Дмитро Селюк: «Здається, що руйнується вся футбольна система в Україні»

Футбол України 14 Січня, 18:43 430
Дмитро Селюк: «Здається, що руйнується вся футбольна система в Україні»
Відомий футбольний менеджер Дмитро Селюк в інтерв'ю MatchDay порівняв чемпіонат України з першістю Сербії і вважає, що Прем'єр-ліга перетворилася на гру «на контору».

- Дмитре Дмитровичу, раніше ви часто поставляли іноземних футболістів в український чемпіонат. Зараз у наших клубів впав попит на легіонерів?

- Безумовно, економічні реалії диктують свої умови. Крім того, в українському чемпіонаті і раніше існував ліміт на легіонерів. Це смішно, але також не скасовано податок на заявку іноземних футболістів. Замість того, щоб створити умови і заманити в Україну хоч кого-небудь, щоб почати підйом чемпіонату, на жаль, створені раніше бар'єри продовжують діяти. Хоча зараз ситуація така, що чемпіонат України йде в піке і вже найближчим часом скотиться до рівня першості Сербії, якщо не вживати ніяких заходів.

У цій ситуації очікувати приїзду легіонерів, навіть не топ-рівня, а хоча б середньої руки, навряд чи можливо, оскільки у нас мало не половина клубів Прем'єр-ліги по року і більше не виплачує зарплати. Ніякого спортивного принципу в підсумку не існує. Остання команда не вилітає, штучне утримання клубів у Прем'єр-лізі в підсумку тільки має зворотний ефект. Таке враження, що багато команд вже свідомо перейшли на договірні матчі і просто виживають таким чином. На жаль, здається, що руйнується вся футбольна система в Україні, а чемпіонат перетворився в одну суцільну гру «на контору».

- Новий формат чемпіонату, який українська Прем'єр-ліга може отримати в наступному сезоні, врятує український футбол?

- Якісь кроки в цьому напрямку треба приймати однозначно. Краще нехай буде 10 команд, які грають в чотири кола. 36 ігор, нехай з них буде по кілька дербі «Динамо» - «Шахтар», це краще, ніж спостерігати за нинішнім деградуючим чемпіонатом. Штучне утримання на плаву клубів у Прем'єр-лізі ні до чого доброго не приведе.

- Крім Тейшейри і Ярмоленка, цієї зими в Європі є попит на наших футболістів?

- Особливо немає. Хіба що в Казахстані чи в Азербайджані. Ми дожилися, що футболісти з України їдуть в третьосортні чемпіонати. Зате ліміт на легіонерів в самій Україні не відміняється. Хоча можна було б запрошувати іноземців, які могли б піднімати рівень чемпіонату України.

- У Малиновського в «Генку» є перспектива для переходу потім в сильніший клуб?

- Так, оскільки зараз рівень чемпіонату України нижчий, ніж в бельгійській першості. Якби не «Динамо», «Шахтар» і «Дніпро», на Прем'єр-лігу було б просто соромно дивитися, й чемпіонат, напевно, вже б закрився.