населений острів» для Саракшу: у світ сірості та безнадії увірвався хлопець, що несе світло та фарби.

Юний півзахисник вміє грати в футбол невимушено з легкістю.

Також Олександр здатен виступати в ролі перекладача. При цьому переклад Зінченко був більш яскравим ніж коментарі самого інтерв’юйованого Марвіна Пурьє.

Як вийшло, що юнак, який народився в Радомишлі Житомирської області був вимушений розпочинати свою дорослу кар’єру в Уфі за тисячу кілометрів від батьківщини? Олександр в шістнадцять років провів гарний сезон у Юнацькій лізі УЄФА в складі «Шахтаря», але перспектив у головній команді гірників він не побачив. Зінченко запропонували стандартний для всіх випускників академії «Шахтаря» контракт із зарплатою в 5 тисяч гривень до 18 років та 8 тисяч з 18 до 23 років без перспектив потрапляння до основного складу клубу. Такий контракт Олександр підписувати не став.

У цей час батька Сашка, який також грав у футбол, познайомили з колишнім легендарним гравцем «Спартака» Юрієм Гавриловим, який запропонував варіант із переїздом до Росії. Нестабільна політична ситуація в Україні на початку 2014 року сприяла від’їзду Зінченка з батьками до Росії. Звісно, що патріоти можуть вимагати затаврувати ганьбою юнака, що подався до країни агресора замість того, щоб до 30 років виступати за «Шахтар-3». Але я б не поспішав це робити. Подальші події показали, що Сашко залишився вірним сином своєї батьківщини.

Вихід Олександра Зінченко на заміну в матчі Україна - Іспанія



Такий вчинок Зінченко не сподобався керівництву «Шахтаря», яке намагалося застосувати всі важелі впливу, щоб не дозволити юному футболісту укласти контракт. Не те, щоб вони вважали Зінченко таким талановитим гравцем, а з принципу, щоб іншим було неповадно. Олександр чотири місяці знаходився в стані «Рубіну», але до укладання контракту справа не дійшла.

Ризикнути вирішили лише представники «Уфи». Звісно, що ФК «Шахтар» подав на уфимській клуб позов до суду ФІФА. Подальшій хід подій показав виправданість цього ризику. Вже зараз українець є найдорожчим гравцем клубу.

Динаміка трансферної вартості Олександра Зінченко згідно оцінки www.transfermarkt


Юним півзахисником цікавляться кілька іменитих клубів. Від гри Зінченко в захваті футбольні експерти.

Для українських прихильників футболу приємно, що наша країна все-таки не втратила цього талановитого футболіста. Головна роль в цьому належить Олександру Головку, який спочатку викликав Зінченко в збірну U-19, а потім порекомендовав заграти хлопця за національну збірну, після хвилі в російських ЗМІ під назвою «А давайте вкрадемо в України ще і Зінченко».

Звісно у футбольному плані Олександру Зінченко є куди рости. Його статистичні показники згідно даних whoscored.com бажають покращення. Олександр прийняв участь у 15 матчах поточної першості Росії, забив 2 м’ячі, зробив 3 результативні передачі. В середньому за гру він робить 0,8 ударів по поворотах, 1,2 передачі під удар партнеру, 0,8 вдалих спроб дриблінгу, 1,5 відборів. Точність його пасів 76,6 %. За середнім балом за оцінкою whoscored.com 6,82 Зінченко є 5 у команді та 107 в Лізі. Подібна статистика для вісімнадцятирічного юнака прекрасна, але для гравця національної збірної України необхідно бути більш переконливим.


У Олександра Зінченко є всі можливості, щоб повторити шлях Андрія Ярмоленко та Євгена Коноплянки, а можливо навіть перевершити їх досягнення. Збірна України потребує таких інтелектуальних футболістів. Зараз було б добре, щоб Зінченко змінив далеку «Уфу» на якийсь більш конкурентоздатній клуб, бажано з чемпіонатів Топ-п’ятірки, а представники «Шахтаря» змірилися зі своєю помилкою та дали змогу юному таланту спокійно будувати свою кар’єру.