Сергій Ребров: «Наші гравці розуміють усю важливість того, до чого ми готуємося»

Динамо Київ 15 Січня, 09:41 405
Сергій Ребров: «Наші гравці розуміють усю важливість того, до чого ми готуємося»
Головний тренер київського «Динамо» розповів про старт підготовки своєї команди до другої половини сезону.

- Сергію Станіславовичу, південне узбережжя Іспанії вже не перший рік стає резиденцією для «Динамо» на час зимових зборів. Чи у повній мірі вас влаштовує інфраструктура Футбольного центру Марбельї? Як оціните якість нового газону?

- Звичайно, ми всім задоволені. Ми вже не перший рік сюди приїжджаємо і знаємо всю інфраструктуру, добре знаємо тих людей, які тут працюють. Важливо, що нам надають всі умови і цінують наш рівень, поважають нас. Це дуже важливо. До того ж, тут сприятливі погодні умови, і непоганий вибір суперників для проведення спарингів. Загалом, тут є всі умови, щоб успішно й плідно провести цей збір.

- Чи задоволені ви фізичним станом гравців після їх виходу з відпустки?

- Задоволеним усім на сто відсотків бути не можна. Ми бачимо, що не всі футболісти під час відпустки повною мірою виконували програми, які ми їм давали, і зараз намагаємося підтягнути всіх на той рівень, який потрібен для початку роботи на зборі. Звичайно, зараз команда ще розбалансована, але ми сподіваємося за період перших зборів довести всіх до оптимального стану. А на другому зборі вже безпосередньо готуватися до майбутніх ігор.

Зараз хлопці вийшли з відпустки у різному стані. Але у нас достатньо ігор, достатньо тренувальних днів, аби привести всіх до оптимальних кондицій.

- Тим не менше, команда з перших днів включилася в серйозну роботу без будь-яких обмежень...

- Так їх ніколи й не було. Збори для того й існують, адже у нас на підготовку є не три місяці, а той термін, який ми заздалегідь визначили. У нас є план підготовки, ми його виконуємо, і, сподіваюся, до кінця збору виконаємо. Всі хлопці це розуміють і з першого дня працюють інтенсивно. Найголовніше – зараз є мета, досягти якої всі прагнуть. Ми донесли до гравців її важливість.

Так, робота важка, далеко від сімей, до того ж і перші, і другі збори досить тривалі. Але нам, дійсно, є, до чого готуватися, тому що всі вболівальники в Україні чекають на цю гру (з «Манчестер Сіті»), чекають початку чемпіонату. І я впевнений, що хлопці розуміють усю важливість того, до чого ми готуємося.

- «Динамо» могло провести першу офіційну гру на тиждень раніше, проте волею жеребу зіграє перший матч із «Манчестер Сіті» 24 лютого. Це скоріше плюс чи мінус для підготовки команди?

- Подивимося. Напевно, для нас ця дата є зручнішою, тому що ми починаємо (другу частину сезону) відразу перед чемпіонатом, й одразу можемо входити в сезон. Цей матч також сприятиме підготовці до другого кола чемпіонату України. Якби гра в Лізі чемпіонів була на тиждень раніше, то, напевно, нам довелося б організовувати ще один збір. Але нам цього не доведеться робити, тому що буквально за тиждень після першої гри з «Ман Сіті» у нас буде матч Кубка України, потім поновлюється чемпіонат України, і ми абсолютно нормально входимо в сезон.

- Чи очікуються на цих зборах якісь нововведення у програмі підготовки в порівнянні з попередніми зборами?

- Щось нове у нас завжди є, ми не беремо минулорічний план підготовки і просто копіюємо його. Звичайно, ми дивимося на стан хлопців, на те, які компоненти потрібно покращувати. За підсумками осінньої частини сезону, а також за підсумком контрольних ігор ми виявляємо проблеми, які у нас є, а також компоненти, які потрібно поліпшувати на тренуваннях.

Напевно, будь-який тренер розуміє, що не можна просто копіювати те, що вже було раніше. Хоча я вважаю, що в минулому році збори ми провели вдало, особливо у фізичному плані, що продемонструвала перша половина сезону. Зараз, на цьому зборі ми, звичайно, більшою мірою будемо повторюватися. Також ми будемо орієнтуватися на стан хлопців і виявляти ті моменти, які необхідно поліпшити.

- Чи потребує команда кадрового посилення після втрати Беланди та Кравця, які підтримували серйозну конкуренцію на своїх позиціях, чи їх є, ким замінити вже зараз?

- Це покаже чемпіонат, покажуть ігри. Я сподіваюся, що це зможуть зробити ті молоді хлопці, які зараз прийшли до команди. Я бачу, як вони працюють, з яким бажанням. Але не з одним тільки бажанням, у них є і майстерність. По цим гравцям видно, що вони прийшли не починати з чистого аркуша, вони проробили таку саму роботу в молодіжній команді, і для них все це абсолютно не нове. З першого дня вони виконують усі вимоги, які пред'являються в першій команді. Я радий, що вони це розуміють, і я бачу в них майбутнє.

Та й не тільки в цих хлопцях. Наша юнацька команда пройшла до плей-офф юнацької Ліги УЄФА. В тій команді також досить перспективних хлопців, які, я сподіваюся, в недалекому майбутньому поповнять нашу команду. Я впевнений, що київське «Динамо» не повинно залежати від одного-двох футболістів. У нас є гідна зміна, яка повинна замінити тих хлопців, які виявили бажання спробувати себе в іншому чемпіонаті.

- Не так давно ходили чутки, що в «Динамо» може повернутися Джермейн Ленс, який поки не такий вже щасливий у «Сандерленді»...

- Ленс захотів грати в більш сильному чемпіонаті. Я не думаю, що у нього самого є бажання повертатися. Не важливо, що пишуть у газетах, наш клуб точно не цікавився можливістю його трансферу й не збирався його повернути. Джермейн – хороший хлопець, я з ним спілкуюся, але він обрав свій шлях, і йому подобається в Прем'єр-лізі.

- Чи не заважають вашим підопічним концентруватися на тренуваннях подібні трансферні чутки та плітки? Приміром, Драговича журналісти вже встигли продати в «Манчестер Юнайтед»...

- Я сумніваюся, що Драгович читає наші сайти і надає значення всьому, що про нього пишуть. Я часто розмовляю з Алексом, він – абсолютно порядна людина. Зараз у нього є мета, він хоче зіграти у цьому сезоні в плей-офф Ліги чемпіонів за нашу команду. Що буде далі – одному Богу відомо. Я радий, що є такі футболісти, які, перш за все, хочуть досягти якоїсь мети, а вже потім, за наявності гідних пропозицій, сісти за стіл переговорів із президентом.

- Певна річ, тренерський штаб вже давно готується до протистояння з «Манчестер Сіті». А коли безпосередня підготовка до цього суперника почнеться для гравців?

- Ми вже зараз на кожному теоретичному занятті готуємо команду до цих матчів. Ми переглядаємо багато ігор, та хлопці й самі дивляться. Обов'язково подивимося кілька ігор «Сіті» наживо. Хлопці самі розуміють усю важливість цієї гри, розуміють, що нам належить зіграти з дуже серйозною командою. Але і на груповій стадії нам протистояли сильні суперники, і ми виглядали гідно. Важливо правильно і максимально відповідально готуватися до кожного матчу, на всіх тренуваннях працювати з повною викладкою, віддати всі сили підготовці та самій грі. Що буде на полі – подивимося.