Віктор Вацко - про перспективи Ярмоленка у Дортмунді

Динамо Київ 15 Січня, 17:01 626
Віктор Вацко - про перспективи Ярмоленка у Дортмунді
Чому Ярмоленко був би ідеальним варіантом для Дортмунда, а «Боруссія» — для Андрія? Погляд людини, яка любить Бундеслігу, але коментує УПЛ.

1) Ярмоленка, за повідомленнями німецьких джерел, хоче головний тренер Томас Тухель.

2) Стиль «Боруссії» — ідеально підійде Андрієві. Йому не знадобиться багато часу для адаптації до футболу Тухеля, оскільки у дуже схожому ключі Ярмоленко грає у «Динамо».

3) У Дортмунда позиція правого вінгера є, глобально кажучи, незакритою. Переважно там грає центральний хавбек Генріх Мхітарян. Якщо гравець збірної Вірменії більше орієнтований на гольову передачу, і багато супер-моментів нереалізовує, то Андрій значно краще «заточений» на гол у завершальній стадії атаки. Для «Боруссії», де є кому створювати гольові моменти (Мхітарян, Ройс, Кагава, Гюндоган, Кастро, Шахін), саме низька реалізація є однією із найбільших проблем у грі. Ярмоленко може допомогти її вирішити.

4) Після продажу Йонаса Гоффмана до Гладбаха, Мхітарян та Ройс — єдині футболісти «Боруссії», здатні якісно зіграти на позиціях вінгерів. Є ще Обамейянг, але він — незамінний як центрфорвард. Суперуніверсал Кастро, якого Тухель переважно використовує в центрі, — це, швидше, для латання дірки за форс-мажорних обставин. Для команди, що ставить перед собою високі завдання у трьох турнірах, цього явно замало.

5) Дортмунд — ідеальний варіант для старту європейської кар'єри для зірки УПЛ. «Боруссія» належить до числа топових європейських клубів, у своєму чемпіонаті стабільно бореться за потрапляння у Лігу чемпіонів. У той же час — не входить до категорії клубів світового класу, які воліють купувати супер-зірок і чинять на будь-якого гравця шалений тиск. Після комфортних умов довколофутболля на пострадянському просторі (лояльна преса, вболівальники тощо) нашим футболістам непросто витримувати цей тиск.

6) Інтенсивність футболу у Бундеслізі висока, але не настільки, як в Англії, клуби якої найпалкіше прагнуть придбати Ярмоленка. Це теж плюс для швидшої адаптації у нових умовах.

7) 30 мільйонів євро, які у Німеччині називають трансферною вимогою президента «Динамо» Ігоря Суркіса, не є непідйомною сумою для «Боруссії». Тим більше, коли мова йде про готового сформованого 26-річного футболіста, якого через два-три сезони можна продати, компенсувавши витрати.

Віктор Вацко