Михайло Фоменко: «Чи стане моїм помічником Шевченко? Чому б і ні?»

Збірна України 18 Січня, 09:36 596
Михайло Фоменко: «Чи стане моїм помічником Шевченко? Чому б і ні?»
Під час зимових зборів нудно може бути тільки вболівальникам, але ніяк не фахівцям, які пильно стежать за всіма нюансами підготовки в клубах. Головний тренер збірної України Михайло Фоменко, безумовно, входить до числа тих, хто уважно аналізує зимову підготовку.

- З чого почався ваш перший робочий день в цьому році?

- Як завжди, зі збору інформації.

- І як вам поки його результати?

- Нічого несподіваного я вам сказати не можу. Команди тільки вийшли з відпустки і поїхали на збори. Все найцікавіше попереду.

- Ряд футболістів збірної, однак, поки навіть не тренується, а дехто і зовсім знаходиться не на зборах ...

- Вважаю, це робочі моменти. Травми, що заважають хлопцям готуватися, виникли не сьогодні, тому я думаю, що реабілітація гравців йде за планом. У відпустці вибув з ладу Сергій Сидорчук, але там, по-моєму, нічого серйозного. Та й у футбол не руками грають (посміхається).

- В Іспанії чемпіонат в самому розпалі, але наш Євген Коноплянка перестав в ньому брати участь. Що скажете?

- Думаю, що ніхто, крім самого Жені, не може вплинути на цю ситуацію. Я впевнений, що він у всьому розбереться, зробить висновки і поверне місце в складі. Хлопець з характером.

- Як ви прокоментуєте переходи Руслана Малиновського та Артема Кравця в іноземні клуби?

- Я можу тільки побажати їм удачі. Сподіваюся, що у хлопців буде вистачати ігрової практики. Ми за ними стежимо.

- Місяць тому мій телефонний дзвінок застав вас у Будинку футболу, де ви якраз брали додому новорічне завдання - диски із записом матчів відбіркового турніру між Німеччиною та Польщею. Подивилися їх вже детально?

- Ні, поки, так би мовити, на швидку руку. Детальний розбір попереду.

- Слабкі місця у німців побачили?

- Не відкрию великого секрету, якщо скажу, що вони є у будь-якої команди. Але футбол - така штука, що завтра слабкі місця можуть стати сильними, зате з'являться нові недоліки і, зрозуміло, козирі, яких у збірної Німеччини достатньо.

- Навіть побіжно подивившись поєдинки, ви знову готові сказати, що поляки стали набагато сильнішими, якщо порівнювати з 2013 роком, коли ми з ними зустрічалися?

- Звичайно. Команда сильно додала, майже всі її футболісти виступають у європейських клубах, а деякі - в топових колективах.

- У чому саме Польща додала, в якому компоненті?

- Не стану вникати в тактичні нюанси. Скажу так - у грі поляків стало більше впевненості. Ми будемо серйозно готуватися до всіх матчів, тому, передбачаючи ваше наступне запитання, з приводу Північної Ірландії, відразу скажу, що поєдинок з цією командою може вийти ще складнішим. На чемпіонаті Європи слабких суперників не буває в принципі.

- Михайло Іванович, ви вже говорили, що будете переглядати кандидатів у збірну України на зборах. Графік візитів в навчально-тренувальні табори вже зверстаний?

- Так, але справа в тому, що клуби тільки вкочуються в підготовку, тому ми поїдемо до них в гості вже на другі збори. Поки стежимо за тими трансляціями, які нам пропонують. Сьогодні, наприклад, подивимося перший матч Шахтаря в цьому році (розмова відбулася в неділю. - Прим.авт.).

- Найактивнішу участь у цих переглядах завжди приймають ваші помічники. Посада одного з них поки вакантна. Як скоро ви оголосите ім'я свого асистента?

- Думаю, скоро. Чекати залишилося недовго. Як тільки визначимося остаточно, відразу поставимо вас до відома.

- Імовірність того, що вашим помічником стане Андрій Шевченко, ще існує?

- А чому б і ні?

- Перед Новим роком ви сказали, що поки з ним не розмовляли. Така бесіда вже відбулася?

- Без коментарів. Це наша внутрішня кухня.

- Минулого тижня ЗМІ докладно описали місце дислокації нашої національної команди під час чемпіонату Європи у Франції. Вас не бентежить, що базуватися доведеться на півдні країни - можливо, у саме пекло?

- Бентежить, не бентежить - зараз це вже не має ніякого значення. У Марселі ми проводимо один з матчів, тому діватися, як кажуть, нікуди. До того ж, збір безпосередньо перед чемпіонатом ми проведемо в умовах, максимально наближених до тих, в яких будемо знаходитися під час турніру.

- До речі, а зі спарингами, які пройдуть напередодні Євро, хоч якась ясність вже настала?

- Поки немає.

- У вас є побажання по силі суперників?

- А що з того? Ми захочемо з кимось грати, а вони з нами - ні ...

- Ці матчі ви хочете провести в певні дати або ж будете підлаштовувати програму підготовки під тих, з ким у підсумку вийде домовитися?

- Ні, це виключено. У нас є свої дати. Робота ведеться.

- У вас вистачає досвіду підготовки команд, але на цей раз збори будуть носити зовсім інший характер, бо пройдуть не перед початком сезону, а в кінці ...

- Ви праві, специфіка тут інша, і для нас це буде новий виклик - спочатку відновлення, потім підготовка. Думаю, хлопцям буде непросто насамперед психологічно.

- Досить часу, щоб і відновити, і підготувати?

- Побачимо. Часу завжди не вистачає (посміхається).

- Ви будете запозичувати досвід у тих фахівців, які готували збірну до подібних турнірів?

- Звісно. Адже у нас такого досвіду немає.

Євген Гресь, «КОМАНДА»